Tohle, řekněme předjaří je právě tím nejlepším časem vykukat vlasy z čepic a pořádně se jim kouknout na kořínek.

 

Ale pořádně, a hlavně nekompromisně…

Chybiček na kráse můžeme najít několik, ale nebojte, řešení jsou doslova na dosah ruky!

 

Zplihlé a hodně se mastící vlasy

Příčinou může být nejčastěji nějaká hormonální nerovnováha v těle. Přezkoumejte svou hormonální antikoncepci, nemá to s ní souvislost? Pokud jste těhotná nebo máte čerstvé miminko, pak vlasy také trpí hormonálním zmatkem v těle.

Pokud prostě nevíte a příčinu nezjistíte, pak klidně sáhněte po šamponu každý den.

Používejte ale šampon kvalitní, byť v malém množství.

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit jakýkoliv šampon pro normální vlasy. Speciály pro mastné vlasy se mi moc neosvědčily, pojala jsem podezření, že jsou 4 (oranžová) vyrobeny opravdu pro denní použití…. Vlasy nejspíš odmašťují příliš agresivně, protože vzápětí se brání novým maštěním…

Vlasy po umytí opláchněte studenou vodou a máte-li více času, zkuste si hlavu polít pivem. Hospodský odér by měl vyprchat a zbudou jen krásné načechrané vlasy.

 

Krátkodobě pomůže vlasová voda s obsahem alkoholu, která vlasy trochu vysuší. Stejně tak pomáhá barvení vlasů, které také vysušuje. Spolehlivě vás mastných vlasů zbaví trvalá, která vysušuje ze všech kadeřnických triků nejvíce.

Pokud se nechcete propůjčit žádné z těchto radikálních procedur, zkuste si vlasy lehce podtupírovat.

 

 

Padají jak na podzim

O věčně padajících vlasech by leckterá z nás mohla vyprávět. Na vině může být mimo jiné i stres, který stahuje pokožku hlavy a znemožňuje výživu vlasovým cibulkám.

Zkuste masáž hlavy. Podpořit ji můžete výtažkem z kopřiv nebo rozmarýnu.

Kupte si vitaminy pro růst vlasů a nehtů, ty bývají leckdy účinné. Když už jsme u léků, tak i užívání některých léků mívá za následek padání vlasů, tak si pročtěte příbalové letáky.

Dobrou fintou je také nechat se ostříhat. S jarem je to nápad mnoha žen, tak proč toho nevyužít. Není to jen pověra, ale faktem je, že vlasová cibulka, která nese těžký dlouhý vlas, je slabší. A slábne dál, až nakonec vlas vypadne. Zkrácením účesu cibulkám odlehčíme a padání se může snížit a celé osazenstvo hlavy se maličko zregeneruje. Ostatně i opticky to bude vypadat lépe, protože dlouhé vlasy ucpávají odtok ve vaně víc než vlasy kratší…

Pokud nepomáhá nic, navštivte kožního lékaře, příčina může být jakákoliv.

 

  

Lupy, lupy, lupy…

Věčný nepřítel černého oblečení. Tady je na místě pouze jediná rada – zkoušet, zkoušet a ještě jednou zkoušet. Zatímco jednomu pomůže pouze drahý šampon z lékárny, další se letitých problémů zbaví obyčejným šamponem z reklamy.

Na pomoc můžete zkusit povolat opět starou známou kopřivu. Silný čaj z rozmarýnu nebo tymiánu s přídavkem lžičky jablečného octa vmasírovaný do pokožky hlavy je přírodním prostředkem, který stojí za zkoušku.

 

Pravdou je, že boj s lupy je běh na dlouhou trať a mnohdy je potřeba hodně času, než na ně vyzrajete.

 

Matné, lámavé a přesušené

I takové mohou být vlasy po zimě. Fénování, barvení, suchý vzduch doma i v práci a do toho všeho mráz. A ne vždy vlasy chráníme čepicí, takže nám hezky přemrzají…

Jak je vylepšit?

Smíchejte jeden bílek, dvě lžíce medu a trochu olivového oleje a nechte tuto směs půl hodiny působit. Regenerační je prý i olej z pšeničných klíčků, ten je ale dobré nechat působit přes noc s hlavou zabalenou v ručníku nebo v čepici. Ráno se olej smyje větším množstvím vody.

Našla jsem i radu dát si na hlavu rozmačkanou broskvi nebo banán.  Za časů své puberty jsem jednou banánovou masku vyzkoušela. A kdo nezažil, jak dostat banán z vlasů, ať to ani nezkouší. Je to o nervy.

 

Jedinou radou pro zničené vlasy je zajít do kadeřnictví. Stejně jako si na jaře pořizujeme nové boty, pořiďte si i "nové" vlasy. V salonech mívají opravdu účinné regenerační masky na vlasy, které vám obrodí vlasy tak, že je nepoznáte. Když to spojíte s novým střihem, kterým se zbavíte nehezkých konečků… pak můžete s radostí vítat nadcházející jaro!!!

Reklama