Novou originální službu všem, kteří se rozhodli zdravě zhubnout, zformovat postavu nebo zvýšit svalový objem, přináší značka Flora na stránkách www.flora.cz.

Na základě registrace, zadání třídenního jídelníčku a běžné pohybové aktivity doporučí e-kalkulačka Flory „osobní plán pro zdravé hubnutí a formování postavy“ ušitý na míru. Jedná se o první komplexní plán, který zahrnuje jak úpravu stravovacích zvyklostí – ideální energetický příjem, rozložení živin a vzorový jídelníček, tak doporučení vhodných pohybových aktivit - vzorový pohybový plán a doporučenou tepovou frekvenci.

„Při dietách často dochází k rychlé ztrátě tělesné hmotnosti následované jejím opětovným navýšením, k tak zvanému jo-jo efektu. Je to nenápadná past, do které upadá většina lidí držících dietu,“ uvádí Mgr. Pavel Suchánek, odborník na sport a výživu z IKEMu. K ideální tělesné váze a postavě nejlépe vede stravovací a pohybový režim, který je založen na redukci tukových zásob, nikoliv na krátkodobém odvodnění organismu a ztrátě svalové hmoty. „Pohyb je nedílnou součástí každého redukčního či formovacího režimu, neboť buduje aktivní svalovou hmotu, spaluje kalorie a tvaruje postavu“, dodává Mgr. Suchánek.

Cílem úpravy životosprávy nemusí být pouze redukce tělesné hmotnosti, ale také formování postavy při udržení stávající váhy nebo zvýšení hmotnosti při současném nárůstu svalové hmoty. Jednotlivé cíle mají odlišné požadavky na množství přijaté energie a také na poměr živin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a rozložení jednotlivých jídel během dne. Intenzita a druh pohybu pak určuje, zda se budou spalovat tukové zásoby či budovat větší svalový objem.

„Rozšířená e-kalkulačka na www.flora.cz je založena na individuálním poradenství“, uvádí Věra Králová, nutriční terapeutka z bezplatné Informační linky Flory. „Klient si nejdříve vybere cíl – hubnutí, zformování postavy či zvýšení váhy při nárůstu svalové hmoty. Na základě vybraného cíle e-kalkulačka klientovi doporučí jeho ideální energetický příjem, rozložení živin (množství bílkovin, sacharidů, tuků a cholesterolu) a nabídne vzorový jídelníček,“ vysvětluje Králová. Dále e-kalkulačka doporučí vhodné pohybové aktivity pro zvolený cíl a ideální tepovou frekvenci. Průběžně pak klient může pomocí e-kalkulačky Flora kontrolovat, zda se drží doporučeného plánu.

Dotazy zodpoví a rozšířené poradenství poskytnou nutriční terapeutky na bezplatné Informační lince Flory 800 175 324 nebo on-line na info@flora.cz.

Reklama