Ahoj redakce,
dříve jsem o sobě nemohla říct, že jsem rasista. Až jednou, když jsem dostala Róma v práci na starosti. Měla jsem dohlížet na jeho práci.

Samotné dohlížení bylo dost problematické. Neboť kdykoliv jsem přijela na místo, kde měl být, nikdy tam nebyl. Vždycky chvíli před tím, než jsem přijela, odešel někam (pošta, WC, lékař, neodkladně musel k lékaři, výmluv měl nespočetně). Ráno nikdy nepřišel včas. Chudáci, neměli doma ani jedny hodiny, natož hodinky. Jednou, opět při neúspěšné kontrole, jsem ho dohnala ve městě. Musel si dojít na poštu, začala jsem mu vysvětlovat, od čeho jsou polední přestávky.

Se suverenitou v obličeji mi řekl: „Ale já jsem šel na oběd v 11:55, tedy jen o 5 minut dřív." Musím uznat, že v tipování času byl výborný, protože bez hodinek se takhle přesně čas tipuje docela špatně. No, zkrátím to. Nikoho lepšího ve lhaní přímo do očí neznám a myslím, že podnik to víc stálo, než kolik toho udělal.

Dlouho u nás nepracoval, asi 3 týdny. Pak při přišli ještě dva Rómové, dost podobného rázu. Tím jsem s Rómy skončila, a víckrát už je jako své „kolegy" nechci.

Ale zároveň netvrdím, že jsou všichni stejní. Mám kamaráda, je to Róm. Je spolehlivý, má svou rodinu, o kterou se dobře stará. Vystudoval dvě vysoké školy a pracuje na hodně zodpovědném místě.

Výsledkem toho je, že všechny Rómy hážu do jednoho pytle, jen když mě nějaký přesvědčí, tak ho z toho pytle vyndávám.

Jitkamarsalkova


Děkuji za příspěvek.
To s tím pytlem, ze kterého vyndáváte Roma, který vás přesvědčí, je zajímavá představa. A asi i dost reálné přirovnání, protože komu by se chtělo příliš často rozvazovat pytel a sahat dovnitř, když nevíte, co vás kousne... Zkrátka přeji, abyste z pytle mohla vytahovat jednoho Roma za druhým a nic se vám nestalo.:)

Pište mi na adres redakce@zena-in.cz!

Reklama