Se svým typickým ostrovtipem přispěla k dnešnímu tématu také čtenářka ToraToraTora. A co že jí to vadí na Vánocích? Přečtěte si to v jejím sugestivním vyprávění zážitku ze supermarketu...

Mladý krávy na mateřské, co parazitují na důchodcích,“ i těmito slovy častovala důchodkyně v obchodě čtenářku ToruToruToru. Více už v jejím příspěvku k tématu: Co vás štve na Vánocích?


Všude září vánoční girlandy. V rytmu klimatizace se pohupují nablýskané koule a rympouchy. Celým prostorem se line koleda za koledou a puch prošlého kuřecího masa. Vítejte v nejmenovaném obchodě.
Právě, když jsem se chystala sehnout pro plechovku Salka, zatmělo se mi před očima. Paní ve věku něco mezi hnědým uhlím a první republikou, s pečlivě natupírovaným drdolem a zhruba dvěma kily zlata kolem krku víc, než bylo třeba se mi zastavila vozíkem na malíčku. „No jo, to jste celý vy, mladý krávy na mateřské, co parazitují na důchodcích. To by se vám líbilo, kupovat věci v akci a všechno nám vyžrat.“ Málokdy zůstávám konsternovaně zírat, ale někdy přece.
Nechala jsem si zajít chuť na vaječňák, rozloučila se s nehtem na malíčku a odpajdala směr maso. Tady vládla vpravdě vánoční nálada. Nějaký pán v nejlepších letech tam v diskuzi nad deseti deka salámu častoval prodavačku snad celou betlémskou faunou. Už měla slzy na krajíčku, když si konečně štěkl ještě o točeňák a odcválal k sýrům.
Ty jsem si fikaně nechala na konec a šla pro pečivo. Sáhla jsem pro jednu veku a cítila hladově naštvané pohledy v zádech. V uších mi ještě zněly rolničky a monolog paní od Salka. Rozhlédla jsem se kolem. Po zjištění, že skrumáži u pečiva značně vylepšuji věkový průměr jsem v sebeobraně nahmátla salátovou okurku. Teprve ujištění, že tam je a na dosah mne uklidnilo a odvážila jsem se i pro housky.
Sýry a saláty jsou pár dní před Vánocemi jen o fousek náročnější než proslulý závod Iron man. Stála jsem ve frontě na jedné noze a tuším, že ještě ne na vlastní. I přes tři kmitající prodavačky se had hýbal pomalu. Když přece, byla jsem zezadu popošťuchována vozíkem s obsahem, který by zajistil cukrovku desetičlené rodině. Kruci, copak stojím na semaforu? rozčilovala jsem se v duchu, když jsem byla opět popohnána vyplnit mezírku přede mnou, aby se přede mne nevešel ani proužek čerstvého vzduchu.
Přišla na mne řada a já se úsměvem snažila povzbudit studentku za pultem uvadlou jak kytku. Už asi třetí položku nedokázala navážit na třetí pokus přesně a řada za mnou si začala užívat šťavnaté poznámky na její věk a šikovnost. Růž ve tváři překonala všechny odstíny červené. Bylo mi ji líto, ale přeci jen jsem ještě několik věcí potřebovala. Neváhala jsem si o ně říct. Vědoma množství surovin, které se za svátky snědí jsem si dovolila odkývat slečně první pokus, který hodila na váha. Ještě jednou mě paní za mnou štrejchla vozíkem do paty zřejmě na rozloučenou a měla jsem skoro vše.
„Ježíš, já bych zapomněla na sekt.“
Oddělení lihovin vypadalo jak přístavní překladiště. Nachýlené postavy v dlouhých kabátech mlčky přesouvaly krabice a přepravky s alkoholem všech druhů do připravených vozíků. „S dovolením,“ troufla jsem si projet k vínům.
Jedna z postav se vztyčila, ohlédla a... už už jsem čekala, že mne rozmáčkne svou pěstí velikosti bouracího kladiva. Otevřel pusu... usmál se a řekl: „Ale jistě, nezlobte se, nevšiml jsem si, jak stojím blbě.“
To jsem fakt nečekala. A to je to, co mi na Vánocích vadí. Jak někteří mezi námi, dokáží dojít k té pohodě a vánoční náladě přes cizí mrtvoly. A že už se to stalo předvánočním koloritem do té míry, že mne snáz překvapí gentleman než hulvát. To mi vadí a hodně.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama