Začátek školního roku klepe na dveře a před rodiči budoucích prvňáčků stojí celá řada rozhodování a nákupů školních pomůcek. Je relativně jedno, jestli bude mít vaše ratolest mít sešit s pejskem nebo kočičkou, zásadnější je, zda bude kila učebnic nosit v batohu, nebo aktovce. Obě varianty mají své výhody a nedostatky.

Tatam je doba, kdy na pultě ležely tři druhy aktovek, které se lišili jen barvou. Dnešní trh je přesycen školními batohy a aktovkami vybavenými nejrůznějšími vychytávkami a úpravami. O nich vám každý výrobce řekne, že zaručují, že jeho batoh je nejkvalitnější, nejbezpečnější a nejodolnější. Není ale stále pořád lepší klasická aktovka?

Topgal

Aktovky jsou jednodušší, ale vejde se do nich méně

Aktovky jsou nepochybně stabilnější a díky jednoduchému vnitřnímu uspořádání mohou malým školákům více vyhovovat i díky přehlednosti. Mnozí rodiče je také volí proto, že mají pocit, že méně poškozují záda jejich potomků. Je také dobré vědět, že současná obliba batohů je do určité míry lokální fenomén. Například v Německu nebo Rakousku naprostá většina prvňáčků nosí aktovky. Aktovku tedy vyberte, pokud máte pocit, že váš školák nemá příliš mnoho pomůcek a zvládne je uspořádat do jedné velké kapsy.

Proč se tedy vyplatí koupit svému dítěti batoh?

Dobré batohy nabízí nepochybně více prostoru. Díky většímu počtu kapes umožňují efektivněji a více pro někoho možná logičtěji srovnat. V aktovce, kde je vše v jedné komoře, hrozí, že se například vylije lahev s pitím a zničí dítěti učebnice. Batohy mají speciální a vlastní kapsu na učebnice, svačinu, lahev nebo třeba rozvrh. Pokud jde o bezpečí dětské páteře, není příliš důvodů k obavám. Dnešní batohy jsou konstruovány tak, aby měly pevnou zádovou část a široké popruhy, takže váhu rovnoměrně rozloží. De facto lze říci, že kvalitní batohy se do značné míry u aktovek inspirovaly. Nepopiratelnou výhodou batohů je také to, že se zkrátka a jednoduše dětem více líbí. Na batoh jer snazší vkusně umístit Mickey Mouse nebo Spidermana, než na aktovku.

Topgal

Více o nabídce batohů do školy najdete na...

Zajímavé články, kde si můžete přečíst, proč si vybrat právě batohy Topgal jsme uveřejnili zde:

Reklama