Bulvár

Hloupoučká studentka?


Příhoda s podpisem se mi stala nedávno. Účet v bance jsem si zařídila asi před 8 lety, a to jsem se ještě jako hloupoučká studentka podepisovala jménem a příjmením všude.. a to jako že příjmení mam hodně dlouhý… Jenže jsem změnila smlouvu s bankou a přešla na jiný účet, tak jsem se podepsala jako podpisovej vzor už jinak – kratší klikyhák.

V dnešní moderní době elektronického bankovnictví mě v bance už asi 3 roky neviděli… ovšem taky to není bez chyb, nelze převést více peněz v jednom dni najednou... tak jsem musela do banky… začala jsem vyplňovat ten příkaz, až došlo k podpisu… já jsem si zaboha nemohla vzpomenout, jestli mam v tý bance ještě ten krátký, nebo ten dlouhý podpis... tak jsem to podepsala tim krátkým a šla jsem se zeptat na tu informační přepážku, jestli ten podpis je dle podpisového vzoru… ona na to koukala, chvíli to poměřovala...  tak jí řikam, že si nejsem jistá, jestli tam mam i jméno, a nebo jen takhle to příjmení… a ona pak na mě vyhrkla, že u toho Š mam jinak háček… !!!!

Já myslela že mě omejou... tak prej když jí dam občanku, že mi to potvrdí…  naštvaně jsem svolila, protože vidina znova vypisovat trvalý příkaz mě odpudila…

Doufám, že už do banky nebudu zase dlouho nucená jít….

Úředníky a vykecávající se doktory prostě nemám v oblibě… !!!

Rozarinka 


Rozarinko, moc děkujeme za příspěvek. Ano, banka je další příklad pečlivých úředníků :-). Svým způsobem se člověk nemůže divit. Tohle je příklad spíš slušného jednání. Mně to nechtěli vydat ani po předložení občanky, protože jsem tam měla jiné trvalé bydliště a k tomu jsem předkládala ještě z úřadu ten lísteček s novou adresou. Marné. I na podruhé, kdyby si člověk řekl, že už si snad změnu zaznamenali. Nezaznamenali.

 

   
10.08.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Meander: Moje příjmení blbě začíná, takže jsem se zařekla, že se nikdy nebudu podepisovat prvními třemi písmeny a klikyhákem dál. No, desátý očkovací průkaz a platební doklad v jednom dni mi změnil priority

  superkarma: 0 12.08.2007, 21:44:09
 2. avatar
  [7] Meander [*]

  Moje příjmení má 11 písmen a z toho tři s nabodeníčkem. Za dob mé kariéry v papírně jsem vystavovala i 60 výrobních příkazů za den, každý 3x, každý podepsat. Hodně rychle jsem se naučila podepisovat se dvěma svislými a jednou vodorovnou čarou. A už mi to zůstalo.

  superkarma: 0 12.08.2007, 20:00:09
 3. avatar
  [6] Jupíí [*]

  Podepisuji se zásadně jménem i příjmením, protože klikyhák napodobí i negramot

  superkarma: 0 12.08.2007, 19:56:48
 4. avatar
  [5] fructia [*]

  Já mám například písmo pokaždý jiný.... hlavně záleží na propisce a papíru

  superkarma: 0 12.08.2007, 10:52:42
 5. [4] Luminar001 [*]

  tak mě teda podpis téměř nikdy nikdo nekontroluje....ještě se mi nestalo, že by po mě někdo chtěl občanku...bohužel, když mi ukradli peněženku i s kartou, tak mi nějaký dobrák stihl utratit 1500 během dvou hodin, než sem kartu zablokovala.... a to prosím dotyčná nakupovala v jedné drogerii 3 samostatné nákupy během 20 min, platila (mou) kartou a nikomu to nebylo divné

  superkarma: 0 11.08.2007, 20:48:33
 6. avatar
  [3] idiska [*]

  jj, podpisy...můj tatka škrábe jako kocour a nikdy neudělá stejný podpis, proto má s kartou v obchoďáku připravenou automaticky i občanku ....ale uplně stejný podpis udělá snad jen podvodník...protože normálně se liší podmínky, stůl, tužka apod.

  superkarma: 0 11.08.2007, 14:25:23
 7. avatar
  [2] rumcajs.tm [*]

  V hypernově, jsem podepsal lístek,s ovázaným prstem,čili podpis se směnil v nějaký hieroglif,a byl problem.Ještě, že tam pracuje kamarádka z dědiny.Ta potvrdila,že su to Já.

  superkarma: 0 11.08.2007, 06:49:59
 8. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Já jsem ráda, že moje banka i na přepážce všechno ověřuje autorizací přes SMS, protože nejsem schopná se podepsat dvakrát stejně

  superkarma: 0 10.08.2007, 13:46:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme