Domácnost

Hledání ušité na míru

Na míru se dá zhotovit ledacos, ať už šaty, nábytek či cvičební program. Věděli jste ale, že si můžete ušít na míru i vyhledávání? Myslíte, že internet je jeden velký chaos, ve kterém se nelze vyznat? Potom vás jistě potěší rady, jak si vyhledávání zjednodušit, a to pomocí Wikihledání (Search Wiki). Tato aplikace vám umožní ušít si vyhledávání na míru a navíc přispívá k ještě relevantnějším výsledkům na Googlu. Zároveň můžete využít zkušenosti a názory ostatních lidí, kteří už výsledek za sebe ohodnotili.

Abyste si mohli Wikihledání vyzkoušet, jednoduše se přihlaste do svého gmailového účtu na stránce vyhledávače a zadejte dotaz do vyhledávacího řádku. Pokud si chcete založit nový účet, klikněte na domovské stránce Google na tlačítko „Přihlásit“ a zaregistrujte se. 

Co je to Wikihledání?

Wikihledání není nic jiného než klasické vyhledávání ve vyhledávači Google.cz, kde se přihlásíte a můžete využívat různé funkce, které se vám zobrazí u každého z výsledků vyhledávání. Označené jsou symboly na ikonkách: šipka, křížek nebo info bublina.

gug

Jak to tedy celé funguje?

Tyto tři funkce vám umožní automatické výsledky vyhledávání uspořádat podle vlastní preference, vymazat odkazy, které se vám vůbec nehodí, a v neposlední řadě přidat vlastní komentář.

gug

Příklad: Hledáte informace o Římě, protože tam jedete na víkend.

Změna pořadí výsledků

Pokud se vám bude zdát, že stránka „Řím: popis města“ je pro vás podstatně užitečnější, než odpovídá její stávající klasifikace, můžete její hodnocení zvýšit a šipkou  Like_it ji posunout nahoru. To, že jste pořadí změnili, poznáte tak, že se šipka zbarví na zeleno Move_up.

Vymazávání nepotřebných výsledků

Jestli máte pocit, že stránka „Starověký Řím“ opravdu není tím, co teď potřebujete, tak ji křížkem Don't_like_it  jednoduše vymažete a příště se vám už u hledání Říma nezobrazí, zůstane skrytá.

Zkušenosti jiných

Po tom, co výsledek upravíte a posunete výš, se můžete podívat, jak jej hodnotili jiní uživatelé: kolik ho přesunulo výš, kolik jej vymazalo nebo přidalo komentář.

Komentáře

K výsledkům můžete přidat komentář i vy, stačí kliknout na info bublinu Comment. Je to skvělý způsob, jak si zapsat poznámky či postřehy k určité stránce. Komentáře jsou veřejné, takže je můžete sdílet s ostatními uživateli a číst, co si o stejných výsledcích myslí ostatní.

Důležité je upozornit, že změny se přitom projeví pouze u vás v individuálních výsledcích vyhledávání. Kdykoli pak zadáte do vyhledávače Google tentýž dotaz (a budete přihlášeni ke svému účtu Google), uvidíte právě své vlastní úpravy.

   
12.06.2009 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

  1. [1] honzovo [*]

    Výsledky ve vyhleádavačích taky velmi ovlivňuje optimalizace seo. Co to je, se dozvíte na webu :-)

    superkarma: 0 28.06.2012, 13:05:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme