Musím se s vámi podělit s dnešním zážitkem. Kolem oběda jsem stála u Anděla a čekala jsem na tramvaj. Protože končí prázdniny, naproti knihkupectví (přímo před zastávkou tramvaje) se konala nějaká akce pro děti. Pódium, židličky, šašek, tygřík a sýr (netuším proč zrovna sýr) – postavy v převlecích bavily přítomné děti a rodiče.

Byla jich tam spousta, ti co neměli kde sedět jen tak postávali a čučeli.  Nijak mě to neujalo, rozverný šašek stále něco pokřikoval do mikrofonu. Najednou ale slyším „Hledáme maminku, dobrovolnici, která by se chtěla naučit speciální polykací kouzlo! Je tady nějaká? My jí to s tygříkem pořádně naučíme“….. zbystřila jsem a viděla jsem, jak si postava tygřík cpe za výstřih takový tenký modrý balonek – který vypadal jako hadice. „tak kdepak máme tu odvážnou maminku, která chce umět to polykací kouzlo?????“ znělo se celým prostranství. Přede mnou na zastávce stála dvojice mladých lidí, které to taky zaujalo a mladík to ještě komentoval slovy… „No to bych chtěl vědět, co bude tam ta matka polykat…. Asi ten sejra, co se pak rozteče, nebo vyteče…hahaha“….

Celá ta situace byla fakt velmi dvojsmyslná a k mému nepochopení se opravdu najednou vyřítila na pódium nějaká žena. Hned jí za potlesku začali mávat balonkem před obličejem. „Tak nám maminko pěkně ukaž, jak pěkně spolykáš tady ten balonek. Když nebudeš vědět jak, my ti pomůžeme…“ halasily postavy.

Maminka vzala s úsměvem balonek a začala si ho jako tygřík, cpát za bundu, jako že ho polyká. „Nenenenéééé maminko, pěkně musíš otevřít pusu a balonek spolknout“… k nepochopení kolemstojících (to už šou sledoval celý nástupní ostrůvek) matka se opravdu zaklonila a asi aby děti děly radost (jinak si to nedokážu představit), strčila balonek do pusy. V záklonu jí pomáhali postavičky a tygřík jí pěkně balonek soukal do pusy…. V tu chvíli přijela tramvaj, oknem jsem ještě viděla, jak v matce mizí kus balonku… kolem tancoval rozesmátý sýr… tramvaj se rozjela a už mi uniklo, co byla odměna pro odvážnou maminku.

 Fakt pěkné dětské odpoledne, co říkáte??

Klára Křížová

Reklama