Zdraví

Hledáme čtenářku, která získá zdarma laserovou operací očí NeoSMILE 3D

Plánujete operaci očí? Uvažujete o ní, ale nejste rozhodnuté? Hledáme čtenářku, která díky reportáži získá od oční kliniky Duovize operaci očí metodou NeoSMILE 3D zdarma

Pokud se chcete přihlásit do výběru, napište nám pod článek, proč byste si operaci přála. Vybereme 1 čtenářku, která následně půjde na vyšetření očí a pokud lékařka operaci NeoSMILE 3D doporučí, čtenářka tento zákrok získá.

Podmínka pro vybranou čtenářku: Vybraná čtenářka poskytne redakci svůj příběh, bude souhlasit se zveřejněním jména a fotografií a bude s redakcí spolupracovat na článcích o průběhu operace, ze které vznikne reportáž.

oko

Přečtěte si, pro koho je zákrok vhodný:

NeoSMILE 3D: Odstraní dioptrie s doposud největší přesností

Pro koho je metoda NeoSMILE 3D vhodná:

 • pro pacienty s vyššími dioptriemi do dálky
 • pro fyzicky aktivní jedince
 • se stabilní dioptrickou vadou (alespoň dva roky se vada nemění)
 • s vyššími dioptriemi do dálky (od – 3 do – 10) nebo astigmatismem

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d/.

Partnerem tématu a poskytovatel zákroku NeoSMILE 3D jsou prověřené oční kliniky pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize.  Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz.

Chcete získat zákrok pro odstranění dioptrií NeoSMILE 3D? Hodnota zákroku je 30 tisíc za jedno oko!

Pokud se chcete přihlásit do výběru, napište nám pod článek, proč byste si operaci přála. Vybereme 1 čtenářku, která následně půjde na vyšetření očí, a pokud lékařka zákrok NeoSMILE 3D doporučí, čtenářka tento zákrok získá.

Napište nám do diskuse!

 • Proč byste si operaci přála
 • Kolik je vám let, odkud jste a jaké máte oční vady
 • Zkontrolujte si ve své registraci e-mail, zda je funkční v případě, že vás budeme kontaktovat

 Těšíme se na vaše příspěvky a na reportáž z operace!

Vize

   
05.09.2014 - Oči - autor: Klára Křížová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [102] Milllius [*]

  Díky :) snad to přežiju jen sem chtěla mit jistotu :)

  superkarma: 0 30.08.2015, 20:11:20
 2. [101] hanca.prok4 [*]

  No mě myslím říkal pan doktor tyden před operací nenosit :)

  superkarma: 0 29.08.2015, 22:18:30
 3. [100] Milllius [*]

  Ahoj já se chystám na vyšetření teď v pondělí do Gemini tak pak dám taky vědět ale slyšela jsem a četla jenom pochvalu tak snad se mi to potvrdí :) Jinak je pravda že před operaci bych nesměla mit nějaky den čočky?

  superkarma: 0 27.08.2015, 22:47:07
 4. [99] Majak88 [*]

  Ahoj o nich jsem slyšel že mají dobré hodnoceni na klinice ve Zlíně? Jinak Brno by bylo super! :) A mužu se zeptat jak probíhal zakrok?

  superkarma: 0 25.08.2015, 22:32:09
 5. [98] Danka05 [*]

  Dobrý den ja jsem podstoupila zákrok na očni klinice Gemini. Od té doby jsem svoje brýle mohla nadobro odložit. Nevim jestli mají takový uspěch u všech pacientu asi ne vždy se podaři odstranit vadu uplně ale ja patřim mezi štastlivce a bryle jsou naprostou minulosti.

  superkarma: 0 26.07.2015, 21:11:13
 6. [97] Gykiss [*]

  Je mi pomalu 60, ale zrak jak u osmdesatky...

  superkarma: 0 27.09.2014, 13:45:20
 7. [96] Werunka1 [*]

  Je mi 23 let a špatně vidím do dálky. Operaci bych si přála, abych nemusela nosit brýle, ani čočky. Brýle jsem, už od mala neměla ráda, všichni se mi smáli a tak jsem je přestala nosit. Vada očí se mi proto zhoršila, na obou očích mám 2 dioptrie. Tahle investice je pro mě celkem nákladná. O operaci očí přemýšlím poslední 3 roky.

  superkarma: 0 22.09.2014, 09:54:28
 8. [95] blueeye [*]

  Je mi 38 let a na to, že špatně vidím do dálky se přišlo na předškolní prohlídce u lékaře, tedy někdy v 5-6 letech. Od té doby doby jsem pravidelně navštěvovala očního lékaře, bohužel můj zrak se také pravidelně o něco zhoršoval. Takže jsem od něj odcházela pokaždé s pláčem a aspoň o půl dioptrie bohatší. Nakonec se mi oči ustálily, někdy po 18-tém roce. Levé na -8 a pravé na -9 dioptriiích. Přešla jsem z brýlí na kontaktní čočky, které jsou pro mě pohodlnější, přesto však sním o tom, že se jednou ráno probudím a budu vidět normálně, ne jen rozmazané obrysy. Kdysi dávno jsem na operaci začala šetřit, už jsem měla i dost peněz na 1 oko (tenkrát se ještě oči dělali postupně, nejdřív 1 a až za nějaký čas druhé). Bohužel tenkrát matka potřebovala nutně půjčit peníze a už mi je potom nikdy nevrátila. Teď už nemám šanci si na operaci našetřit. Žiji ve městě s vysokou nezaměstnaností, donedávna jsem byla sama s dcerou a musela mít 2-3 brigády, abych zaplatila nájem, školku/li a měly jsme co jíst... Pamatuji si, že třeba pobyt v porodnici a pak i následující měsíce, kdy jsem musela v noci k malé stávat, byly dost obtížné, protože jsem měla (a doteď mám) jen čočky a musela jsem buď vše dělat "poslepu" s hlavou těsně u miminka nebo si několikrát za noc čočky rychle nasadit/vyndat, abych to zvládla. Teď jsem znovu těhotná a děsím se podobné zkušenosti. Je fakt, že dnes už se dají sehnat jednodenní KČ a snad budu mít na to, si je pořídit, aspoň na těch pár dní v porodnici, kde budu v cizím prostředí. Stejně lidé, kteří vidí dobře, podobné starosti nepochopí. Myslí si: "Vždyť s čočkama vidíš stejně jako já!", ale ty chvíle, když jsem bez nich a vidím jen stíny se cítím velice zranitelná a bezmocná. Podobná operace je pro mě snem, v který stále ještě doufám, že se mi jednou splní.

  superkarma: 0 21.09.2014, 13:21:13
 9. [94] lucka18 [*]

  Je mi 25 let a mám na každém oku 4.25 dioptrií na dálku. V naší rodině nikdy se zrakem nebyly příliš problémy. Můj bratr u očaře nikdy nebyl, moje mamka sice nosí brýle na čtení, zato na dálku vidí jako ostříž a moje babička ve svém věku osmdesáti let nosila svátečně půl dioptrie na dálku, aby lépe viděla na televizní kvízy. Já sama bych tedy asi rovněž brýle nepotřebovala, ale bohužel jsem se kvůli mamčině nehodě cestou autobusem, kde ji nikdo nepustil sednout, narodila předčasně. Brýle jsem kvůli nedovyvinutému zraku prvně potřebovala už ve školce. Poté se mi zrak na chvíli spravil, ale s nástupem na druhý stupeň ZŠ jsem získala brýle již natrvalo.

  Na brýlích mi kromě estetické stránky vždycky vadilo, že zužují zorné pole a zmenšují. Na ping-pongu jsem nenáviděla omezené vidění, zvlášť když se protihráč trefil těsně na hranu stolu. Zvykla jsem si, že na houslích díky brýlým vidím na kobylce 8 místo 4 strun. U moře jsem se jednou ztratila, protože bez brýlí jsem nepoznala, že mě proud zanesl o pláž dál. Kvůli houslovým vystoupením a soutěžím jsem ve 14 letech začala nosit kontaktní čočky. Bylo to pro mě dokonalé prozření, malý zázrak. Dnes už nosím čočky pravidelně, jak to jen jde, jak hygiena a množství spánku dovolí. Do školy, při práci na počítači, na plavání, na kulečník, na ping-pong , na zkoušky a koncerty symfonického orchestru, kde hraju na housle. Při ročním výměnném pobytu na univerzitě v USA jsem si na volejbal jednou vzala brýle a rozbily se mi. Zjistila jsem pak, že v USA se dají čočky koupit jedině na předpis, který se ovšem u nás vydává pouze na brýle. Mamka mě nakonec zachránila a poslala mi velké balení čoček z Čech. Předloni se mi povedlo jednu čočku vyplavit na tobogánu v aquaparku. V zimě jezdíme pravidelně lyžovat. Loni jsem si sice vzala s sebou kontaktní čočky, ale neměla jsem žádné náhradní, a když jsem si chtěla nandat nový pár, zjistila jsem, že jedna z čoček je úplně vyschlá. Jezdila jsem pak s klasickými brýlemi pod těmi lyžařskými a po dvou hodinách byla tak otlačená, že jsem ty lyžařské raději sundala.

  Protože se mi zrak už 7 let nehýbe, uvažovala jsem o operaci. Probudit se ráno a rovnou dobře vidět, to si skoro už neumím představit. Zároveň se trochu bojím. Než vidět flekatě nebo vůbec, to jsou brýle a čočky stokrát lepší. Studuji matematické modelování, a tak se svými znalostmi analýzy a statistiky hledám hlavně nějakou bezpečnou operaci na bázi moderních technologií, o které budu mít dostatek informací. Věřím, že se jednou kvalitní operace zraku dočkám a čočky i brýle navždy zahodím.

  superkarma: 1 20.09.2014, 12:47:37
 10. avatar
  [93] margot [*]

  Hezký den, lepší zkusit pozdě, nežli nikdySml57

  Jsem z Prahy, je mi 40let, brýle nosím od 1. třídy. V současné době mám -4,75 a -4,5 dioptrie. Ono to bude o něco víc, protože nosím řadu let jen kontaktní čočky a tam je jiná ohnisková vzdálenost od oka... Tedy - trpím krátkozrakostí a astigmatismem - jeho hodnoty si bohužel nepamatuji. Moje dioptrie se nehnuly už nějakých 24 let. Neumím si představit život s brýlemi, vždy mi velmi vadily - od mala jsem závodila a úplně jsem je nenáviděla. Hned jak byla možnost, přesedlala jsem na KČ. Nosím je prakticky nonstop, také v nich spím. Děsím se onemocnění (třeba zánětu spojivek), kdy bych se musela byť na čas k brýlím vrátit - a navíc už žádné ani léta nevlastním. Chtěla bych vidět normálně i bez KČ - ani si nepamatuji, jaké to je. Chtěla bych, aby mi občas neuplavávaly KČ při vytrvalostním plavání, které je mým velkým koníčkem. Nemít suché oči od nošení KČ a práce na počítači téměř nonstop od rána do večera... No, nebudu tu psát žádné srdcervoucí dojáky, každému je jasné, že operace je hodně drahá záležitost, takže alespoň zkusit je velmi lákavé.

  superkarma: 0 15.09.2014, 20:13:46
 11. [92] Werushka7 [*]

  Byla bych velmi vděčná, kdyby tuhle operaci mohla podstoupit moje mladší sestřička. Mě je 20 let a nosím pouze -1,5 a -2 dioptrie. Mojí sestřičce je 17 let a na levém oku má -8 a na pravém -7 dioptrií. Brýle nosit nechce, protože se za ně stydí. Nosí pouze kontaktní čočky, které jí každý měsíc vychází draze. Upřímně si nedovedu představit mít v tak mladém věku tolik dioptrií. I když je dle mě bojovnice, chtěla bych jí udělat život alespoň o kousek krásnější.

  superkarma: 0 14.09.2014, 22:02:35
 12. [91] balunka1 [*]

  operaci bych chtěla, ale po zkušenosti, kterou má maminka, bych asi měla strach. Operaci si platila a teď nevidí nic jiného než fleky. Je mi jí líto. A odvolání nikde. Kolegyně byla také a má to vše ok. Tak nevím. Ale, bohužel, si na ní nikdy nenašetřím, tak je to jedno. Jen v brýlích vypadám strašnně přísně a to mi taky dost vadí. Nicméně stejně nemám ty problémy takové, jako jiné dámy tady, tak by mně stejně nikdo nevybral.

  superkarma: 0 14.09.2014, 20:17:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [90] zelda27 [*]

  operaci bych moc ale moc chtěla pro svojí tetu.Mám jí moc ráda a sama si moc přeje,tuto operaci podstoupit,protože má silné dioptrie.Jenže nejsou penízky?Vím,že to píše každý,ale teta by měla obrovskou radost!!!!!

  superkarma: 0 13.09.2014, 17:15:06
 2. [89] Maybay [*]

  Je mi 30 let a brýle nosím od svých 6 let. Jsem krátkozraká, mám kolem 10 dioptrií. Pravé oko mám horší než levé. Nosím kontaktní čočky,ještě, že existují! Ale moc bych si přála vstát a vidět, neřešit roztoky, vyndavání, nandavání čoček. Mám malého syna, ke kterému v noci vstávám a bylo by super, kdybych nemusela hledat brýle. Brýle nosím jen doma, protože se za ně stydím, jak mám silná skla. Vzhledem k tomu, že mám vysoký počet dioptrií, je pro mě vhodná jen dražší operace a jelikož jsem samoživitelka, na operaci si nenašetřím.Jsem se Žatce.

  superkarma: 0 13.09.2014, 15:17:53
 3. [88] Marie Kataniková [*]

  Je mne 57 let a mé povolání vyžaduje bystrý zrak,což je u mne problém,jelikož nosím brýle na dálku i na blízko a neustálá výměna brýlí mne rozčiluje. Operaci bych chtěla podstoupit,ale po finanční stránce je pro mne nedostupná.

  superkarma: 0 13.09.2014, 14:56:24
 4. [87] pegonela [*]

  Už odmalička jsem měla problémy s očima. Chodila jsem do oční školky a za brýlky jsem se styděla. To bylo slziček a skrýší, kam jsem brýle odkládala! Navíc mi jedno oko malinko ujíždí, a proto se stydím dodnes. Vyrostla jsem, mám svého syna, ale dioprie mi zůstaly. Nejsou až tak silné, mám do tří dioprií, ale přesto mi to brání v ostrém vidění. Jsem navíc sportovec. Miluji turistiku, plavání, cyklistiku. V bazéně brýle odkládám, na kole musím na brýle dát pozor, na horách mi brýle překáží. V lese při houbaření musím dát na brýle také pozor. Vím, že dovolit si tuto operaci, prospěje to nejen mému vidění, ale také mému sebevědomí. Nejsem až tak stará, aby mi bylo jedno, jak vidím. O operaci jsem mnohokrát uvažovala, ale jako matka samoživitelka jsem našla vždy mnoho jiných investic, kam vložit vydělané peníze. Ráda fotím, a bez brýlí by jistě mé fotografie dostaly jiný šmrnc.

  superkarma: 0 12.09.2014, 13:14:15
 5. [86] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  Proč bych chtěla operací očí? Protože je mi 25, brýle nenávidím, proto nosím kontaktní čočky, odmalička mám oční vadu myopie a po vyndání čoček nevidím téměř nic jen mlhavé obrysy, není to moc hezký pocit...Jsem z Ostravy-Zábřehu

  superkarma: 0 11.09.2014, 17:02:49
 6. [85] chrobča [*]

  Chtěla bych prostě vidět ostře, děti, houby, květiny....i auta,,,ale když tady čtu příběhy a přání, tak držím všem palce, protože moje 3 dioptrie do dálky jsou ještě nic, a pokud mě neporazí kombajn, nebo traktor( které ještě vidím) je to pořád ještě ostříží zrak Sml30

  superkarma: 0 11.09.2014, 14:22:17
 7. [84] marcrazy [*]

  Proč bych si operaci přála? Je mi 25 let, takže by se mi operace vyplatila na mnoho dalších let :D Co se týče brýlí, tak mi snad žádné nesluší, takže jsem odsouzena nosit kontaktní čočky. Mám 5,5 dioptrií na dálku a kdykoliv jdu na vyšetření, tak se mi o něco málo zvýší..jelikož jsem začíla na nějakých 2 dioptriích. Problém špatného vidění mě velmi trápí a o operaci přemýšlím dlouho, ale jde spíš o finanční stránku. Operace je pro mě docela drahá nemohu si ji dopřát :( V prosinci se mi narození mimčo a už teď mě děsí to, jak budu muset vstávat k miminku v noci. Přebalovat a krmit, ale bez čoček jsem úplně "slepá", takže si budu muset pořídit na toto noční vstávání brýle příčemž operace by vše vyřešila :) Byl by to můj splněný sen :)

  superkarma: 0 11.09.2014, 13:57:08
 8. [83] Honey66 [*]

  Já bych strašně ráda operaci, ale bohužel na to nikdy nebudu mít peníze. Je m i 48 let a mám asi 6,5 až 7 do dálky na každém oku. Píšu asi, protože když jsem byla naposled u oční doktorky, musela mi dioptrie na brýle snížit, protože taj silné brýle mi dělaly paseku s koukáním na blízko. Trpím častými bolestmi hlavy, prý je to od očí. Momontálně jsem nezaměstnaná, silné dioptrie mi dělaly problémy v každém zaměstnání. Třeba u pokladny v supermarketu, pokud nešel naskenovat kód na výrobku, musela jsem sundat brýle, přečíst ho, nadait brýle, naklepat na klávesnici...a protože EAN kody jsou dloluhé, opakovala jsem to několikrát. Bohužel bez brýlí bych ani nepoznala, kdo přede mnou stojí. Tímto jsem zdržovala celou frontu, lidi brblali. Knížky čtu bez brýlí, háčkuju také bez nich. Horší je, když potřebuju něco opsat z počítače - to musím opět sundat brýle, sehnout se k papíru, napsat a zas nasadit brýle a přečíst třeba další údaj. Takže jakákoliv práce z PC jako zaměstnání také nehrozí, protože dělám všechno dvakrát dýl. navíc se mi zachvíli začne vššchno rozdvojovatm což je velice nepříjemné. Nějak jsem si zvykla používat jen jedno oko , i když je mám obě otevřené, dá se říct, že vnímám jen jedním. Takže kdyby se na mě štěstí usmálo a já vyhrála operaci, byla bych neskonale šťastná, protože bych po letech konečně zas normálně viděla.

  superkarma: 0 11.09.2014, 13:24:58
 9. [82] fila [*]

  Dobrý den,

  moc bych si přála laserovou operaci, abych nemusela pořád hledat a čistit brýle. Všetšinou zmizí vždy, když je člověk potřebuje :-(. Také je k údivu jak se snadno poškrábou. A o létě nemluvě, jelikož nemám samozatmavovací skla, tak věčně řeším dilema vidět na dálku nebo se nechat oslňovat. V létě toto dilema občas řeším čočkami, ale ty se moc k vodě nehodí. A také jsou pro mě dražší - nemám stejné dioptrie na obou očích. Ono ikdyž nemám zas tak velké dioptrie, tak když sundám brýle vidím asi na 30 cm nerozmazaně. Moc by mi operace pomohla ve sportu v práci i v normálním životě. Oni brýle jsou moc fajn, ale občas překáží.

  Musím se přiznat, že o laserové operaci uvažuji již asi 5 let, ale když si občas čtu o rizicích a o nepovedených operacích, tak se operace trochu bojím.

  Je mi 30 let a jsem ze středních Čech a vyskytuji se i v Praze. Na dálku vidím špatně - mám na jednom oku -2,5 a druhém -2,75 (měřeno před 2 lety).

  Přeji hezký den a hodně povedených operací

  superkarma: 0 10.09.2014, 23:12:11
 10. [81] JarunkaA [*]

  Ráda bych vyhrála operaci pro svojí sestru je aktivní dvojnásobná maminka. Která se vydala na tu správnou cestu.. opustila konzumní názory a principy této společnosti a vede k tomu i své děti. Zdrava která co možno nejméně zatěžuje tuto planetu, se u starších generací neschledává s pochopením, proto je tato cesta dosti trnitá. Je dobré se zamyslet a vybrat si svou životní cestu. Došla na rozcestí jako každá matka, A) jít do práce, mít nedostatek času na děti nestíhat vyzvedávat děti, zkrácený uvazek, domácí příprava do školy, vaření, domácnost, čas na rodinou harmonii??? B) žít z mála, neziskově rozdávat čas druhým, domácí škola, kvalitní strava rodinný, manželský život.. Druhá varianta zní možná lákavěji, ale je dosti náročná, a člověk se musí značně omezit a vzdát se mnoha věcí, ale ta duševní svoboda je k nezaplacení:-) vždyť chcem pro děti to nejlepší..ale dáváme jim to?? Proto bych ráda pro ni zdravější oči aby se lépe mohla věnovat druhým a velkému množství neziskových planetě a lidem prospěšních akcí.

  superkarma: 0 10.09.2014, 22:39:31
 11. [80] Andreulla [*]

  Byla jsem tenkrát malá školačka, když jsem z hřiště neviděla mámu, jak mi mává z balkonu... Už si nepamatuji, jestli to bylo proto, že jsem si neuměla odpočítat patro, ve kterém jsme bydleli, nebo proto, že jsem opravdu mámu na tom balkonu neviděla. Každopádně, ségra to na mě doma hned práskla... A pak to šlo jak na běžícím páse. První návšteva u oční lékařky a hned -1,75... Každým rokem pomalu o 1 dioptrii výš. Oční lékařka razila teorii, že když se oko unaví, musíme okamžitě zvýšit dioptrie. Špatně! Zastavilo se mi to na -6, to jsem byla puberťačka a nastalo období rebélie. Brýle jsem odložila do kouta a chodila jsem bez nich. Bez brýlí, bez čoček - prostě naslepo. Ve městě jsem potkávala lidi, známý, ale místo obličeje jsem viděla jenom jednu velkou skvrnu. Na pozdrav jsem jim neodzdravila. Ale ne proto, že jsem je zdravit nechtěla, ale proto, že jsem je neviděla. Začalo se o mě povídat, že jsem namyšlená nána... Ze strachu o svou reputaci, jsem se rozhodla, že ty brýle nosit začnu. To jsem tehdy nosila krátké vlasy. Z holky se razem stal roztomilý kluk. A nastal další problém. Lidi si mě pletli s klukem a to mě neskutečně vytáčelo. Mé beztak nízké sebevědomí utrpělo další ránu... Co naplat. Stálo to za to - vada se mi ustálila. Brzy na to jsem začala nosit čočky a popravdě, brýle nosím jenom po domě nebo když brzy ráno vstávám a oči mám moc unavené. Necítím se v nich svá. Omezujou mě při sportu, v zimě při přechodu ze zimy do tepla se mlží, v létě mi padají ze spoceného nosu. V současnosti mám dioptrie -6,75. Je to zvláštní, ale myslím, že mě má na svědomí ona oční lékařka z mého příběhu. Při vyšetření u jiných odborníků mi bylo sděleno, že moje oči jsou naprosto v pořádku a žádná vada není viditělná... Chtěla bych se zase jednou vzbudit a vidět na hodinky. Nebo si jenom vytrhat obočí aniž bych měla zrcátko 5cm od ksichtu. :)

  Andrea, 28 let

  Postřižín, okr. Praha - východ

  superkarma: 0 10.09.2014, 22:12:14
 12. [79] naula [*]

  Dobrý den,

  jsem neslyšící od dětství. Je mi již 67 let ,v současné době mám potíže s očima mám brýle na dálku i na blízko, protože odezírám tak se musím hodně snažit abych lidem rozuměla ,vlastně pro mě jsou oči uši.Byla bych ráda, aby se mi mi zlepšilo vidění aspon na dálku , brýle s skly na dálku i na blízko mi nedělají dobře

  superkarma: 0 10.09.2014, 19:56:16
 13. [78] Petin68 [*]

  Dobrý den,

  jmenuji se Petra a jsem z Vysočiny, konkrétně z Třebíče. Je mi 46 let a brýle na dálku nosím od puberty, kdy jsem v krátkém čase rychle vyrostla a oči přestaly "stíhat" se přizpůsobovat. Časem se vada ustálila přibližně na -7,25 a -6,75 dioptriích. Čočky mi, bohužel, nevyhovují, bolívala mě z nich hlava. Na brýle jsem si zvykla, ale i když se snažím být opatrná, do roka a do dne mívám vždy u nových brýlí poškrábaná skla, která jsou, vzhledem k počtu mých dioptrií, tou nejdražší položkou při nákupu. A to si vybírám ta kvalitnější, s úpravou proti poškrábání. Jenže i když čistím brýle jen speciálními hadříky, stejně se za chvíli na sklech objeví opět škrábanečky..asi jsem holt "šikovná" nebo mám "levé ruce".. Protože pracuji denně od rána do večera s PC a navíc ráda čtu cokoliv a jakémkoliv množství (v současnosti mi už snad i více vyhovuje si právě na čtení brýle sundat), oči jsou u mě dosti vytížené. O operaci jsem uvažovala už dříve, ale když jsem, jako samoživitelka 5 dětí, konečně našetřila nějaké penízky, zaplatila jsem raději laserovou operaci očí v Neovizi v Brně svým starším synům, kteří měli také kolem 7 dioptrií (tehdy akce 3+1 oko zdarma). Je to už 4 roky a synové jsou velice spokojeni, dnes už by neměnili. Tak jsem si říkala, že se třeba tentokrát poštěstí a konečně i já budu moci vychutnávat ostrost vidění bez neustálého pucování brýlí a posunování obrouček na nose Sml22

  superkarma: 0 10.09.2014, 18:23:16
 14. [77] suanka4 [*]

  Dobrý den,

  Jmenuji se Jana,je mi 27let a jsem z vysočiny. Brýle nosím od základky,jelikož jsem si na ně nikdy nezvykla,převážně nosím čočky. Ale ani ty nejsou nejlepší,dost trpím na suché oči,neustálé nasazování a vyndávání je únavné. Jenže bez nich nebo bez brýlí nevidím nic,jelikož mám dioptrie 4,5.Můj sen je právě operace očí,toužím po ní už hodně dlouho,ale z finančních důvodů je to pro mě nereálné. Chtěla bych žít stím,že nemusím řešit brýle či čočky a prostě normálně vidět. No a tak jsem si řekla že zkusím štěstí a napíšu vám. :-)

  superkarma: 0 10.09.2014, 16:43:30
 15. [76] Peťulka06 [*]

  Proč já? Třeba proto, že se usměje štěstí Sml16

  Je mi 38let, dioptrie na dálku 4,75 vlevo a 4,5 vpravo. Brýle mi v běžném životě ani v práci nijak zvlášť nevadí, navíc jsem "brýlový typ" a vypadám prý s obroučkami líp než bez nich.

  Žiju v Dubském Švýcarsku. Nádherná příroda v okolí města Dubá, blízko Máchova jezera, krajina na pomezí CHKO Kokořínsko a téměř Českého středohoří. V téhle krajině se nadá žít jinak než aktivním odpočinkem, relaxuju denním během. Pár kilometrů lesem, po pískovcových skalách a člověku je hned líp. To je jedna z chvil, kdy mi brýle velmi překáží. Jindy, když jdeme se synem do lesa, si nostalgicky vzpomenu, jak mi všichni říkali, že mám na hledání hub oči jako rys. Měla jsem je - do páté třídy, pak přišly první čtvrtdioptrie a pak se krátkozrakost rychle zhoršovala, i když vady mé maminky, která má na obou očích devět dioptrií, neštěstí nedosáhla. Dalším okamžikem, kdy mi brýle hodně vadí a musím si nasadit čočky, které špatně snáším, je trénink kravmagy. Na prahu čtyřicítky jsem se zbláznila a pohyb, který mi dělá dobře i na psychiku a udržuje tělo v chodu, chci zdokonalit i k obraně své a svých blízkých..

  Můj příběh není zajímavý, ani dojemný, je jen ze životaSml16

  superkarma: 0 10.09.2014, 15:49:18
 16. [75] absticek [*]

  Dobrý den,

  je mi 30 let a mám dioptrie -5 do dálky na obou očích. S brýlemi jsem se nikdy nesmířila. Ačkoli se z nich dá udělat pěkný módní doplněk, prostě já si připadám jako "brejloun". Kontaktní čočky občas nosím, ale jelikož dělám 12hodinové směny u PC (práce recepční) tak pouze mimo práci, protože z práce je mám vždy unavené a suché. V zimě se mi brýle zamlžují, v létě zase v bazénu nevidím. Opravdu bych ráda věděla, jaké je to zase "vidět", protože já už vlastně nevím, co je správně.

  Petra

  superkarma: 0 10.09.2014, 12:32:07
 17. [74] LBUBU60 [*]

  Sml16 Dobrý den,

  o tento zákrok bych měla zájem, už o něm delší dobu uvažuji, ale jelikož jsem vdova a v důchodu, zatím jsem na něj neměla dostatek peněz.Zrak se mi zhoršuje, mám brýle na dálku a na čtení a ráda bych se jich zbavila. Neustále je přehazuji, hledám. Venku je raději nenosím, ale když potkám někoho známého, tak si nejsem jistá, jestli je to on. Je mi 63 let, ještě pracuji, jsem aktivní, a zákrok bych si moc přála.

  Čekám vnoučka, tak bych ho již ráda viděla s novýma očima !Sml16

  superkarma: 0 10.09.2014, 10:58:29
 18. [73] Klára Křížová [*]

  IRISS215 — #71Pokud má brýle na čtení, není pro operaci vhodná, tato operace je pro pacienty s vadou - dioptriemi do dálky, více jak 3 dioptrie - zde je popis ve článku Pro koho je metoda NeoSMILE 3D vhodná

  superkarma: 0 10.09.2014, 09:23:31
 19. [72] Klára Křížová [*]

  prosíme, piště nám své vyjádření jasně s informacemi, které potřebujeme vědět. Také si přečtěte, zda jste pro takový typ operace vhodné - pokud máte méně jak 3 dioptrie, tak pro tento zákrok nejste vhodné - vše je popsáno ve článku, děkuji vám Sml16

  superkarma: 0 10.09.2014, 09:21:21
 20. avatar
  [71] IRISS215 [*]

  Sml16osobně bych operaci věnoval své milované manželce, aby opět lépe viděla na blízko a nemusela nosit brýle na čteníSml16, mohla si lépe přečíst ceny v obchodech a doplňkové informaceSml16

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #73
  superkarma: 0 10.09.2014, 09:21:08
 21. [70] Klára Křížová [*]

  Lukrecia — #58Musí nám napsat vaše maminka a posat své vady, obávám se, že cukrovka je pro takové zákroky překážka

  superkarma: 0 10.09.2014, 09:19:16
 22. [69] Klára Křížová [*]

  postolkapet — #56 Musíte nám napsat konkrétně, jaké máte vady, kolik dioptrií, kolik je vám let, nejlépe i odkud jste... díky

  superkarma: 0 10.09.2014, 09:18:07
 23. [68] Klára Křížová [*]

  lilily — #59Musíte nám napsat konkrétně, jaké máte vady, kolik dioptrií, kolik je vám let, nejlépe i odkud jste... díky

  superkarma: 0 10.09.2014, 09:16:17
 24. [67] marie001 [*]

  Už od dětství špatně vidím na dálku (mám 4,5 dioptrie na každé oko), ale na brýle jsem si nikdy nezvykla, preferuju proto kontaktní čočky, ale při delším nošení z nich mám podrážděné oči. Operaci bych brala všema deseti - představa, že ráno otevřu oči a nemusím šmátrat po brýlích na nočním stolku, abych viděla, je úžasná.

  35let, Tlumačov u Domažlic

  superkarma: 0 10.09.2014, 08:00:16
 25. [66] efka [*]

  Před 10 lety jsem už jednu takovou operaci absolvovala, bylo to skvělé, najednou vidět to, co jsem před tím neviděla. Měla jsem 7 dioptrií, brýle mi vadily. Dělám ale skoro celou pracovní dobu s počítačem a oči se mě znovu zkazily. Brýle nosit nechci, proto uvažuji znovu o operaci. Chtěla bych zase vidět tak ostře jako předtím.

  superkarma: 0 09.09.2014, 19:06:18
 26. [65] LucinkaLuca [*]

  Tak mně je sice 26, ale operaci už zvažuji delší dobu. Začala jsem nosit kontaktní čočky, ale moc mi nesedí a hlavně mi moc nejde nasazování a vyndavání (občas na to zapomenu). Nosím brýle neustále (na dálku) a hodně mi to vadí při řízení, sportu a hlavně plavání. Chtěla bych zase dělat vše jako dřív. A hlavně se cítit dobře. Pokud si dobře vzpomínám, mám dioptrie kolem 2,5 na každé oko.

  superkarma: 0 09.09.2014, 18:30:51
 27. [64] Folprechtova [*]

  Dobrý den,operaci bych si přála velmi.Na brýle už jsem si sice zvykla,ale velmi mi vadí při mé práci..Pracuji ve skladu a vypadá to,že s brýlema už to opravdu nepůjde-i krabice lítajíSml80.Prozatím zvažuji pro mě finančně schůdnou variantu - kontaktní čočky.Do budoucna mě velmi trápí možnost že se mi oční vada zhorší,levé oko mám podstatně horší a nechtěla bych aby tak dopadlo i mé pravé.Největší omezení je znát v létě,ráda si užívám s dcerkou vodních radovánek,ale to je v brýlých nemožné a bez nich vydržím max.půl hodiny,pak mě trápí velké bolesti hlavy.Mrzí mě to hlavně kvůli dcerce,brzy vyroste a já bych nerada přišla o krásné chvilky s ní.

  24let,Mladá Boleslav,dioptrie na dálku,nevím přesně cca P-0,75 a L 1,75

  superkarma: 0 09.09.2014, 15:59:36
 28. [63] Janea [*]

  Nevidim na dalku, vadi mi to pri rizeni, jelikoz neustale zapominam bryle...je pro me operace jasna vec. Vadi mi, ze nevidim na menicka v rychlem obcersveni, ze proste mzouram, chci zase ostre videt a bryle nosit jen proti slunicku

  superkarma: 0 09.09.2014, 15:06:33
 29. [62] libra [*]

  Proč přeji si operaci očí,

  tato otázka se kolem mne točí.

  Ráno chci vidět svět očima vlastníma

  a nezdržovat se nasazováním čoček kontaktníma.

  Na lyže, na koupák, do kroku,

  chci vidět svět jasněji po zákroku.

  Jelikož má každé oko jiné dioptrie,

  zaměna čočky za druhou je pro mne utopie.

  Každý půlrok se trápím finančními výdaji,

  s rodinou bych korunky utratila raději.

  (40 let, Kadaň, dioptrie na dálku P2,50-L2,75)

  superkarma: 0 09.09.2014, 14:32:54
 30. [61] Klára Křížová [*]

  Znovu opakujeme:

  Napište nám do diskuse!

  Proč byste si operaci přála

  Kolik je vám let, odkud jste a jaké máte oční vady

  Zkontrolujte si ve své registraci e-mail, zda je funkční v případě, že vás budeme kontaktovat

  superkarma: 0 09.09.2014, 13:55:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme