Domácnost

Hledám vysvětlení. Poradíte?


Tentokrát se obracím s prosbou o radu já na vás. Vím, že mezi vámi jsou ženy různých profesí, že jste vzdělané, a také vím, jak dokážete být mnohdy urputné při hledání pravdy. Než problém připíšu na vrub věcem mezi nebem a zemí, přece jen chci vyloučit racionální důvod.

Náš dům je zcela obyčejný. Je to nedokončená stavba, přičemž plně v provozu jsou horní dvě patra, ve kterých žijeme. Máme dvě kočky, psa, hromadu dětí a chemikálie používáme doma pouze výjimečně, například v podobě Sava, kterým čas od času vyplachuji kočičí záchod. Nic, co by se nepoužívalo i jinde. Topíme krbem a také etážovým topením. Ve zdech je izolace z normálního materiálu, běžně používaného.

Přesto se u nás děje něco, co jsem ještě neviděla.

Cokoli, co je ze stříbra, tady během cca 48 až 72 hodin totálně zčerná. A nejsou to jen šperky, které máme my, kdo tu žijeme. Totéž se děje i návštěvám, které tu nebydlí! Stačí se tu vyspat.

Nemám potřebu se stěhovat a prchat do hor, už jsem viděla leccos. I ducha. Jen stále přemýšlím, čím to může být.

A když říkám zčerná, tak myslím skutečně černou, žádné ušmudlané, prostě černé jako uhel. Vyzkoušela jsem hodně věcí. Například mě napadlo, jestli věc zčerná, pokud ji nebudu mít na sobě. Zčerná, ale trvá to déle. Je-li věc nošena, černá rychleji.

Stačí dva dny a vypadá takhle

 

 

 

 

Co už jsem udělala:

 - Googlila jsem. Našla jsem jako původce černého stříbra sirovodík. Jenže ten smrdí a tady nic cítit není. Navíc, musel by odněkud unikat, a to nevím odkud.

 - Ptala jsem se, odkud bereme vodu. Je ze zdroje, který zásobuje celé město. Vodou to tedy není.

 - Ptala jsem se zdejších obyvatel. Nikomu stříbro nečerná.

 - Žádný jiný kov to nedělá. Zlato je v pohodě.

 - V Praze mi nečernalo a nečerná tam nikomu, komu tady černá.

Ne že by stříbrný řetízek v lesklém černém vyvedení nebyl pěkný, ale chtěla bych vědět, kde se bere důvod.

Pochopitelně jsem hledala i v knihách magických

Ano, stříbro je podle mágů schopno zachycovat a pohlcovat negativní věci. Stejně jako křišťály. Zakoupila jsem tedy velký kus surového křišťálu a čekala. Puknul. To by znamenalo, podle grimoárů, že jaksi odněkud jde něco špatného, co křišťál zachytí.

Ovšem nehádáme se, atmosféra je tu milá, máme se rádi, je tu legrace a pohoda, tak ani není co zachycovat, a proti ošklivým věcem zvenčí, pokud by byly, mám slušnou ochranu už od prvního dne, co tu jsem.
Dům jsem „čistila“ ještě před nastěhováním a ve dveřích je ochranný amulet. Lze říci, že přes práh neprojde nikdo, kdo by v míru nepřicházel. Tedy ne bez úhony. To jen pro úplnost.

Obracím se na vás, protože než tady začnu rejdit se solí a kyvadlem, hledám racionální důvod.
Teprve pak obrátím zrak na nějaké rituály.

Vrhnu se o půlnoci nahá pro kapradí, začnu shánět černé kohouty, netopýří trus, žabí slinty a podobné recepty.
To sice bude určitě zábavné, rozhodně vám to zdokumentuji, ale stále doufám, že důvod je třeba jednoduchý a já o něm jen nevím. Třeba záhada není záhadou a kouzla mohou zůstat spát..:)

Za všechny náměty předem děkuji.

   
21.01.2009 - Dům a byt - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [130] grizzly [*]

  Až půjdeš do toho kapradí tak dej vědět.
  Jinak pověz kde bydlíš (stačí město, telefon, ulice a kdy máš čas ). Ne teď vážně, stříbro reaguje se sloučenami síry jako oxidy síry, či sirovodík. Takže stačí kotelna s nekvalitním uhlím, blízká chemička, teplárna (ne klub pro 4%), například Ústí nad Labem, Lovosice, Chomutov tam stříbro černá rychleji. Lze koupit roztok, pomocí něhož se stříbro ošetří a pak nečerná. Je tu možnost prachu, který spolu s potem vytváří možnost pro podobnou reakci. Jinak platí tam kde černá stříbro (pukají křišťály) není zdravo pro lidi.

  superkarma: 0 23.01.2009, 17:14:01
 2. avatar
  [129] Kimmy [*]

  To znie zaujmavo, skoda ze si to nemozem ist k vam vyskusat :-) Inac clanok o anjeloch bol velmi pekny...

  superkarma: 0 23.01.2009, 05:54:06
 3. avatar
  [128] blowup [*]

  to nemusi byt jenom v tom, co kde teklo, ale slevarny produkuji spad, do tech forem i k tomu kovu se davaji ruzny primesi ktery castecne odchazeji jako para nebo prach, a ten se pak usazuje vsude v okoli a kontaminuje pudu.
  Vzhledem k tomu ze ti to ale reaguje tak silne a rychle v interieru, tipoval bych osobne na nejakej stavebne chemickej hrich pri stavbe. Pri dobre postavenym baraku by uvnitr nemelo z takovyho vnejsiho zatizeni podle mne byt tolik znat. Ale nevim jak to u vas vypada konkretne, chce to pozvat si nekoho kdo presne tohle ma v popisu prace. A nevim jaky je v tomhle smeru v cechach zakonodarstvi, ale tady by ta sanace pravdepodobne sla na konto toho, kdo ten pozemek poprve prodal k jinymu ucelu nez prumyslovy vyrobe.

  superkarma: 0 22.01.2009, 16:02:39
 4. avatar
  [127] Michaela Kudláčková [*]

  blowup: Díky moc. Rozhodně se tím budu zabývat. Ta budova, než jsme jí začali přestavovat, sloužila jako administrativní k té fabrice. Fabrika je ale pod námi, čili z kopce, pokud by(jen selským rozumem), něco vytékalo kamkoli, teklo by to dolů, tedy pod nás. Ovšem nechám udělat rozbor půdy a vody i té odpadní. To každopádně. Ještě jednou děkuji vám všem.

  superkarma: 0 22.01.2009, 15:02:57
 5. avatar
  [126] blowup [*]

  Jinak, moje puvodni zminka o tvarnicich ze skvary ve svetle te byvale slevarny dostava jeste vic vahy: v lokalitach kde se vyskytuje tezkej prumysl skvara vznika jako vedlejsi produkt, a casto se najdou ruzni vyrobci kteri jej zpracovavaji - treba na stavebni material.

  superkarma: 0 22.01.2009, 14:29:02
 6. avatar
  [125] blowup [*]

  hlavne mne prekvapuje, ze tam obec vubec dovolila stavet... Na pozemku s takovou zatezi. Tady kdyz neco takovyho planuju, tak musim vsechny ty analyzy nechat na vlastni naklady udelat a uz pri prodeji pozemku je zohlednena jeho rekultivace i cenove. Ty naklady na sanaci casto presahujou i nekolikanasobne jeho cenu, i kdyz ty pozemky s tezkym prumyslem jsou dnes casto na vyhodne polozenych lokalitach uprostred mest... To se v cechach nemusi pri takovym pripadu pri zadosti o stavebni povoleni dokladat, ze ta puda je nezavadna? To neexistuje katastr ekologicky zatizenejch ploch?

  superkarma: 0 22.01.2009, 14:26:10
 7. avatar
  [124] blowup [*]

  michaela.kudlackova: slevarna???? No tak jsme doma.

  Kdyz chces stavet na pozemku na kterem stal nejakej takovejhle provoz, tak alespon u nas ve svycarsku musis za miliony odbagrovat vrstvu zeminy - jak hluboko zalezi od analyzy - a nechat navezt novou. Ta stara se specialnima firmama budto spaluje nebo neutralizuje jako jedovatej odpad. Uprimnou soustrast, ale tady vyhaneni duchu nepomuze.

  Nechal bych udelat expertizu, rozbory pudy a hledal bych odbornika ktery by uvazil, jestli se to da nejak sanovat, popripade se od tech vrstev "oddelit"

  superkarma: 0 22.01.2009, 14:19:27
 8. avatar
  [123] blowup [*]

  Hm, vyhaneni duchu a amulety prenecham spis tem, kdo na neco takoveho veri. Jako architekt bych spis hledal pricinu v pouzitych materialech nebo v nejakem kanalizacnim odtoku bez pachove uzavery - nektere podlahove vpuste kam dlouho netece voda mohou napriklad vyschnout.

  Postupoval bych tak, ze bych jednu po druhe proveril vsechny konstrukce ze kterych je dum postaven. Napriklad drive oblibene tvarnice ze skvary jsou casto nejenom zdrojem chemickych emisi, ale i radioaktivity, nektere konzervacni materialy na drevo jsou vicemene zdravi skodlive a podobne. Pri snahach stavet co nejlevneji se casto kupuji prave celkem podezrele materialy, stavebni chemie ale neni bez vlivu i treba u ruznych hydrofobnich nateru a podobne.

  Paralelne k tomu bych pozval odbornika aby provedl mereni primo v dome.

  Duchama ani zlyma mocnostma to definitivne nebude.

  superkarma: 0 22.01.2009, 14:15:58
 9. [122] ez [*]

  michaela.kudlackova: ...nevím, jestli už někdo něco takového nezmínil, nečetla jsem všechny reakce, i když mě tato věc hodně zajímá, ale nemohlo např. po působnosti slévárny zůstat něco usazeného v odpadních trubkách a do prostoru se to nenápadně uvolňovat přes umyvadla atd.?

  superkarma: 0 22.01.2009, 09:22:58
 10. avatar
  [121] Michaela Kudláčková [*]

  Jitulinka: Byla to slévárna - kdysi dávno cca 12 let zpátky.

  superkarma: 0 21.01.2009, 23:27:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] Michaela Kudláčková [*]

  marcous: O základy se těď zajímám.....vypadá to, že nic světobornýho nezjistím....

  superkarma: 0 21.01.2009, 23:26:05
 2. avatar
  [119] Michaela Kudláčková [*]

  shb: Topíme dřevem. Bukovým a březovým...

  superkarma: 0 21.01.2009, 23:24:39
 3. avatar
  [118] marcous [*]

  a co takhle základy domu,z čeho jsou???nevím,ale po všem,co bylo napsáno,asi bych zkusila to kyvadlo

  superkarma: 0 21.01.2009, 22:17:10
 4. avatar
  [117] Linde [*]

  Nufiny: taky bych oslovila hygienu, ať to proměří, by´t to stojí peníze. Dále zkušený hydrogeolog by měl mít geologickou mapu podloží oblasti a případně bych proměřila radon, ten by o složení domu a podloží mohl lecos vypovědět. Testování radonu jsme měli zadarmo od jakéhosi státního ústavu, rok na skříních byla krabička, která se odevzdávala. Radon barvil uvnitř krabičky kolečko se stupnicí.
  Pod domem může býr sirovodíkový pramen, nebo nějaká železná ruda, která může s lečíms reagovat

  superkarma: 0 21.01.2009, 21:13:54
 5. [116] Nufiny [*]

  Ta rychlost toho černání mi připadá fakt neuvěřitelná... Koukla jsem po netu a běžná koncentrace sulfanu ve vzduchu je 0,0001 - 0,0002 ppm. Hranice, kdy byste ucítili sulfan ve vzduchu je 0,0047. Takže je možné, že máte prostě zvýšenou koncentraci sulfanu ve vzduchu, která to způsobuje, ale sami to necítíte. Asi bych doporučila zkontaktovat hygienu, nechat si to změřit a zapátrat po zdroji.
  O pukání křišťálu nic nevím, ale určitě bych hledala racionální důvody.

  superkarma: 0 21.01.2009, 17:54:17
 6. [115] Rikina [*]

  krystaly i křišťály

  superkarma: 0 21.01.2009, 17:04:18
 7. avatar
  [114] Tulinka [*]

  michaela.kudlackova:Míšo a máš zjištěný co se v té fabrice vyrábělo?Vím,že tam byl kdysi TOS(tech.obrábění strojů)později tam byly kanceláře.Ale historii této fabriky neznám.A co vlhkost,přece jenom bydlíte v kopci,kolem plno stromů
  shb:sousedi stříbro nevlastní a imunitu mají určitě víc než dobrou

  superkarma: 0 21.01.2009, 17:01:11
 8. avatar
  [113] Lukáš Čejka [*]

  shb: klidne to muze byt i z krbu, to uy musi najit oni

  mas pravdu - krystaly

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:58:38
 9. avatar
  [112] shb [*]

  lukas.cejka: a krystaly prosím

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:55:55
 10. avatar
  [111] shb [*]

  lukas.cejka: to je dobrý dneska tam moc myslím až jsem to přemyslela a bylo by to na dlouhý vysvětlování
  ale k věci: přikláním se v reálném vysvětlení ke krbu a v duchařině je to tajné, napsala jsem to Míše do vzkazu...

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:55:26
 11. avatar
  [110] Lukáš Čejka [*]

  shb: tak ted uz vubec nevimo cem je rec
  jinak
  97 byl jen priklad, jinak tu letaly geopatogeni zony, kristaly ap.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:53:12
 12. avatar
  [109] shb [*]

  lukas.cejka: tak nic, nejsou, to byla narážka, že pokud by jsi něco věděl tqak by ses chytl, dobrý, prošel jsi
  97 není moje

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:47:57
 13. avatar
  [108] Lukáš Čejka [*]

  shb: ? Nebo snad už věci ve vzkazníku jsou veřejné?? - co tim myslis ?

  Připadá ti, že ta debata je o duchách nebo o síře? - docela ano - viz prispevek 97

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:45:14
 14. avatar
  [107] shb [*]

  lukas.cejka, Rikina: já to prostě cítím, a věřím, že když Míša hledala marně příčinu, tak jistě všechno "očuchala"...já se přikláním ke krbu...
  Rikina: no sirovodíkem ten člověk cítit není, ale ten pot cítit je a já prostě podle čuchu poznám, že je to kyselej smrad...
  lukas.cejka102: Jak jsi přišel na to, že dávám přednost duchařině? Připadá ti, že ta debata je o duchách nebo o síře? Nebo snad už věci ve vzkazníku jsou veřejné??

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:37:32
 15. avatar
  [106] Lukáš Čejka [*]

  Rikina: asi, jsou to tmari

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:29:20
 16. [105] Rikina [*]

  lukas.cejka: nechytáme se. Čarování a modlitby je asi zajímavější varianta.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:27:59
 17. [104] Bébina [*]

  Rikina: A nebo si nepoustet plyn, merkaptanem je plyn "ovoneny" aby byl citit a lide si vsimli, ze unika. Samotny plyn je bez zapachu.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:24:30
 18. avatar
  [103] Klim [*]

  Míšo, na stříbro bych se vykašlala, může jít klidně něco z té fabriky, i kdyby bývalé, ale ten křišťál - to je docela síla. Vyzkoušej to ještě jednou, a pak bych si pozvala dobrého senzibila. Jinak - protože jsem věřící, vždycky jsme nový příbytek při kolaudaci vykropili a požehnali. Modlitba je, myslím, lepší než čarování. Čarování je dost na hraně, ale modlitbou si nemůžeš ublížit.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:23:08
 19. avatar
  [102] Lukáš Čejka [*]

  shb: klidne muzes verit na mesicni svit a ruzne zony, ale to co tam probehne je normalni chemicka reakce, takze se k tomu stribru nejak musi dostat jiny prvek - a protoze jde o stribro tak to je nejspis sira, stribro reaguje samozrejme s jakoukoli koncentraci sirovodiku - ta rekace proste probiha jakmile jsou pritomny obe latky, pritomnosti sirovodiku si nemusi ani vsimnout, jedine jak ho clovek pozna je zapach a ten je pro cloveka rozpoznatelny az od urciteho mnozstvi
  ja bych dal prednost chemii pred ducharinou
  Vsak je mozne to stribro dat do nejake laboratore a tam ji zjiti co je ten povlak presne zac

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:20:58
 20. [101] Rikina [*]

  Reakce podobné reakcím se sirovodíkem taky vyvolávají merkaptany. A ty se vyskytují v kočičím trusu... tudíž bych navrhovala častějc uklízet kočičí WC. Pro jistotu.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:17:10
 21. [100] Rikina [*]

  shb: stříbro právě takto reaguje i při stopovém množství sirovodíku, velmi nepatrné koncentrace. Takové, která je například obsažena v lidském potu, proto stříbro nošené černá rychleji. A přesto je málokdo cítit sirovodíkem, že. Lidské smysly tak citlivé nejsou.

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:12:56
 22. avatar
  [99] shb [*]

  Žulda: pravda vlhkost by jakékoliv z těch zmíněných reakcí pomohla, ale stejně, takto úplně zčernat během tak krátké doby a volně ležící, to by musela být fakt síla....

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:10:51
 23. avatar
  [98] shb [*]

  lukas.cejka: na to aby takto stříbro zreagovalo pomocí sirovodíku by jsi ten sirovodík sakra cítil, i při vysoké koncentaci, kdy je cítit méně bys to prostě poznal chápeš?

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:09:15
 24. avatar
  [97] Žulda [*]

  A co tzv. dračí žíla, nevede pod vaším domem?Dříve se místa, kde se chtěl postavit dům, pečlivě zkoumala, protože se vědělo, že to velmi škodí zdraví.Nebo, nebylo na tom místě kdysi třeba popraviště, šibenice,nebo nějaké obětní místo?Ale nejspíš to bude nějaká chemie, co se uvolňuje třeba ze štuků, z podlah a nátěrů.Kolik % vlhkosti tam máte?

  superkarma: 0 21.01.2009, 16:05:09
 25. avatar
  [96] Lukáš Čejka [*]

  shb: nemuselo, zalezi na koncentraci

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:58:28
 26. [95] Rikina [*]

  shb: ptáček je jako indikátor vhodnější, protože je malý a má rychlý metabolismus. Dřív se to na něm pozná.

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:51:50
 27. avatar
  [94] shb [*]

  ...myslím při takové koncentraci, u které kanárek chcípá

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:49:59
 28. avatar
  [93] shb [*]

  Rikina: Ale to už by, myslím, minimálně kočky se motaly ..

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:48:44
 29. [92] Rikina [*]

  shb: na co senzibila - stačí kanárek, viz horníci v dolech. Uvolnil se metan, kanárek chcípl, horníci prchli, při troše štěstí to ani nebouchlo a po odvětrání se pracovalo dál. Na sirovodík sice kanárek asi nechcípne, ale mohl by aspoň vypadat nespokojeně.

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:45:54
 30. avatar
  [91] shb [*]

  lukas.cejka: ano, ale to bylo sakra cítit

  superkarma: 0 21.01.2009, 15:40:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme