Bulvár

Hledá se štěstěna

Osudové okamžiky pokračují!

Dobrý den, dovoluji si Vám napsat na dnešní smutné téma - osudové okamžiky. Nemyslím si že, tragédie někoho jiného zmírní trágedii mojí či někoho jiného. Myslím si, že toto téma by nemělo být tabu a každý z nás si díky těmto pravdivým příběhům může uvědomit, že není s trápením sám, a že i ostatní lidé mají svá trápení, i když o nich třeba nevíme.

Můj život se změnil pár měsíců před maturitou, kdy mi nečekaně zemřela má milovaná babička, krátce po této události těžce onemocněla má sestra, se kterou mám velice krásný vztah. Jsme propojeny pevným poutem, který Vám neumím vysvětlit - možná je to tím , že jsme dvojčata. Obdivovala jsem ji za to, jak je statečná a neuměla jsem si představit , že bych na jejim místě byla tak silná a zůstala sama sebou hodná a milá a na nic si nestěžovala. Uplynulo pár let a život byl vcelku poklidný.

Vše se změnilo před 4 lety kdy se stala osudná chyba, která mě obrátila opět život na ruby. Při cestě z práce domů mě vezla má šéfová, nedala přednost v jízdě ..............nejen že, jsem přišla o práci, nedostudovala VŠ a v necelých 25letech skončila v plném invalidním důchodu ( následky po zhmožděninách páteře, podvrknutí krční páteře a zlomené kostrči), ale před pár měsíci mi sdělil lékař, že se musím poprat ještě s začínající RS. Nevím někdy, kdy brát sílu a neznám den bez bolestí, ale děkuji, že i přes těžkosti mi osud vše vynahrazuje tím, že mám úžasné rodiče, sourozence, přátele a lidičky okolo sebe, kteří stojí vždy při mě. A doufám že kus šťěstíčka čeká i na mě.......a jak se osud v okamžiku zvrtnul v tragedii, tak se vše zas otočí ke štěstí......... s pozdravem LusyZ

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Lusy, moc Vám držím palce, abyste vše špatné zažehnala a začalo se Vám dařit lépe. Simona

Milé čtenářky, ještě stále čekám na vaše příspěvky k dnešnímu tématu osudových okamžiků. Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
16.11.2009 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] átéčko [*]

  Léthé — #8 Sml67

  superkarma: 0 18.11.2009, 12:13:48
 2. avatar
  [8] Léthé [*]

  Můj osudový okamžik nastal přesně před rokem, když jsem poznala svého GuruSml22. Překopal celý můj život, moje myšlení, nasměroval mě na tu správnou cestu....sice by se dalo říct, že 54 letech trochu pozdě, ale nikdy není pozdě.

  1. na komentář reaguje átéčko — #9
  superkarma: 0 17.11.2009, 19:25:44
 3. avatar
  [7] átéčko [*]

  A osudový okamžik to kurňa není vždy jen tragédie na tragédii.

  superkarma: 0 17.11.2009, 12:12:42
 4. avatar
  [6] átéčko [*]

  LusyZ — #5 Napiš knihu, uleví se ti. každý člověk zemře a smrt každého člověka se někoho dotkne.

  Můj osudový okamžik nastal v mých 11. Ale kniha o tom nebude. Je to můj život a já si ho žiju a příjmám ho se vším, co mi přináší.. A ráda.

  superkarma: 0 17.11.2009, 12:10:16
 5. [5] LusyZ [*]

  Dobrý večer, chtěla bych poděkovat redakci a čtenářkám žena in za hezké reakce na můj příběh. Dnes tu bylo mnoho silných příběhů, necitím se jako vítěz. Příběhy a tragedie se nedají posuzovat, myslím si že vítězi jsou všichni lidičky kteří, mají sílu žít a svůj osud změnit a hlavně nestratili svou tvář, jsou sami sebou a mají srdíčko na pravém místě.

  Děkuji za hezké přání od čtenářky - enka1 a její čtyřlístekSml79a také držení palečkůSml59

  odpověď pro átéčko a moncu13Sml80

  Mrzí mě trošku Vaše reakce - pokusím se vše vysvětlit ?co má smrt mé babičky společného s osudovým okamžikem? - vím že, lidé umírají, má babička pro mne znamenala mnoho.......zemřela náhle v práci  dá se říci z plného zdraví....... a pro celou mou rodinu to byla velká rána. Stráta mé babičky odstartovala dá se řici smutné roky...

  Sestra se neuzdravila možná jsem nešikovně použila větu - cituji : Uplynulo pár let a život byl vcelku poklidný.

  Sestra onemocněla těžkým autoimunitním onemocněním v kombinaci s dalšími onemocněními a onem štítné žlázy  v té době na tom byla hodně špatně toto období trvalo skoro 2 roky -  kdy jsme neznali dg., volali jsme sanitku i 3x do týdne kdy sestra měla kolaps s bezvědomím (tzv gran mal) byla vždy pomlácená, měla zlomeniny především lícních kostí atd. podstoupila několik hospitalizací spec infúzní terapii a její stav se po 2letech upravil proto jsem užila život byl vcelku poklidný - myšleno  oproti období kdy jsme nevěděli co se zas stane, co bude dál, jestli se sestra z bezvědomí probere žili jsme v neustálém strachu - její nemoc není vyléčitelná ale, je tzv. stabilizována a podkontrolou je těžké vše vysvětlit nejsem lékař.......doufám že to stačí vše sepsat by vydalo na knihu.

  děkuji všem

  1. na komentář reaguje átéčko — #6
  superkarma: 0 16.11.2009, 23:43:48
 6. [4] FAXÍK [*]

  moc smutný osud, co na to říct ? přeji hodně zdraví, štěstí a lásky

  jen samé pěkné věci, zážitky

  superkarma: 0 16.11.2009, 22:32:17
 7. avatar
  [3] monca13 [*]

  Já nerozumím tomu, jak po těžkém onemocnění sestry - dvojčete - život zase plynul klidně. To se uzdravila? V tom případě to nebylo tak osudové.

  A ta smrt babičky - mně také zemřela babička, bylo mně sice o rok víc, ale to není osudové, lidé jsou zkrátka smrtelní.

  Takže za osudový okamžik považuji až nehodu pisatelky, možná protože mám podobné zkušenosti a těžké zdravotní postižení, ale už se mně o tom nechtělo znovu psát.

  Přesto gratuluji k výhře, pokud to LusyZ přinese aspoň trochu radosti.

  superkarma: 0 16.11.2009, 19:27:19
 8. avatar
  [2] átéčko [*]

  Nevím jak kdo, ale já tomu nerozumím.

  Co jí změnilo osudově život? Mrtvá babička? Zemřelé dvojče? Nemoc, či úraz? Nějak tomu ani nevěřím.

  superkarma: 0 16.11.2009, 16:40:00
 9. avatar
  [1] enka1 [*]

  Člověk prý vydrží 10x víc, než si myslí.Ta Štěstěna naTebe určitě někde jukne.Sml72

  superkarma: 0 16.11.2009, 16:39:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme