Mít plnou hlavu včel. O tom ví své a nikomu by to nepřála čtenářka Eva. Jako malá dostala padesát žihadel od divokých včel. Naštěstí nebyla alergická, jinak to mohlo dopadnout tragicky. Přečtěte si její dramatický příběh na dnešní téma Žihadla a štípance.

Dobré ráno :) Tak tady toto téma ve mě vyvolalo nepříjemné vzpomínky z dětství :(
Jednoho krásného prázdinového dne, jsem byla jako malá (8 letá) s kamarády a sestřenicí na letním táboře. Nedaleko tábora bylo koupaliště, kde jsme chodili skotačit. Při odchodu do tábora jsem se rozhodla, že se svezu autem s vedoucím tábora, a tak jsem byla v táboře dřív než moje sestřenice. Jak jsem ji a další viděla v dálce přicházet, rozhodla jsem se, že jim půjdu naproti. A rozběhla jsem se jim vstříc.

V tu chvíli, ale moji sestřenici napadl blbý žert, že mi vezme čelenku z vlasů. Hned, jak jsem k nim přišla, vzala mi ji z vlasů (tím pádem, jsem byla strašně střapatá) a utíkala po louce. Potom se otočila, a běžela pozadu a mávala čelenkou nad hlavou. Jelikož byla vyšší než já, tak jsem na ni nedošáhla a ona z toho měla strašnou srandu.

Jenže, když tak utíkala, neviděla kam šlape a šlápla přímo do hnízda v zemi, kde bydlely divoké včely.  Rozlobené včely, se asi hooodně naštvaly a snažily se bránit svůj domeček, sestřenice, byla starší a rychlejší, takže dostala jen pár žihadel, ale já pomalá, jak slimák jsem to pěkně schytala.

Vletěly mi do vlasů a tam se zamotaly a bodaly, kde to šlo. Přiběhla jsem do tábora a všichni mě začali mlátit do hlavy, pohotovější vzaly repelenty a sestříkali mi celou hlavu, bylo to jak v hororu. I když teď, jak si to představím muselo to vypadat dost komicky :)

Potom mi zdravotník dal nějké prášky na bolest a začal vytahovat žihadla. Jedno, dvě, tři, čtyři.... a skončil až nějakým číslem u padesátky....Měla jsem hlavu strašně oteklou, a byla jsem tak unavená, že jsem spala až do druhého dne. A když jsem se vzbudila, povídám: „Mně se zdál, tak škaredý sen, popíchaly mě divoké včely a přišlo mi, že spím na hrbolcích.“

Dnes mám z každé včely, vosy, komára opravdu velký respekt.

Teď na to vzpomínám s úsměvem, ale měla jsem opravdu štěstí, že jsem  nebyla alergická.

Přejí krásný den bez štípanců :)

Eva

To musela být hrůza. Jednou jsem měla zamotanou JEDNU včelu ve vlasech a jenom ten její bzukot mě děsil. Vůbec si nedokážu představit, těch padesát a víc. Docela by mě zajímalo, jak se kála vaše rozpustilá sestřenice

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějaký dramatický příběh na dnešní téma Žihadla a štípance? Poraďte, jak se zbavujete nepříjemného hmyzu, či následků jejich štípnutí? Máte nějaký babský recept?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Grázlovská soutěž, jejíž pravidla najdete ZDE stále pokračuje

KOPŘIVNICI

Reklama