Domácnost

Hlavně zdravý rozum!

Ahoj všem,

nejsem žádný zkušený dietní matador(ka), ale o výživu se zajímám už
dlouho. Zajímá mě i co lidi vede k tomu, aby si ničili žaludek, ale to
sem už tolik nepatří.

Moje první, byť zprostředkovaná, zkušenost s dietou není příliš radostná. Mé babičce lékařka doporučila snížit množství soli z důvodu krevního tlaku. Babička si to vzala k srdci a přestala solit úplně. Ale neslané brambory a ostatní jídlo jí nechutnaly, takže po nějaké době jedla skoro jen suchou veku a zcela určitě moc nepila. Skončila v nemocnini se selháním ledvin a podvýživou. Takhle to někdy dopadne, když jeden vynechá zdravý rozum.

Osobně jsem asi měsíc vydržela dietu bez sacharosy - cukr z řepy a cukrové třtiny. Mohla jsem glukosu, fruktosu (ovocný cukr) i med. Doporučila mi to mámina kamarádka - léčitelka, jako cestu k životu bez atopického ekzému. Kdybych vydržela celý rok, prý bych se problémů
zbavila.

Nakonec jsem  vydržela jen ten jeden měsíc, v té době si člověk na čundru v horkém létě mohl dát v hospodě bez cukru tak akorát pivo, a to by mě položilo. Pak jsem se zase vymlouvala na písemky atd., ale i tak jsem následující 3 měsíce skoro neměla problémy s ekzémem. Dodnes si pamatuju jahody slazené banány a švestkové knedlíky s tvarohem a medem. Možná se k tomu vrátím, až budu mít děti. Dietu podle krevních skupin jsem zavrhla ve chvíli, kdy mi zakázala jíst houby. Ty já miluju a vzít si je nenechám.

Přeju všem zdravý rozum

Eliza


Děkujeme za zajímavý příspěvek :).

No, já ani normálně prakticky nesladím, jenom tak tím medem... I když občas neodolám a dám si točenou kofolu, a to je teda ,,tlamolep" nezdravý :).

redakce@zena-in.cz

   
14.11.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [3] gerda [*]

    Bridgetj: naopak, ty můžeš všecko dohromady!

    superkarma: 0 14.11.2006, 14:11:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme