Znáte to pořekadlo: „To chce klid a nohy v teple"? Otřepané, říkáte si, ale něco pravdy na tom bude. Copak můžete být v klidu, když vás zebou nohy? Já tedy ne.
To si klidně odpustím elegantní kozačky z tenké kůže na podpatku, a vklouznu třeba do podobných sněhulí". Někde se jim také říká huculy", sice nevím proč, že by to mělo souvislost s houževnatými huculskými koňmi? Možná. Většina z nich sice nebude (na rozdíl od těch koní) do sněhové břečky nebo deště, ale před mrazíkem určitě spolehlivě ochrání.

Podobné bufy už se kdysi nosily, pamatujete? Ještě loni byly velkým hitem hollywoodských celebrit, které je tahaly klidně i v létě. No proti gustu... jak se říká.

Já bych dala přednost něčemu praktičtějšímu, i když méně krásnému.Zrovna nedávno jsem si koupila úžasné zimní boty. A představte si, v jezdeckých potřebách! Uvnitř mají umělého beránka a jsou voděodolné. Také velmi důležité.
Kdo se pohybuje celoročně u koní, asi ví, o čem mluvím. Promrzlé nohy vám zkazí požitek z vyjížďky, nehledě k tomu, že si ještě předtím musíte toho svého oře chytit v rozbahněném výběhu. :-) Takové boty jsou prostě k nezaplacení. Ale nebudu v nich chodit jen ke koním. Hodí se klidně i na hory, a až udeří mrazy nebo budou čvachtanice, vyrazím v nich klidně do práce.


Jaké zimní boty nosíte vy?
Dáváte přednost praktičnosti před krásou?
Nebo musí být hlavně hezké na úkor zmrzlých palců?
Co je pro vás u zimních bot nejdůležitější?
Vybrala byste si nějaké z naší „nabídky“?

Reklama