Zdraví

Hlavně ne do Prahy!

Ahoj všem,
považuji se za zdravého člověk a tak kromě několika drobných neduhů naštěstí přijdu k doktorovi jen na očkování, pro potvrzení a občas pro neschopenku kvůli chřipce. S nemocnicemi moc zkušeností nemám. Ta poslední, nejčestvější, mě ovšem utvrdila v přesvědčení, že když do nemocnice, tak mimo Prahu. Na konci ledna jsem upadla na lyžích.

Tedy ani ne tak upadla, jako sebou pěkně třískla, a odneslo to koleno. Cestu ze svahu popisovat nebudu, ale protože koleno nakonec nenapuchlo a bolelo spíš méně než více, usoudili jsme, že nebudem riskovat italské ošetření a počkám do Prahy (kde žiju). Doma mě už koleno bolelo minimálně, ale našla jsem si v telefonním seznamu ortopeda, objednala se a vyrazila. Pan doktor byl milý a působil velmi profesionálně.

Prý je to ulomený kousek vnitřního menisku, a ať se objednám k němu na ambulanci do nemocnice a dohodnem se, kdy by mi to atroskopicky odstranil. Nic to není, ráno přijdu na lačno, uspí mě a večer odjedu domů. Tak fajn, to bylo povzbudivé do chvíle, než jsem volala do nemocnice. Můžou mě objednat na konec dubna (byl začátek února). Prý to dřív nejde a basta, takže operace se odsunula do nenávratna, ale hlavně začala kolidovat s chystanou svatbou. Nakonec jsme se zeptali příbuzných a v Rokycanské nemocnici mě operovali před Velikonoci a bez problémů. Přístup byl také podstatně jiný. Přišla jsem den před operací, abych se zklidnila, po operaci jsem šla domů za dva dny, což bylo super. Narkóza totiž u mě spustila příšernou migrénu, a tak jsem uvítala sestřičku s injekcí (kterou bych doma neměla).

Další den mi rehabilitační sestra vysvětlila, jak vstávat s ortézou, jak si přidělat na nohu lahvičku od drenu a ověřila si, že zvládám chůzi o berlích. Všichni byli milí a nebyl problém se na vše zeptat, prostě měli čas. Nejlepší bylo, že v době operace volali, že bohužel v dohodnutém termínu v Praze tam nebude pan doktor, a ať si dojednám náhradní termín. To, že se nakonec zjistilo, že mám přetržený vaz, byla už jen drobnost. Nakonec jsem vše přežila v klidu a pohodě a nožka i bez vazu pracuje skoro jako dřív, ale do nemocnice Praze se vydám jen v nouzi. Ne že bych měla pochybnosti o profesionalitě personálu, ale vím, že toho mají moc a nerada obtěžuji.
ElizaJo jo, je to o lidech... Taky jsem takhle naháněla jedno nejmenované zařízení kvůli receptu, a až na popáté se nade mnou slitovala jedna sestra. Ostatní tvrdily, že mám přijít po svátcích, že teď mají strašně plno...

 

   
19.07.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Meander [*]

  Bugy: Na Homolce mám očařku. A fakt že tam se cítím jako KLIENT.

  superkarma: 0 19.07.2007, 17:23:11
 2. avatar
  [7] Meander [*]

  Rokycanskou nemocnici chválí hodně lidí. Jako na potvoru, když jsem já bydlela v Rokycanech, tak to ještě byla hrůza

  superkarma: 0 19.07.2007, 17:22:21
 3. avatar
  [6] aiša [*]

  Já mám výbornou zkušenost s IKEM v Krči,musím je jenom chválit,sestřičky i lékaři

  superkarma: 0 19.07.2007, 16:07:32
 4. avatar
  [5] Lenika [*]

  Využiju možnosti a odsud poděkuji Gynekologickoporodnickému odd. v nemocnici Královské Vinohrady za báječnou péči letos v květnu. Všichni byli moc milí, ohleduplní, ochotní. Čekala jsem všechno možné, nedělala si iluze. Sestřičky mě velice mile překvapily
  Takže v případě, že bych se opět musela rozhodnout, kam na si jít "poležet" na gyndu (snad už ale ne..), tak vím kam

  superkarma: 0 19.07.2007, 15:22:02
 5. avatar
  [4] Bugy [*]

  Ano, je to skutečně v lidech.
  Já jsem byla letos na operaci žlučníku Na Homolce. Profesionální přístup, sice mají trochu zdlouhavý způsob příjmu, ale tam už o čas tolik nejde. Pokud se to dá říct v případě nemoci - byla jsem v té nemocnici spokojená, cítila jsem se bezpečně.
  V nemocnici v Roudnici n.L. na chirurgii jsem měla výhrady k čistotě. Třeba trocha vylitého čaje na chodbě a všechni jsme měli ulepkané boty celé odpoledne až do rána.

  superkarma: 0 19.07.2007, 14:20:37
 6. avatar
  [3] Eliza [*]

  Majucha: no prave, nechtela jsem nikoho jmenovat, protoze vim ze muj zazitek je individualni

  superkarma: 0 19.07.2007, 14:03:54
 7. avatar
  [2] Vivian [*]

  copak v Praze je jen jedna nemocnice? :-))

  superkarma: 0 19.07.2007, 13:57:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme