.

Hlavně, musí mít každá své oblíbené povlečení.

Novinky

Hlavně, musí mít každá své oblíbené povlečení.

Naše čtenářka jarpejska má dvě neposedné slečny, které nepatří zrovna mezi spavé typy. Když byly ještě malinkými miminky, spaly jako šípkové Růženky, zatímco s věkem je to stále divočejší. Více se dozvíte v tomto příspěvku

Tak o dětském usínání můžu povídat. Ještě dnes moje dvě dcerky dělají před spaním šílený mumraj a my s mužem jsme úplně bezradní a nevíme, co s nimi. Naše rituály vzaly za své a teď jen tiše díky své blbosti trpím.

 Moje dcery mají 5 a 3,5 roku. Jako miminka byly obě zlaté a jen jedly a spaly. Děkovala jsem za to, jak mám hodné děti, že nechají maminku odpočinout a vyspat, ale mé děkováni vzaly brzy za své.

 První dcera si pomalu posunovala spaní asi po jednom roce a spávala třeba od 14 do 16.30 a pak řádila třeba do dvou do rána a měli jsme štětstí, že sousedi pod náma byli oba hluší a neslyšeli,jak „krásně“ si v půl 3 hraje. Ráno jsme byli jak mátohy a v noci a k ránu jsme se mužem v hlídání střídali. Dnes je starší dcera vzorná, spí krásně sama v posteli, v noci ani na záchod nechodí a kolem půl 9 už je ve snách.

Zato ten malý rarach( na fotce, když měla 2 měsíce), ta spí ve školce po obědě a spí třeba jen hodinku. To jí na to, aby do 23.h řádila a dělal nám tu komedie. Nechápu, kde tu energii stále bere. Chodíme ven, běhá, musí být utahaná, ale spánek jí nic neříká. Mladší dcera odmítala spát sama v postýlce, tak jsem udělala chybu a začala spát s námi v manželské. Muž se raději odstěhoval do pokoje a já tam s ní spávala do 3 let věku. Což je další chyba. Pak jsme jim udělali krásný pokojík,ale dost naříkala, že tam spát nebude ,že chce starou velkou postel. Tak naštěstí jsme nevyměkli a chtě nechtě tam musela spát se sestrou.

 Teď už je to fajn, jen občas dojde, ať s ní jdu na záchod, ale to je v pohodě. Až na to pozdní spaní je to celkem v pořádku. Prostě ji spát nedonutím. Čtu jim pohádky, vyprávíme si, udělám teplé kakao a nic. Pak vyskočí a že si jde hrát. Když zhasnu a odejdu, rozsvítí si lampu a dojde. Snad se to časem nějak vyřeší. 

 Holky mají své spoluspáče, starší Danielka panenku a malá Laura plyšového míšu. A hlavně, musí mít každá své oblíbené povlečení.

n

jarpejska

Milá jarpejsko, díky za skvělý příspěvek a fotečku. Laura je nádherné miminko

Text nebyl redakčně upraven

S čím usíná vaše dítě, milé ženy-in?

 • Má také nějaké „usínací“ rituály? Nebo oblíbenou hračku bez níž neusne?
 • Usíná snadno, nebo ho musíte uspávat?
 • Jak své dítě uspáváte? Čtete mu před spaním pohádky, vyprávíte, zpíváte?
 • Máte nějaký zaručený recept, který vždycky funguje?
 • Máte nějakou zajímavou či kuriózní příhodu?
 • Pošlete nám fotku svého spícího děťátka s jeho oblíbenou hračkou?
 • Vzpomínáte na doby, kdy jste byla ještě malá a měla nějakého usínacího“ňufínka“?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

b

Balíček kosmetiky pro děti od Johnsons (obsahuje dva dětské šampony, tělové mléko a olejíček)

 

   
27.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [1] luneta [*]

  tu energii taky nechápu,kde berou

  superkarma: 0 27.02.2014, 16:49:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme