To je krédo naší čtenářky s nickem Romča, která nám poslala první příspěvek na téma „Pokrývky hlavy“. Jaké nosí čepice a co si myslí o těch, které raději riskují zdraví, to se dočtete v této novince

Milá redakce, dnešní téma mi mluví z duše. Zrovna nedávno jsem zase vytáhla svoji oblíbenou tvídovou kšiltovku, která mi, myslím, nejen docela sluší, ale krásně hřeje. Sice mi úplně nezakryje uši, to bych asi nic neviděla, ale určitě ochrání před chladem alespoň dutiny, na které dost trpím. Takže i kdybych v té čepici zase moc krásy nepobrala, vždycky si říkám, tak ať, hlavně klid a hlavu v teple.

Nedokážu vůbec pochopit, jak může někdo dávat přednost parádě před zdravím.

To přece nemá se staromódností nic společného. A netýká se to jen mladých i když ti v prostovlasosti vedou. Denně cestou do práce pozoruji vyfešákované hlavičky s rudýma až fialovýma ušima. Od napomomádovaných mladíků, proplešatělých pánů středního věku, po dámy s vodovou jak od kadeřníka.

Já vím, nic mi do toho není, je to jejich věc, ale ordinace nosních, ušních a krčních lékařů musí mít  v těchto dnech pěkně napilno.

A přitom stačí tak málo.

Nasadit si čepici, ušanku, baret, hučku nebo třeba jenom čelenku.

Že vám nesluší? Nevěřím, vdyť je takový výběr.

Chce to si jen udělat čas, vzít s sebou třeba nějakou kamarádku a vyblbnout se při zkoušení, jako to děláme my. Zažijeme s tím vždycky spoustu legrace a vždycky s nějakou hučkou odejdeme. Teď si dělám mám zálusk na nějakou ušanku, tak mi držte palce, ať na nějakou fešačkou narazím

Vaše Romča

Milá Romčo, díky za příspěvek a věřím, že narazíte na vysněný model. Jednu ušanku mám doma a jsem s ní naprosto spokojená. Koupila jsem ji v pánském oddělení C&A a je fanatstická. Tu ale vytáhnu, až bude větší zima.

Co vy a pokrývky hlavy, milé ženy-in? Nosíte je? Jaký typ máte nejraději? Kulichy, kloboučky, kšiltovky, nebo barety? Zapomněla jsem na nějakou vaši oblíbenou čepici? Napište nám.

Jste naopak velkým odpůrcem čepic a nenosíte je, ani když je velká zima? Jaký k tomu máte důvod? V jakém případě byste vzala čepici na milost?

Napište nám, na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama