Jak se o teplíčko stará budoucí maminka, čtenářka paviocko? To se dozvíte v jejím příspěvku, za který moc děkujeme.

Mám moc krásný kabát z C&A. A taky jednu ošklivou bundu, které je asi sto let. Zas tak ošklivá není, ale to stáří... no ve skutečnosti má asi 10 let, a i když pořád ještě vypadá relativně slušně, už ji mám hrozně okoukanou a sem tam z ní leze nějaká nitka, to přiznávám. Ale je „pod zadek“ s kapucou a teplá. A hlavně se do ní, na rozdíl od mého krásného kabátku, ještě vejdu. Jsem v osmém měsíci a tak si bohužel nemůžu moc vyskakovat, hlavně, aby bylo bříško v teple.

K tomu lyžařskou čepici jedné nejmenované firmy, rukavice a na nohy pohorky - kozačky se sice oblékají lépe, ale ten vzorek chybí. Občas k tomu přidám trekingové hůlky a vyrážím do města. Hrůza, co? Ale nešťastný pád by mohl mít docela fatální následky a já potřebuju „vydržet" ještě alespoň šest týdnů :-))  A musím podotknout, že pod džínami nosím termoprádlo další nejmenové outdoorové firmy. "Módní policie" by se asi složila, ale teplo je teplo...

Nemám ráda zimu, nejraději bych toto roční období prospala jako medvěd, ale co se dá dělat. Za normálních okolností nosím do města kabát a kozačky. K němu mám nádherný šál z Emirátů, pákistánskou pašmínu, vesele oranžovou, teploučkou, kterou mám strašně moc ráda a která stála nekřesťanské peníze (ale manželovi jsme přiznala jen půlku ;-).  Akorát se mi k mé „těhotenské" bundě vůbec nehodí. No nevadí, určitě si jí ještě užiju po porodu.

A kdy jsem zažila největší zimu? Určitě někde v horách, kdy člověka zaskočí sněhová nadílka a má jen tenkou bundu a jednu mikinu. Jako například před lety v Maroku pod nejvyšší horou severní Afriky, Toubkalem. No, kdo by tušil, že v květnu a v Africe budeme mít do rána stan pod sněhem? Ale na vrcholek hory jsme i přesto vylezli. :-)

paviocko

„Těhulku“ jsme tady ještě dnes neměli a já věřím, že vám to sluší i ve „stoleté“ bundě.

Jak se zimou bojujete vy, milé ženy-in? Máte nějaký svůj recept na drtiče mrazu, který tady dnes ještě nezazněl? Čím se zahříváte? Co musíte mít v teple především? Kdy jste naposledy pořádně promrzla? Nadáváte na současné počasí, nebo se vám líbí? Najde se mezi vámi žena, která má zimu radši než léto?

Napište na: redakce@zena-in.cz

Reklama