takové štěstí má čtenářka s nickem Dajrin. Plést se naučila od babičky a brzy se stala její zručnou společnicí. Teprve nedávno se naučila háčkovat a tato ruční práce ji zcela pohltla

Hezký dobrý den všem čtenářkám, v poslední době pozoruji, že pletení a jiné ruční práce zažívají znovuzrození. Moc mě to těší už proto, že tvoření mám ráda. Neustále musím něco vyrábět, neumím nechat ruce zahálet. Naštěstí nemám nouzi o kreativní nápady, fantazii mám bujnou až moc. Hlava něco vymyslí a ruce to pak zrealizují. To je pak opravdu radost vzít do ruky jehlice nebo háček.

K pletení mě přivedla babička, která už sice není mezi námi, ale byla vyhlášenou pletařkou. Naučila mě hladce a obrace, věnovala mi zbytky klubíček a já se v patnácti letech směle pustila do upletení prvního svetru. K našemu údivu se vydařil natolik, že mi babička dovolila pomáhat jí s pletením svetrů pro kolegyňky v práci. Byla jsem na to patřičně pyšná, navíc jsem získala spoustu cenných zkušeností.

Háčkování se věnuji teprve pět let, ale zcela mě pohltilo. Můžu s klidným svědomím napsat, že háček je mi drogou. A jak jsem se k háčkování dostala? Jak už to tak bývá..., náhodou. Kamarádka toužila umět nejen háčkovat, ale mít i vlastnoručně uháčkovanou halenku. Chtěla jsem jí pomáhat, ale bohužel jsem právě tuto techniku neovládala. A právě to byl impuls, abych se pustila do učení jako samouk. Od té doby jsem se háčku už nepustila.

Dnes háčkuji netradiční věci, ať už to jsou náušnice a náhrdelníky, ozdoby do vlasů, zdobné šálky a návleky na ruce, kabelky a taštičky, letní halenky i hřejivé svetry, ale i cukroví, zákusky a poháry. Vlastně právě háčkované cukroví upoutalo nejvíce pozornosti. Díky novinářkám se dostalo na stránky různých médií.

cukroví

Nejvíce si cením toho, že se mé výrobky dostaly až za oceán. Háčkované cukroví cestovalo jak do USA, tak i do Austrálie.

taska

svetr

Z mého pohledu je ale nejdůležitější právě to, že mě tvůrčí činnost baví a obohacuje, tvořím s radostí, láskou a úctou ke všem možným materiálům. Ráda je kombinuji mezi sebou, zkouším různé techniky tvoření. Kreativní tvorba mi přináší nejen potěšení, ale je mi i hrou a relaxací, a to po celý rok.

Přeji pěkný tvůrčí den.

 

Dajrin

Milá Dajrin, vaše výrobky jsou opravdu úžasně originální a vůbec se nedivím, že je všichni obdivují

Text nebyl redakčně upraven

Reklama