Hlava mě začala bolet asi v 11 letech. To už si nepamatuji. A protože v naší rodině nikdy nikoho nebolela hlava, rodiče to brali jako výmluvu.

 

Byl to děs dostat migrénu na školním výletě, nebo při písemkách. Když jsem se vdala, bolest neustoupila. Hlava mě bolívala před menses, během i po. Později se přidaly ještě další bolesti hlavy. Léky jsem to začala řešit po dvacátém roce. Pomáhala mi cola a acylcofein. Ale ne nadlouho.

Zašla jsem si k lékaři. Myslela jsem si, že mě někam pošle, že proběhne vyšetření... Předepsal mi Alnagon. Ten zabíral, ale také ne nadlouho. Lékař přidal Ergofein (už se nevyrábí). Ten se ale přestal vyrábět.

 

Po několika letech mě obvodní lékař poslal k odborníkovi. Dostala jsem léky, profylaktické, a tím začal kolotoč braní léků. Dostávala jsem léky profylaktické. Byla to léky určené k léčbě epilepsie, depresí... které ale nezabíraly a nezabírají. Léky na léčbu vysokého tlaku mi také nezabíraly, navíc jsem omdlévala, protože mám tlak nízký.

Po antidepresivech a antikolvulzivech jsem střídavě přibírala a zvracela a shazovala až 20 kg. Ano, lékaře jsem měnila, lépe řečeno oni si přehazovali mě.

Jsem u 12 neurologa v pořadí. Byla jsem na specializovaném pracovišti v Ostravě, ale bohužel jsem natrefila na dr. Doležila, který se opravdu nechová k pacientům hezky. Pak jsem se už objednávala a nutila k odborníkům sama. Byla jsem na magnetické rezonanci, kde zjistili ploténku v páteřním kanále.

 

Nechala jsem se operovat, v domnění, že se alespoň částečně bolesti zbavím.

Bohužel.

 

Jsem 4,5 roku po operaci. Dnes jsem se vrátila od neurologa, kam chodím jedenkrát za 1/4 roku. Neví, co by mi napsal. Na další vyšetření mě poslat nechce nebo nesmí. Prý už jsem byla na CT.

Na migrénu mi zabírají triptany. Ale protože většinu měsíce mě hlava bolí, musím prý brát i profylaxi. Tak jsem znovu dostala topiramát, který už jsem brala půl roku a nezabral, ale pan dr. má ode mě zase 3 měsíce pokoj.

Dostala jsem Tanakan a Alnagon, který kupodivu pořád zabírá, pokud bolest není příliš silná.

Ale už 2x jsem se léčila (sama) ze závislosti na něm. Dostala jsem i pár krabiček triptanů, ale je to pro mě málo. Více mi napsat nemůže, neboť už má na léky prý od pojišťovny „embargo". Nevím, co mám dělat, ze léky na 1 měsíc jsem dnes doplácela 500 Kč.

 

Hlava mě stejně ale bolí skoro denně. Vím, že to může už být zase i léková závislost, ale opravdu nevím, co si mám počít.

átéčko

 

Úvodní článek o bolení hlavy

Reklama