Do práce chodí v riflích, tričku, nebo minišatech s odhalenými rameny. Hned po příchodu se ovšem převléká do slušivých bílých kalhot a košile. Asi už jste pochopili, že naše čtenářka s nickem Verča27 je povoláním zdravotník

Dobré dopoledne. Nedá mi to, abych se nezúčastnila „klání“ o zástěru. Je prostě příliš rozkošná, než abych ji nechala bez povšimnutí. Jemná lehká bavlna v kombinaci se lnem, odnímatelné mašle na bočních kapsičkách a vázání nastavitelné na krku i v pase - toť sen každé ženy. Odteď i můj, přestože mi dosud místo zástěry věrně sloužila utěrka zastrčená za gumu tepláků a spojení „dress code“ jsem si musela vygooglit. Do takového klání by to ovšem chtělo zbraň těžkého kalibru, kterou želbohu nevlastním.

Do práce chodím klidně v riflích, tričku, nebo minišatech s odhalenými rameny. Hned po příchodu se ovšem převlékám do slušivých bílých kalhot a košile. Asi už jste pochopili, že jsem příslušnice „bílé mafie“ čili zdravotník. Tuto uniformu na mém pracovišti mají všichni od primáře až po sanitářky. Lékaři sice ještě vyfasovali pláště, ale ty stejně moc nenosí.

Místo metálů máme na prsou cedulky se jménem, funkcí a nevydařenou fotkou. Umělé nehty, prsteny a hodinky na rukou nám přímo zakazuje vyhláška. Je pravda, že to nikdo moc nekontroluje, ale u nás se to dodržuje. Celkový pracovní look je tedy nadmíru profesionální. Zatím. Nedávno jsme totiž všichni vyfasovali oblečky zbrusu nové. Sice během prvního vyprání nepředvídatelně změnily velikost, takže já se před odchodem do práce musím dobře najíst, aby mi nepadala gaťata a jiné kolegyně je zas dopnou jen ve výdechu, ale aspoň jsme zatím bez děr.

Ona už moje prababička říkávala: „častá pírka - snadná dírka“ a tady se pere pořád, hromadně a na vysoké teploty. Výměna za nové, neděravé oděvy, nebo aspoň odborné látání vázne a tak v českých nemocnicích není žádnou vyjímkou doktor s dírou na koleně, nebo sestra, která si před směnou rychle přišívá knoflík. Aspoň v těch nemocnicích, které jsem měla tu čest navštívit.

Ale co, aspoň jsme všichni v čistém. Čistota je půl zdraví a o to nám jde především. A pak, nic vás po ránu nepobaví tak, jako  kolegyně zoufale pobíhající po šatně s voláním: „Holky, mě zas nepřišly z prádelny košile, já snad půjdu dnes nahoře bez!“

Pěkný den, vám všem přeje Verča27

To jste mě přakvapila, jak to chodí v nemocnicích s oblečením. Ale přiznám se, že doktora s děravými kalhotama jsem ještě neviděla. Naštěstí, protože tak často do nemocnic nechodím.

A co vy, milé ženy-in? Máte zkušenost s jiným zaměstnáním a jeho profesním oblečením? Poučte nás, jak to chodí v ostatních profesích. Která z vás musí dodržovat dress code? Napište nám na dnešní téma: „V čem chodíte do práce“ na: redakce@zena-in.cz

Reklama