Na vánoční dárky si čtenářka Bubidani stěžovat nemůže, zato s jídlem to už bylo o svátcích horší. Jaké dárky Bubudani dostala a proč se o Vánocích moc nenajedla, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Tématem dne jsou dnes vánoční dárky. N8sledující příspěvek zaslala čtenářka Bubidani a dozvíte se v něm nejen, co našla pod stromečkem, ale také, proč se o Vánocích zrovna nepřejedla...


Dárky byly, ale na jídlo se nějak zapomnělo.

Zdravím po delší odmlce čtenářky a redakci.

Z Vánoc mám smíšené pocity. Protože vlastním malý obchůdek s bižuterií, jako každý prodejce v tomto období očekávám velký příliv kapitálu. Spousta práce v práci a na domácí prostředí tak nějak už nezbyl čas. Cukroví nepeču, ty dostáváme - díky za to! Ale nebudu předbíhat.

Na Štědrý den jsem ještě na půl dne šla do práce. Po 12h jsem nastoupila do posledního autobusu ověšená taškama s dárky a jela za svým přítelem. Po příjezdu jsem měla v plánu nakoupit a udělat „jednoduchou" večeři, první poklidnou v tomto měsíci.

Zjistila jsem ale, že všechny obchody už jsou zavřené a žádná normální restaurace není otevřená. A protože je přítel nenáročný strávník, tak se jeho spíž podobala spíži naší Tory-kde moly tančí labutí jezero, mé předsevzetí udělat „jednoduchou" večeři se splnilo a naše štědrovečerní večeře se skládala ze dvou chodů. Hrášková polévka ze sáčku a ryzoto s krabíma tyčinkama, co jsem vylovila z mrazáku.

Tak jsme si rozdali dárky, já dostala svetr a věšák na kabelky, přítel čokoládu a hrníček. Podívali jsme se na pohádky a šli spát s nadějí, že na nákup půjdeme zítra. O to větší překvapení, že 25.12. mají také všude zavřeno. A tak následovala další hrášková polévka a darovaný štrůdl od sousedky-cukrářky. Díky za to!

No ještě že ty svátky už jsou za námi, trvat déle, asi umřeme hlady. :-)

Zdraví,
Bubidani

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Co jste našly pod stromečkem?

Pochlubte se svými dárky!
Napište, jaký jste měly letos Štědrý den!

Vyfoťte a pošlete mi k dnešnímu tématu dárky, které jste letos našly pod stromečkem, milé čtenářky. A napište k nim i krátký text (dlouhý alespoň jako tento odstavec) o tom, jak u vás letos proběhl Štědrý den. Za svůj příspěvek k dnešnímu „chlubícímu se" tématu můžete získat dárek od redakce: knížku Sherryl Woodsové: Nové začátky z nakladatelství Metafora a čaj PICKWICK: Tropická směs bylin a ovoce. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže).

woodsova

Reklama