Všechny milovníky letního grilování potěší právě představovaný rozšířený sortiment obchodů Tesco. Na své si zde přijdou jak příznivci kvalitního masa a neobvyklých marinád, své dobroty na gril si ale vyberou také děti. Nově Tesco totiž nabídne například menší balení oblíbených burgerů nebo zcela nové, nevšedně marinované produkty, například žebírka v medové marinádě či vepřový bok v pivní marinádě. Tesco rovněž na základě loňského úspěchu na své pulty opět uvádí takzvaný burger dvouručák, který doporučuje přední český kuchař Roman Vaněk.

ham

Čeští grilaři milují maso

Češi holdují grilování. To potvrdil i průzkum* společnosti Tesco, ze kterého vyplynulo, že nejraději grilují kuřecí a vepřové maso. Nevyhýbají se však ani zelenině, sýrům či rybám. „Čeští milovníci grilování nejraději připravují maso, které si, pokud možno, naloží do domácí marinády – nejčastěji bylinkové.  V tomto se výrazně odlišují od našich východních sousedů. Slováci dávají při grilování přednost špekáčkům a uzeninám, Maďaři si nejvíce pochutnávají na pikantnějších marinádách a upřednostňují párky a klobásy,” upřesňuje Blanka Buchelová, nákupčí masa, drůbeže a ryb ve společnosti Tesco. Pro letošní rok Tesco vsadilo na chutě svých zákazníků, a proto do prodeje zařazuje například nové balení burgerů. K dostání jsou v menším, ale i ve větším balení. Po úspěchu v loňském roce bude rovněž také k dostání oblíbený hovězí burger „dvouručák”, který pro grilování doporučil i kuchař a gurmán Roman Vaněk.

 

Jedno balení pro děti i jejich rodiče

Sortiment grilování v obchodech Tesco se rozroste, mimo jiné, o žebírka v medové marinádě, krkovici v rozmarýnové marinádě či o pivní, chilli a bylinkové grilovací omáčky, které dodají masu nevšední chuť. „Mysleli jsme i na naše nejmenší, a proto do nabídky nově zařazujeme i výrobek vhodný pro děti. V praktickém balení najdou zákazníci dva druhy masa – marinované steaky z  vepřové krkovice pro rodiče a marinované nepikantní medailonky pro jejich ratolesti,” doplňuje Blanka Buchelová. Tato novinka tak určitě najde své stálé místo při rodinných oslavách nebo oblíbených dětských párty.

Reklama