Domácnost

Historka stará 50 let

Mohly mi být asi tak tři ...

Ležím v posteli, protože je večer a mám za úkol usnout. V ložnici je ještě trochu vidět. Jsem sama,  všichni jsou někde v domě. Nemůžu spát a prohlížím si protější stěnu. Visí na ní zarámovaná fotografie, jsem na ní já se svým tátou. Táta se na mě usmívá. Nějak od té fotky nemůžu odtrhnout oči. 

Upřeně na ni proto hledím a čím dál tím víc se mi zdá, že se postavy na ní začínají hýbat. Tátův spolehlivý úsměv někam zmizel a místo toho má místo obličeje rozmazané šmouhy. Teď už jsem úplně čilá a hrudníček mi svírá neznámý pocit - hrůza!

Takhle jsem se dosud nikdy nebála, nikdy jsem nezažila takový pocit blížícího se nebezpečí. Posadím se na posteli a není v mé moci oči zavřít, i když vím, že to bude čím dál tím horší a tolik bych si přála vůbec nic nevidět. Jsem jak přikovaná.  Už křičím strachy ze všech sil - nejen, že se táta na fotce hýbá, ale teď už přes sklo obrázku vodorovně teče a pulsuje něco... vždyť je to krev!!!

Já už jsem z fotky úplně zmizela, celý prostor zabírá krvavé vlnění.  Nemůžu se hnout, jenom křičím, pláču a volám o pomoc. Prosím tatínka, ať se zas usměje a neztrácí se mi.  Nakonec se přece jen dveře ložnice otevírají a dovnitř vbíhá babička.

Nedokážu vysvětlit, čeho se tak bojím, nikdo mi nerozumí... Ukonejšili mě, tak, jak se většinou konejšívá malé nerozumné dítě, které přece pořád křičí kvůli ledasčemu. Ale já už tehdy cítila, že to není obyčejný přelud a výplod dětské fantazie.

Nikdy jsem na to nezapomněla. A můžu já vědět, jestli to nebylo varování před těžkou tátovou chorobou? Zemřel na ni předčasně, ve 42 letech a hodně trpěl. Gerda


Předtucha byl i román. Díky, Gerdo, za příspěvek.

Dnes si píšeme strašidelné příběhy a posíláme strašidelné fotografie.

redakce@zena-in.cz

A nemusí to být vždy jen tak vážné. Bát se dá přece i s chutí a radostí...

   
21.07.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Žábina [*]

  jituha: sharonka: děti jsou k těmhle věcem daleko vnímavější, bohužel v tom většinou nejsou podporovány, lidi si myslí že si vymýšlí a proto u nich tato schopnost vymizí
  můj 7 letý syn mi vloni do detailu popsal okamžiky před narozením a já mu věřím

  superkarma: 0 21.07.2005, 13:49:57
 2. avatar
  [10] gerda [*]

  sharonka:teď jsem si připomněla, že moje maminka si pamatuje z doby, kdy jí byly tak 4 roky, že ji ze spánku probudil zvuk poskakujícího míče na podlaze. Jo - jenomže žádný míč tam nebyl, a přesto slyšela to bum-bum-bum, které se přibližovalo a zase vzdalovalo. Já sama jsem velice přízemní tvor a musí si stát něco sakra přesvědčivého, abych aspoň trošku uvěřila. Myslím si ale přesto, že vyvíjející se dětský mozeček vnímá určité věci mezi nebem a zemí citlivěji, a s postupem let se tahle schopnost (bohužel? naštěstí??) ztratí.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:24:52
 3. avatar
  [9] sharonka [*]

  Mně se taky stalo něco zvláštního, když mi bylo asi 5. Byla jsem s mamkou u babičky a po obědě spala v ložnici. Když jsem se vzbudila, zdálo se mi, že se někdo kouká klíčovou dírkou (zřetelně jse viděla oko) a myslela jsem, že je to mamka a dívá se, jestli ještě spím (což běžně dělávala, aby nechodila dovnitř a tím mě nevzbudila), tak jsem zamávala - nic, zavolala - nic, teprve, když už jsem volala hodně nahlas, přišla mamka Z KUCHYNĚ, kde byla celou tu dobu s babičkou. Do dneška nechápu, co, nebo koho jsem teda viděla a je mi divně po tělě, jen si na to vzpomenu.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:15:14
 4. avatar
  [6] gerda [*]

  Trinitty20: opravdu to není vymyšlené. A je to moje nejstarší vzpomínka.

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:56:38
 5. avatar
  [5] kemy [*]

  bože, já bych se bála i dnes A JAK!

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:49:30
 6. avatar
  [4] Žábina [*]

  tak to je strašidelný a smutný zároveň

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:47:12
 7. avatar
  [3] Trinitty20 [*]

  To se ti fakticky stalo? To není možný taky bych byla strachy bez sebe

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:47:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme