Styl

Hezká obuv, která pomůže od bolesti zad a srovná tělo

Boty podléhají módním trendům. Je to náš doplněk, podle bot často hodnotíme člověka, se kterým jsme se právě setkali. Je zajímavé, jaký význam boty mají. Nosíme všechny možné, důležité je, aby se nám líbily a aby dobře seděly. Někdy opomíjíme to, že se v nich někdy nedá dlouho chodit.. vysoké podpatky, úzká stavba boty, tvar boty, materiál, ze kterého je bota vyrobena a její pružnost - to všechno může mít následně vliv na naše zdraví. I když se to zpočátku zdá jako banalita, zanedlouho může přijít doba, kdy nás zdravotní potíže donutí obuv řešit z jiného pohledu než z toho, že boty vypadají šik.

Peter Legwood

Zdravotní potíže jsou různé - od nevratných deformací chodila až po bolesti zad a špatného držení těla. Podle výzkumu lékařů má právě správně tvarovaná obuv pro naše záda a správné držení těla významný vliv. Mnoho pacientů, kteří se léčí s bolestmi zad bylo překvapeno, že své problémy vyřešili výměnou obuvi.

Správně tvarovaná obuv ale může takovým problémům i předcházet. Pokud nebudeme nohy dlouhodobě utlačovat a nutit je chodit v měkkých botách z plastu, na vysokých podpatcích, v těsných botách či v botách, které nejsou správně ortopedicky tvarované, budou naše nohy v dobré kondici a nebudou nás bolet záda. S tím je ale spojeno to, že budeme muset dobře vybírat boty, které nosíme.

Chceme vám doporučit zajímavý tip na obuv Peter Legwood www.peterlegwood.cz

Peter Legwood

Jsou to takové image pantofle - velmi hezké a pohodlné, jistě si je oblíbí ti, kteří jsou vyznavači bot typu „kroksky“. Na rozdíl ale od tohoto typu bot jsou pantofle Peter Legwood opatřené patentovaným systémem AEQUOS, který zlepšuje držení těla, snižuje zatížení svalů dolních končetin a zad. Také materiál, ze kterého jsou vyrobeny podléhá přísným požadavkům pro kvalitu a vliv na naše zdraví. Navíc jsou velmi lehké, antibakteriální a protiskluzové.

Přesně na míru pro vaši nohu

Peter Legwood

Pantofle si můžete vybrat podle svého vkusu - v různých barvách a tvarech. Protože bota musí dobře sedět, aby plnila správně svoji zdravotní funkci prodejci vám ji dle potřeby mohou „nahřát“ a upravit přesně pro tvar vaší nohy - pokud je to potřeba.
Sortiment obuvi Peter Legwood najdete na www.peterlegwood.cz, kde se dozvíte více o možnosti nákupu v e-shopu i kamenných prodejnách po celé ČR.

Boty jsou doporučovány odborníky také pro ty, kteří mají problémy s plochými nohami, haluxem(vbočený palec), propadlou klenbou či bolestí kloubů a zad.

Z jakých typů bot si můžete vybrat?

 • BUBBLE: Je ortopedická dětská obuv, charakteristická větší hloubkou boty a zvýšenou ochranou kotníku, která má předejít vyzutí. Dítě může v této zdravotní obuvi klidně běžet a nemusí mít strach, že ji ztratí.
 • BULL: Ideální celoroční zdravotní obuv.
 • DUCK: je flexibilní obuv pro každodenní nošení
 • DOLPHIN: Ortopedická obuv určená ženám. Pata boty je zvýšena o 10% pro větší oporu a lepší držení nohy, oceníte ji také pro její velkou odolnost.

Obuv Peter Legwood je velmi často používána jako pracovní obuv (např. ve zdravotnictví, školství atd.).

Obuv značky Peter Legwood je italská moderní zdravotní obuv, kterou si můžete pořídit v různých modelech a barvách, je jen na Vás jakou si vyberete.

Obuv Peter Legwood s patentovaným systémem AEQUOS zlepšuje držení těla, snižuje zatížení svalů dolních končetin a zad. Je vyrobena pouze z EVA směsi. Jedná se o netoxický, antibakteriální a protiskluzový materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Je možné jej znovu zpracovat při vysokých teplotách, kdy se rozloží na oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi, díky jeho optimálním fyzikálně - mechanickým vlastnostem.

Peter Legwood

Boty Peter Legwood doporučuje celá řada sportovců, kteří dbají na relaxaci zatížených svalů a kloubů.
„Od rehabilitačního lékaře jsme dostali doporučení: noste je minimálně 10 minut po skončení každého tréninku. Hned po nazutí jsem si řekl, že jsou příjemné na noze, pohodlně se v nich chodí a líbí se mi i designem,“ prozradil Michal Rak, přední český volejbalista působící v Itálii, který boty a ortopedické vložky používá 7dmým rokem

Více najdete na www.peterlegwood.cz podívejte se a inspirujte se!

Pozor soutěž! Vyzkoušejte boty Peter Legwood

Pokud byste chtěli tyto boty vyzkoušet, zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jeden pár dle vlastního výběru! Následně vás poprosíme, abyste nám napsali, jak jste s nimi spokojená.
Své názory, popřípadě co vás trápí, nám můžete napsat i pod tento článek!

   
10.11.2011 - Péče o nohy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] venhudka [*]

  je nejaky rozdil mezi temito a crocsy? prijdou mi stejne

  superkarma: 0 18.11.2014, 11:32:33
 2. [7] rendac [*]

  stojí za vyzkoušení

  superkarma: 0 23.02.2013, 15:09:34
 3. [6] jithule [*]

  mám a jsem opravdu spokojena

  superkarma: 0 29.12.2012, 20:44:22
 4. [5] free [*]

  nelíbí se mi to na noze

  superkarma: 0 25.11.2011, 09:52:53
 5. avatar
  [4] kobližka [*]

  mispule — #3 Jasně,je to jenom věc pohledu ....

  superkarma: 0 10.11.2011, 15:55:58
 6. [3] mispule [*]

  Každý to máme jinak, my doma o společných financích rozhodujeme společně. Každopádně si myslím, že když crocsky stojí podobně a žádnou ortopedickou funkci nemají, tak mi cena nepřijde zase tak špatná. Ta kamarádka je s nimi spokojená právě po té ortopedické stránce.Sml22

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 10.11.2011, 15:22:29
 7. avatar
  [2] kobližka [*]

  mispule — #1 když se ti líbí,tak si je kup,přece se můžeš sama rozhodnout.Já bych teda ta kusek umělé hmoty tisícovku nedala Sml23

  superkarma: 0 10.11.2011, 15:09:34
 8. [1] mispule [*]

  Tyhle boty se mi moc líbí, akorát manžel mi řekl, že jsem se zbláznila,že cena je vysoká. poraďte, jak ho mám přesvědčit???? Doporučila mi je kamarádka, která je s nimi strašně spokojená.

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 10.11.2011, 14:59:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme