Bulvár

Herečka Zlata Adamovská: Někteří fanoušci byli neodbytní!

Pětapadesátiletá herečka Zlata Adamovská, která se loni provdala za hereckého kolegu Petra Štěpánka, v rozhovoru pro magazín Žena-in.cz prozradila, že prý kdysi byla hrozný éro. „Dnes se takovým lidem říká hyperaktivní, pořád jsem byla v akci,“usmívá se. A jaká je podle svých slov manželka a jak prožívala svatbu své dcery? Čtěte dál.

Vaši poslední premiérou v Divadle Ungelt je představení „V lese černém, hlubokém“. Jaká je vaše role?
Hraji vysokoškolskou profesorku, děkanku, která, jak se později ukáže, má velký problém nejen se svým bratrem. Jedná se o tajemství, které nakonec vypluje na povrch. Tahle hra je i o stárnutí, o tom chtít si ještě chvíli podržet pocit být žádoucí. O tom, kam až je žena ochotná zajít, aby si ten pocit udržela - je to obnažující, ale o to víc mě to jako herečku zajímá.

Zlata Adamovská

Ve hře hrajete s manželem Petrem Štěpánkem. Jak si spolupráci s ním užíváte?
Velmi, ale na jevišti jsme hlavně profíci, kolegové. Herec a herečka. Tam nemůžete nic ze vztahu tahat, jednáte v rámci dané postavy. Tentokrát jsme využili výhodu, že jsme si mohli zkoušet text i doma.

Říkáte, že hra je také o unikajícím mládí i o tom, jak si ho člověk nemůže, ani když chce, udržet. Často a ráda vzpomínáte na to, když jste byla mladá?
Když se výjimečně ohlídnu zpátky, netruchlím, spíš vůbec nechápu, jak jsem to všechno, co mám za sebou, mohla zvládnout. Já jsem byla hrozný éro, věřte mi. Dnes se takovým lidem říká hyperaktivní. Pořád jsem byla v akci, jak v práci, tak doma, sedět na místě mě nikdy nebavilo. Vlastně dodnes miluju, když se něco děje, když musím vyvíjet nějakou aktivitu.

Udělala byste něco ve svém životě teď jinak, kdyby to šlo?
A víte, že ne?

Diváci vás mohou vidět také v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Práce v seriálu prý herce hodně naučí. Jaký je rozdíl hrát v seriálu nebo točit film?
Televizní seriál je běh na dlouhou trať. Nejen pro diváky. Točí se ucelené obrazy, jde o to neztratit nit spolu souvisejících obrazů, které se točí na přeskáčku. Dnes se často film natočí i za 20 dní, za tu dobu se natočí zhruba čtyři díly seriálu. V obou případech musí být herec připravený, koncentrovaný a v dobré kondici. Všechno je na obrazovce či plátně vidět. Kamera je jako vetřelec a zaznamená i to, co si myslíte.

A kde se cítíte líp, před kamerou nebo v divadle?
Jsem ráda, že si můžu užívat obojí. Ale záleží na mnoha okolnostech. Na scénáři, režisérovi, hereckých partnerech. Na divadle je herec víc svobodný, dvě hodiny na jevišti můžete určit tempo i rytmus inscenace, kdežto před kamerou jste součástí většího „soukolí“, musíte často zohlednit i technické parametry, velikost záběru atd., a stejně nejste pánem celkového výsledku. Konečnou podobu filmu určuje režisér a střihač.Zlata Adamovská

Poslední divadelní premiéru jsme zmínili, je nějaká filmová na obzoru?
Právě se chystá do kin film Intimity režiséra Ivo Macharáčka, kde hraji shodou okolností také se svým manželem, a to jednu ze čtrnácti hlavních postav. Je to film o různých podobách lásky a vztahů v různých věkových kategoriích. Tentokrát to byla role ženy, která je na dně, a přesto ji nečekaně potká naděje. Velmi zajímavý film, moc se mi líbil.

Máte spoustu fanoušků, byli nebo jsou mezi nimi i takoví, kteří vás svou náklonností obtěžovali?
Všech mých fanoušků si moc cením, je to takový zvláštní projev poklony za moji práci, směs sympatií a obdivu. Je pravda, že byli někteří hodně neodbytní. Jeden pán ze Slovenska se kdysi uvelebil na našem chodníku a přespal tam dvě noci. Chtěl, abych s ním odjela na víkend. Pak mu došla trpělivost, naštěstí o chvíli dřív než mně, a odjel.

Váš pracovní diář je nabitý, ale přece jenom, dokážete si představit jednou přechod na odpočinek a to, že ukončíte kariéru?
Asi vás zklamu, ale to zatím nemám v plánu. Nechám běh věcí osudu a uvidíme, jak dlouho budu moci pracovat. Víte, člověk míní a život mění. V představení Na útěku v Divadle Ungelt hraji s kolegyní Janou Štěpánkovou. V jejím věku je pořád vitální a plná energie. Je mi velkým vzorem. Stejně jako kolegyně Alena Vránová. Chtěla bych hrát divadlo pořád s chutí a elánem stejně jako tahle dvě skvělé herečky.

Zlata Adamovská

Loni jste se vdala za herce Petra Štěpánka. O dva měsíce později se vdala vaše dcera Bára. Pomáhaly jste si s dcerou vzájemně třeba při výběru šatů? Prožívala jste, že se vám vdá?
Vždycky jsem prožívala se svými dětmi všechny jejich důležité životní chvíle, přijímačky na gympl, na vysokou, lásky, rozchody, promoce, teď i svatbu Báry, včetně výběru šatů samozřejmě. Budu určitě prožívat i to, až bude jednou těhotná. Jsem ochotná oběma dětem pomoct se vším, když mě o to požádají. A ráda. Jsem přece jejich máma.

Jste podle vás ideální manželka?
Nevím, co si mám pod tím slovem ideální představit. Ale můj manžel je se mnou prý navýsost spokojený, takže asi ideální manželkou budu. (smích...)

Bylo těžké si jako známá tvář z televizní obrazovky najít životního partnera?
Všichni mí manželé si mě brali jako skvělou ženskou do nepohody, a ne jako známou televizní tvář. To by bylo jinak hodně smutné. Ale i já jsem vsázela raději na normální ženské zbraně, a ne na popularitu. Ta je pomíjivá, zato ženské zbraně jsou nesmrtelné.

Žijete ve spokojeném vztahu. Co byste poradila ženám ohledně lásky?
Rady nedávám. Láska má tolik podob, že si každý musí najít tu svou. Recept na lásku neexistuje. Ale jedno vím jistě, vždycky na níimusí být dva!

Děkuji za rozhovor.

Foto: divadlo Ungelt

Čtěte také:

   
24.10.2014 - Rozhovory - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Jandywoman [*]

  Je bezvadná, ...a jsem ráda, že je s tak slušným člověkem jako je Petr Štěpánek, John je křivák (a taky ošklivějšíSml30)

  superkarma: 0 31.10.2014, 22:48:32
 2. avatar
  [13] Ivetarka41 [*]

  Skvělá a krásná herečka.Sml59

  superkarma: 0 26.10.2014, 00:04:23
 3. [12] hapehape [*]

  je mi sympatická sama i její role

  superkarma: 0 24.10.2014, 19:11:40
 4. avatar
  [11] datura [*]

  Taky ji mám ráda Sml16

  superkarma: 0 24.10.2014, 18:31:49
 5. avatar
  [10] medulka [*]

  mám jí ráda, sympatická herečka Sml22

  superkarma: 0 24.10.2014, 13:42:09
 6. [9] Gabka [*]

  Je dobrá

  superkarma: 0 24.10.2014, 12:55:30
 7. [8] Nikar [*]

  Sympatická herečka, rozhovor se mi moc líbil. Jsem ráda, že není s Radkem Johnem, ten mi byl vždy nesympatický. Ale je to jen můj názor.

  superkarma: 0 24.10.2014, 12:51:56
 8. [7] hanzaj [*]

  Moje oblíbená herečka,mám jí moc ráda Sml59

  superkarma: 0 24.10.2014, 10:15:24
 9. [6] čistič [*]

  Paní Zlata je vynikající herečka. Mám ji moc ráda.

  superkarma: 0 24.10.2014, 09:19:27
 10. avatar
  [5] Kadla [*]

  Taky ji mám ráda.

  superkarma: 0 24.10.2014, 09:11:44
 11. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Je stejně stará jako já, moc krásná a sympatická. A hraje úžasně. Mám ji moc ráda.

  superkarma: 0 24.10.2014, 08:41:54
 12. avatar
  [3] buldok [*]

  Tato herečka velmi dobře hraje a já ji mám moc ráda.

  superkarma: 0 24.10.2014, 08:04:47
 13. [2] zwiki [*]

  Má oblíbená herečka.

  superkarma: 0 24.10.2014, 06:25:56
 14. avatar
  [1] helmar [*]

  Je to paní herečka, mám ji ráda.Sml59

  superkarma: 0 24.10.2014, 00:17:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme