Bulvár

Herečka Chantal Poullain pokřtila knihu Láska, duše a francouzská kuchyně

Známá herečka Chantal Poullain, původem z Marseille, a šéfkuchař francouzské gastronomie Vladimír Honzák včera pokřtili ve francouzské restauraci Brasserie La Gare v Praze knihu Láska, duše a francouzská kuchyně.

Chantal je blízká tato kniha i proto, že příběh dává neodolatelný návod, jak dobře vařit a zároveň dobře žít. Kniha zkrátka vypráví o tom, jak připravovat jídlo tak, jak to umí jen Francouzi. Tedy s lehkostí, jednoduchostí a láskou.  

chantal

Americký bestseller o báječné cestě chutí, vůní a radosti z vynikajícího jídla je herečce blízký. Stejně jako autor knihy J.F. Twyman, i Chantal Poullain musela po krachu zásadního životního vztahu najít nový smysl svojí existence. Tajemství nejen francouzské kuchyně, ale i všeho životě, je dělat věci jednoduše a s láskou. I když česky moc nečtu, tenhle citát z knihy mohu klidně podepsat i já,“ řekla šarmantní herečka, která do všeho, co dělá, vkládá svoje dobré srdce. I proto dobře vypadá, žije, hraje a samozřejmě i výborně vaří. Jako každá správná Francouzka ví, jak je dobré jídlo důležité: „Jídlo vytváří vztahy a stmeluje lidi, proto je dobré propojit obchodní jednání s obědem nebo večeří, lépe se pak hovoří,“ vysvětlila Chantal savoir vivre.
A aby si včera lidé o voňavé Francouzské kuchyni jen nečetli, podávaly se ve francouzské restauraci Brasserie La Gare francouzské speciality, francouzské víno a jiné tamější delikatesy.

chantal

Nejlepší kuchařky? Naše maminky a babičky

Proč jsou těmi nejlepší kuchařkami pod sluncem naše maminky a babičky? Proč tělu i mysli prospívá, když jídlo připravujeme a vychutnáváme pomalu, místo abychom je rychle ukuchtili a zhltli? A proč česnek, ale i naše životy chutnají mnohem lépe, když do nich energicky praštíme, než když je zkoušíme opatrně ukrajovat? Na tyto a další zajímavé otázky kniha odpovídá.

chantal

Autor knihy James F. Twyman knihu sepsal na základě skutečného setkání s jedním podivuhodným francouzským kuchařem. Ten mu v kuchyni svého venkovského hotýlku názorně předvedl recept nejen na skvělá jídla, ale i na plný, vyrovnaný život. A také mu vysvětlil, proč tím nejdůležitějším kořením při každém vaření je láska.  

James F. Twyman: Láska, duše a francouzská kuchyně. Přeložila Denisa Štrbová, 239 stran, doporučená cena 234 Kč.

Vydává Synergie Publishing SE, 2013

Zdroj a foto: tisková zpráva

   
10.04.2013 - Knihy - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] Trefa [*]

  Trefa:mam doma uz nekolik kucharek.

  superkarma: 0 10.04.2013, 20:42:03
 2. avatar
  [4] kobližka [*]

  To bude asi krásná knížka

  superkarma: 0 10.04.2013, 15:18:10
 3. avatar
  [3] átéčko [*]

  Dík, tuhle knížku si budu přát jako dárek!Sml67

  superkarma: 0 10.04.2013, 15:02:32
 4. avatar
  [2] marianaant [*]

  Já musím říct, že jsem paní Chantal poznala když u nás byla v práci , je to milá žena , velice příjemná a vůbec není namyšlená.Tím jak mluví špatně česky působí moc roztomile a myslím si , že udělala moc dobře , že se rozvedla s Bolkem, protože ten když zasedne ke skleničce tak neví kdy přestat a teď se vynořily všechny ty dluhy co má tak určitě to s tím jeho pitím bude ještě horší.

  superkarma: 2 10.04.2013, 13:57:28
 5. avatar
  [1] monkee [*]

  Vážená a milá redakce, ty fotky ze křtu jsou hodně odflinknuté, úroveň článku to sráží tvrdě dolů. Aspoň grafička by si s nimi měla pohrát, když už to neudělá sám fotograf.Sml80Sml68

  superkarma: 0 10.04.2013, 13:25:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme