Na první pohled by se zdálo, že šlo jen o jakousi legrácku, povinné plnění sázky, kterou spolu tihle dva šoumeni uzavřeli při pražském finále RunTour. Pravdou ale je, že šlo o bitku se vším všudy. Světový šampion mezi provazy, Lukáš Konečný, herce Dalibora Gondíka vůbec nešetřil, přesto souboj trval celá čtyři kola, která si oba borci domluvili.

„To si děláš srandu,“ dostal ze sebe Gondík první reakci, když nasadil rukavice a Konečný s klidným hlasem prohlásil, ať nečeká žádné oťukávání. A jak řekl, tak činil. První kolo a populární herec po pár ostřejších ranách motá nohy a chytá se kraje ringu. „Pojď, pojď!“ křičí na něj rezolutně Konečný a hned s úsměvem dodává: „Jinak dostaneš víc.“

Tvář seriálu RunTour 2014 ukázala, že je skutečným bojovníkem a i přes pramalé zkušenosti mezi provazy se statečně drala jednotlivými koly. „To je ono,“ vykřikl jeden z přítomných novinářů, když se Gondík konečně pokusil do svého soka opřít. „Už mě hrozně štval, jak mě pošťuchoval, musel jsem něco udělat,“ vysvětloval Gondík, který se po každém kole vyčerpaný položil do kolen.

\cds

Na body by jednoznačně vyhrál bývalý mistr světa z roku, na krásu to však bylo nerozhodně. „Snad to Dalibora od boxu neodradí,“ culil na svého soupeře Konečný. „Zbláznil ses? Poprvé a naposled,“ odvětil mu rázně Gondík a doufal, že bude moct po dvanácti minutách pekla domu. „Ale kdepak,“ usadil ho jeho vyzyvatel. „Ještě kruhový trénink, ať víš, jak boxeři trénují.“

A tak přišlo na řadu čtyřicet minut tvrdého drilu s medicinbalem, švihadlem i pneumatikou. „Když už jednou vyzval boxera na souboj, musí si to teď vyžrat do dna,“ měl jasno Konečný, který Gondíka porazil na závěrečném závodě RunTour 2014 v Praze na Ladronce. Díky tomu si mohl vybrat způsob odvety. A vyhrál box!

\ac

Reklama