V sobotu 10. listopadu se ve 12 hodin v pražském obchodním centru Šestka rozsvítí již potřetí vánoční Strom splněných přání pro 250 dětí z azylových domů a komunitních center Armády spásy. Letos se této slavnostní události zúčastní i slavní herci z rodinného seriálu Cesty domů televize Prima Family.

Ve spolupráci s OC Šestka proběhne v sobotu 10. listopadu od 12 hodin tradiční charitativní akce, při které bude slavnostně rozsvícen vánoční Strom splněných přání.
„Každým rokem nás v rámci této příležitosti přišly podpořit mnohé slavné maminky se svými dětmi v čele s Ilonou Csákovou, Ivanou Gottovou, Gábinou Partyšovou a dalšími,“ vzpomíná Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy v České republice a dodává:
„Letos jsme se rozhodli oslovit televizi Prima a její oblíbený rodinný seriál Cesty domů. A to z toho důvodu, že jsme našli spojitost mezi naším posláním – hledat cestu domů pro znevýhodněné maminky a jejich děti a názvem pořadu Cesty domů. Jsme velmi šťastni, že spolupráce klapla a že se můžeme těšit na protagonisty tohoto oblíbeného seriálu.“

zlonska

Jeho režisér Jiří Adamec ke spolupráci dodává: „Cesty domů jsou úspěšným rodinným seriálem, který vstupuje již V. sezónu do českých domácností, a proto se nám líbí myšlenka propojení s Armádou spásy, která se snaží pomáhat najít cestu domů právě rodinám, které jsou ve svých osudech různým způsobem znevýhodněny.

Projekt se poprvé uskutečnil v roce 2010 a byl naprosto úžasným, nejen co se počtu dárků týče. „Dárků bylo tolik, že jsme dva dny před Štědrým dnem museli objednat další auta, které odvezly dárky do azylových domů. Radost dětí byla přímo nakažlivá, když pod stromečkem objevili své dárky, které byly zabaleny a opatřeny cedulkou se jménem konkrétního dítěte”, říká major Michael Stannett, národní velitel Armády Spásy a ještě k tomu dodává „loni lidé zakoupili pro děti dárky za více jak 300.000 Kč.”

V průběhu září a října malovaly děti z azylových domů svá vánoční přání, která budou právě 10. listopadu připravena v „šanonu“ u vánočního Stromu splněných přání,“ říká Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele a tisková mluvčí Armády spásy České republiky a pokračuje ve vysvětlování mechanismu obdarovávání dětí: „Každý návštěvník OC Šestka si i v letošním roce může vybrat konkrétní přání – obrázek jednoho dítěte a až do 18. prosince v jednom z obchodů dárek zakoupit. Zakoupený dárek pak odevzdá hosteskám u stromečku. Následně pak OC Šestka dárek zabalí a uskladní.“ Těsně před Vánoci, konkrétně 22. prosince, pak zástupci Armády spásy všechny dárky naloží a rozvezou dětem z azylových domů, aby je na Štědrý den měly pod stromečkem.

Kromě toho bude pro děti připraven i jeden nečekaný dárek od protagonistů pořadu Partička – dva obrovské pytle plyšových hraček.

Malí i velcí návštěvníci se mohou v sobotu 10. listopadu 2012 těšit nejen na slavnostní rozsvícení vánočního Stromu splněných, herce ze seriálu Cesty domů, ale také na herečku a zpěvu Renatu Drössler, která akci bude moderovat a zpívat na ni. V závěru se rovněž uskuteční i autogramiáda hereckých osobností.

Malí i velcí návštěvníci se mohou v sobotu 10. listopadu 2012 těšit nejen na slavnostní rozsvícení vánočního Stromu splněných, herce ze seriálu Cesty domů, ale také na herečku a zpěvu Renatu Drössler, která akci bude moderovat a zpívat na ni. V závěru se rovněž uskuteční i autogramiáda hereckých osobností.

Azylové domy pro matky s dětmi:

Armáda spásy v České republice od roku 1993 provozuje pro matky s dětmi azylové domy v Havířově, Ostravě, Krnově, Opavě a Přerově, které v současné době poskytují 265 lůžek a jejich roční obsazenost činí 95 %. V roce 2006 organizace otevřela i 12 malometrážních bytů pro rodiny s dětmi v Brně s celkovou kapacitou 60 lůžek a dále nabízí i ambulantní sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Havířově a Praze.

Azylové domy pro maminky s dětmi jsou určeny matkám s dětmi všech věkových kategorií, těhotným ženám, které se na příchod miminka teprve připravují, ale také maminkám, které toho času nemají svěřené dítě do své péče, protože mu nemohly zabezpečit bezpečné prostředí.

Podle tiskové zprávy AS Media

 

 

 

Reklama