.

Herci ze seriálu 1. republika a sourozenci Havelkovi pozvali na prvorepublikovou módu

Novinky

Herci ze seriálu 1. republika a sourozenci Havelkovi pozvali na prvorepublikovou módu

Herci Veronika Arichteva a Robert Urban, kteří hráli v seriálu 1. republika, spolu se sourozenci Rozálií Havelkovou a Vojtěchem Havelkou uvedli program konající se v rámci výstavy Pichlavá historie. Ten se koná v trojské botanické zahradě už tuto sobotu 20. června od 13 do 19 hodin. K vidění budou exkluzivně lodičky Adiny Mandlové a dozvíte se, co měly ve skříních známé dámy, jako je Hana Benešová nebo zmiňovaná filmová hvězda Adina Mandlová.

arichteva

„Díky seriálu jsem se více seznámila s obdobím 1. republiky a musím říct, že se mi tato doba vždycky líbila. Myslím, že lidé ctili určité hodnoty. Děti se chovaly slušně a hezky ke svým rodičům, ženy byly opravdovými ženami, které se vkusně oblékaly a muži byli gentlemany, což je dnes málokterý muž,“ říká herečka Veronika Arichteva.

Stejný názor má i herec Robert Urban. „Myslím, že by si současní muži měli z dob 1. republiky vzít příklad. K ženám se chovali jako k opravdovým dámám, byli velmi pozorní a zdvořilí. To se dnes tolik nenosí. Což je velká škoda. Myslím, že by se to muži měli opět naučit.“

herci

Součástí slavnostního uvedení programu bylo i vystoupení sourozenců Havelkových, dětí Ondřeje Havelky. Rozálie Havelková zazpívala prvorepublikové písně a na kytaru ji doprovodil její bratr Vojtěch Havelka.

PROGRAM 20. 6. 2015

Sobota 20. 6.

13 – 14 h Jak se žilo za 1. republiky

14.30 – 15.30 h Dámská obuv - léta třicátá

16 – 17 h  Květiny v garderobě dámy

17.30 – 18.30 h   Kouzelný svět vintage

Staré časy ožijí v Troji už tuto sobotu

Nahlédnete do šatníku dam, jakými byly například Hana Benešová, Adina Mandlová nebo Andula Sedláčková. „Podíváme se nejen na garderobu slavných žen, ale i do skříní neznámých žen a dívek dob dávno minulých. Móda první republiky je se slovem elegantní spojena více než kterákoli jiná, zároveň to byla ale i doba moderní a pokroková, která přinesla do módy celou řadu novinek. Protože budeme v trojské botanické zahradě, zaměříme se hlavně na květinové vzory. Od nepaměti ženy využívaly květiny k umocnění vlastního půvabu. Ženy a květiny jsou věčné téma krásy a elegance,“ prozrazuje Miloslava Burianová, kurátorka sbírky textilu Oddělení novodobých českých dějin Národního muzea.

zpev

Těšit se tak můžete na květinové vzory, co je to imprimé hedvábí, která slavná herečka dělala reklamu na látky z umělého hedvábí, z čeho se květinové dekorace vyráběly a kde se šaty šily.

V sobotu 20. června se povídání o 1. republice koná v chodbě administrativní budovy pod skleníkem Fata Morgana.

 

   
17.06.2015 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vladka321 [*]

  To je nádherné spojení - kaktusy a módy 1. republiky. Být to dostupnější, hned bych vyrazila. Ale nikdy neříkej nikdy, zkusím podat návrh na výlet Sml16

  superkarma: 0 17.06.2015, 14:56:56
 2. avatar
  [3] kobližka [*]

  Tam bych šla,být to tady někde poblíž Sml22

  superkarma: 0 17.06.2015, 14:25:44
 3. [2] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.06.2015, 14:20:55
 4. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16to je hezká akce - zajimavá. V Praze je také Pražské Quadrinale - tak vyrazíme do ulic......

  superkarma: 0 17.06.2015, 13:18:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme