Hemoroidy patří mezi jedno z nejrozšířenějších onemocnění. Je statisticky dokázáno, že u nás trápí hemoroidy každého třetího dospělého člověka. 

Vznik hemoroidů přičítáme nejenom vrozeným předpokladům, ale i životnímu stylu. Nejvíce se s tímto problémem potýkají těhotné ženy a starší lidé. Další početnou skupinu tvoří lidé, kteří mají sedavé zaměstnání.

Hemoroidy (nazývané též lidově „zlatá žíla”) jsou rozšířené žilní struktury pod kůží v oblasti řitního otvoru. Dělí se na vnější, vnitřní a přechodné. Vnější hemoroidy se vyskytují v okolí řitního otvoru, kde tvoří elipsovité výběžky. Vnitřní hemoroidy se nacházejí uvnitř konečníku a někdy mohou sklouzávat a vyhřezávat do řitního kanálu. Pokud má pacient oba druhy hemoroidů, které na sebe navazují, jedná se o hemoroidy smíšené, neboli přechodné.

Hemoroidy doprovázejí nepříjemné příznaky typické pro toto onemocnění: svědění, pálení a bolest konečníku nebo krvavá stolice. Svědění a pálení konečníku může být jen občasné nebo i trvalé. Dochází k němu obvykle po stolici a při pocení, někdy se též může objevit kožní vyrážka. Hemoroidy poznáte také podle krve, která zanechává stopy na spodním prádle nebo se objeví při stolici. Typické jsou i malé uzlíky, které lze nahmatat v řitním otvoru. 

Mnoho z nás se za tyto příznaky stydí a bojí se o nich otevřeně mluvit. Zanedbá tím bolestivé onemocnění, které se přitom dá léčit.

Z důvodu předejití popsaným komplikacím a možného operačního zákroku je vždy potřeba věnovat tomuto onemocnění náležitou pozornost.

Změnit špatné stravovací návyky, zařadit do svého denního režimu pohyb a v neposlední řadě volba vhodného potravinového doplňku, kterým je např. HEMODIN

 

Hemodin

Hemodin je originální komplex bioflavonoidů a dalších přírodních látek, které příznivě působí při hemoroidech, pozitivně ovlivňují trávení a konzistenci stolice. Obsažené přírodní složky zlepšují žilní tonus, zpevňují a ochraňují cévní stěnu před poškozením, zrychlují průchod střevem a podílí se na zdravém trávení.

 

Obsažené aktivní látky:

 

1)       Pomáhají při akutní a chronické formě hemoroidů: obsažená mikronizovaná purifikovaná flavonoidní frakce (diosmin, hesperidin) výrazně snižuje bolest, svědění, otok, výtok, zarudnutí kůže a krvácivost. Má protizánětlivý, antioxidační a antimutagenní charakter. Tento účinek je podpořen přítomností dalších složek (troxerutin, escin).

 

2)       Pozitivně ovlivňují trávení: Rozpustná nestravitelná vláknina a významné prebiotikum (inulin) stimuluje růst probiotických bakterií v tlustém střevě a spolu s kvasnicemi rodu Saccharomyces cerevisiae (složka Lalmin Se) pozitivně ovlivňuje trávení a konzistenci stolice. Organicky vázaný selen zvyšuje protizánětlivou a antioxidační ochranu.

 

Komu je Hemodin určen?

Hemodin je určen všem, kteří:

  • trpí vnitřními nebo zevními hemoroidy
  • trpí akutní nebo chronickou formou hemoroidů
  • pociťují špatné trávení v tlustém střevě
  • mají křečové žíly

 

Podrobnější informace se dozvíte na bezplatné informační lince 800 17 16 17 a nebo na www.hemodin.cz 

Reklama