.

Heligona: Těmto technologiím se snažím vyhýbat

Vztahy

Heligona: Těmto technologiím se snažím vyhýbat

Hezký den. Internetové vztahy jsou v dnešní době snad nějaký fenomén. Ze všech stran se na nás valí příběhy lidí, co se seznámili na síti a dodnes jsou spolu šťastní. Mladí nemluví o ničem jiném, než co je nového na fejsku nebo libku a sdělují si to pochopitelně na ajsku nebo skajpu. Proč taky ne, ty možnosti tu prostě jsou.

Já mám osobně pocit, že je to tak trochu škoda. Proč by lidi chodili do společnosti, když stačí zapnout PC. Nikdo už skoro nevytváří papírová fotoalba, vždyť na síti lze všechno vyrobit včetně krásných rámečků a popisek a známému jen poslat adresu. Popovídají si o tom také na netu. A nejhorší mi připadá, když někdo například sedí v hospodě s partou, ale neustále má v ruce mobil, kde mu pípá "oou".

Já se mnoha těmto technologiím snažím záměrně vyhýbat, nechci aby mě to "sežralo" jako mnoho mých známých. Využívám vlastně jen icq a to ve většině případů jako prostředek k domluvě. Spíš jako náhradu telefonu. Internetové přátele mám jenom zde na ženě a s nikým jsem se ještě nikdy v reálu nesetkala. Snad jednou na nějakém srazu :-)

Internet prostě neberu jako prostředek seznamování, není nad osobní kontakt.

V návaznosti na včerejší téma velmi doufám, že to jednou nedopadne tak, jak několik z Vás přepovědělo. Lidé budou sedět doma ve svém internetovém světě, jezdit na virtuální dovolenou se svými virtuálními přáteli. I když tomu zatím nic nenasvědčuje, moc bych si přála, aby to lidi nakonec omrzelo (jako všechno po čase) a vrátili se k osobním setkáváním a rozhovorům z očí do očí.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnes si povídáme na téma internet a internetové vztahy. Jak to máte vy? Pište na

redakce@zena-in.cz

   
20.05.2010 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Alenka0010 [*]

  enka1 — #3 Taky si myslím....nic se nemá přehánět, ale určitě je internet dobrá věc. Moje dcera třeba sedí od rána do večera v práci, dělá v bance, a bohužel nebýt internetu, s nikým by se neseznámila. A to je její přítel z vesničky pár kilometrů od jejího bydliště. 

  superkarma: 0 20.05.2010, 11:51:06
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Mělo by to být tak půl n půlSml22

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #4
  superkarma: 0 20.05.2010, 11:04:44
 3. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Mě chybí vytváření, právě těch fotoalb.Sml16Nechce se mi, hledat někde fotky v počítači.Sml80 A proto, nějaká tvořím. Hlavně vnuka a psy.

  superkarma: 0 20.05.2010, 10:50:26
 4. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Já mám tak rozlítanou práci, že internet beru jako požehnání. Moje máma se svojí rozhodně nebyla v takovém styku jaké já s tou svojí přes FB. Spousta lidí by zapadla v prachu dějin, nebýt tohohle prostředku. Na z-in jsem kamarádky našla, dokonce to přerostlo v osobní setkání a velké sympatieSml22 A chlapi? Že bych se seznámila u pumpy nebo v posilovně? Na to nejsemSml80 Na internetu už jsem poznala spoustu fajn lidí, stejně se pak musíte sejít a buď to zajiskří nebo ne. Má to ale tu výhodu, že nejdřív vidíte, jak se ten člověk vyjadřuje, napíše o sobě leccos v té internetové "anonymitě".  Když vás šikovný sňatkový podvodník začne obluzovat v kavárně, je lehčí podlehnoutSml58 Takže zatímco někdo bere tuhle technologii jako prostředek ke vztahovému odcizení, já to mám přesně naopak. Ono totiž záleží, jak se k tomu kdo postaví.

  superkarma: 0 20.05.2010, 10:44:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme