Vlasy jsem měla vždycky dlouhé, tmavě hnědé a rovné jako hřebíky. Celé dětství jsem nosila dva copy. Mamka je vždycky ráno zapletla a já se celý den strachovala, aby se mi nerozpletly. Sice jsem pak (prý) vypadala jako princezna a chlapečkům ve školce se to moc líbilo, ale doma jsem dostala vynadáno, že vypadám jako rozára a "kdo má ty zakudlané vlasy furt česat".
První experiment jsem provedla asi v osmé třídě. Tehdy jsem do svých tmavých vlasů začlenila několik světlých pruhů.

K nim jsem občas přidala nějaký proužek barevnou řasenkou na vlasy, barevným gelem, nebo napletla hady z balvnek. Později jsem rodiče šokovala, když jsem přišla z "palette odpoledne" u kamarádky ostříhaná a fialová.
Dlouho mě držela trvalá. Jako každá rovnovláska jsem toužila po kudrnách. Tak jsem se jednou rozhodla a nechala se nakadeřit. Moc se mi to líbilo a různé obměny nebraly mezí. Pořídila jsem si růžové brýle, abych i ten okolní svět viděla v příjemnějších barvách.

S každou další trvalou šla větší délka vlasů dolů. Až mi jedna kadeřnice vyrobila chemlon, rozhodla jsem se pro další level. Vlasy šly dolů komplet a skříňku v koupelně zaplnily vosky a silně tužící krémy na vlasy. Pořádné bodliny stojí nemalé úsilí. Na léto je to ideální účes. Nejhorší jsou příliš časté návštěvy kadeřnictví a v zimě se na to nedá dát čepice. Pokud tedy po jejím sundání nechcete mít na hlavě připlácnutou helmu.

Zatím poslední experiment jsem provedla v pondělí. Měla jsem v úmyslu nechat si jenom trošku poupravit "podkovu". Přišla jsem však o něco dřív a shlédla prezentaci střihů pro letošní sezónu. Dva roky snahy nechat dorůst ofinu byly zapomenuty a já po třech hodinách odcházela s následujícím účesem.

Vlasy mi naštěstí rostou hodně rychle, takže pokusů se nebojím a rozhodně s nimi nekončím.

Vaše Heligona.

Heligona1 Heligona2

Heligona3 Heligona4

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Ten ježek je super!!! :)


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly. Posílejte i fotografie!

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na našich stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

 

Reklama