Ani už bych nespočítala, kolik jsem absolvovala různých brigád a ani si nevzpomínám, co jsem si za peníze z které koupila. Jen jedna mi zůstala v paměti a to hlavně proto, že jsem po té věci toužila už dlouho. Navíc to byla moje první více výdělečná a relativně dlouhodobá brigáda.

Věc zájmu také úzce souvisela s mou plnoletostí a bylo to tetování. Rodiče pochopitelně nesouhlasili a tak jsem musela čekat jak na finanční obnos, tak na odpovídající věk. Protože jsem narozena v říjnu, čekací doba se prodloužila až na následující prázdniny.
Jako by to bylo včera vzpomínám, jak jsem poprvé vstoupila do salonu a celá roztřesená si domlouvala termín. Pak už plna radosti a očekávání nesla čerstvě nabytých šest stovek a po zákroku se s bolavými zády ploužila domů. Zbytek výplaty spolkly trička s holými zády - přece tu nádheru nebudu schovávat. Narozdíl od jiných svých mladických nápadů a rozhodnutí, tohoto jsem zatím ještě nezalitovala, ani si sebekriticky neřekla: "Bože, tys byla blbá". I rodičové mou kreativnost nakonec ocenili, a to slovy: "Tak aspoň až se ti něco stane, budem tě mít podle čeho identifikovat."

Heligona

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Tak to je hodně drsný komentář rodičů... to není ani na smajlíka!


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

 

Reklama