Blíží se měsíc září, čas školy. Již brzy se zaplní ulice jiskřivým mládím a atmosféra v MHD zhoustne.

Přijede na první pohled úplně prázdný autobus a až při nastoupení zjistíme, že od pasu dolů se přes ty malé lidičky nehnem. Začne se ozývat smích a hlasitý hovor výrostků a občas i brek těch menších.

Na světlo znovu vylezou sešity, skripta, zápisky a notebooky. Ze všech stran se vyhrnou barevné bundičky a aktovečky s odrazkami. V případě vyspání dorůžova mi to přijde veselé a roztomilé. Většinou však zacpu uši sluchátky a budu vrhat vražedné pohledy na řvoucí, motající se, zavazející, nedržící se a následně padající haranty.
Naopak v prázdninových letoviscích a dovolenkářských destinacích klesne počet návštěvníků na minimum.

To je u nás ten nejhlasitější povel k balení kufrů. Poslední víkend prázdnin se bude odvíjet v režii příprav. Sestavíme seznamy nezbytností, prohovoříme detaily, seskupíme mapy a vyznačíme v nich místa zájmu. Musíme taky vyrazit po obchodech a dokoupit pár nezbytností.

Byt je nutno uvést do dokonalého pořádku, hned po návratu máme nahlášenou návštěvu "staříků" (přítelovi rodiče). Nebude to tedy jako obvykle - hurá na dovču a po nás potopa. Letos poprvé jedem ještě s párem kamarádů. Zatímco jiná kamarádka řeší, jak se se svým milým na první dovolené, kde budou sami, nezabít, já uvažuju, jaké to bude v partě.
Pokud počasí dovolí, chtěla bych vyrazit na houby, rostou ještě vůbec?

Přeji všem krásný víkend a co nejhladší přechod do toho každoročního kolotoče.
Heligona.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Krásně jsi si to zařídila!!!! Užij si to ! :-) M

A jak strávíte poslední víkend prázdnin vy? Nejste náhodou někdo kantor?

Pište na redakce@zena-in.cz a pokuste se za příspěvek vyhrát knihu „Jak se modlí čarodějky“.

Reklama