Krásný technický den.

Po včerejším florbalovém utkání bych byla nejraději, kdyby mě po příchodu domů uvítal robot tzv. "krmič - masážník". Přítel odpustí, ale dost pochybuji, že ho dnes plnohodnotně zastoupí a určitě by ho také velmi rád využil. Tento šikovný plecháč by měl dvě ruce: masážnici a lahodnici. Z masážnice by vyjížděly různé válečky, kuličky, hrabičky, škrabátka, masážítka a vibrovátka. Ty by mé tělo uvedly zpět do použitelného stavu a mnohdy i do stavu blaženosti. Lahodnice by z druhé strany nabízela vybrané pokrmy, které bych si objednala přes SMS už cestou z práce. Doplnění mého robota o uklízecí funkce bych se vůbec nebránila a klid v rodině by byl zajištěn.

S ohledem na mou technickou zdatnost se však obávám, že by se tento můj robot mohl jednou projevit jako zdatný "mlátič - hnilobník". V případě vylepšení pro úklid by koberce i jiné krytiny zcela jistě sbalily ranečky a s brekem se vydaly vstříc lepším zítřkům.

V mých rukou i jindy spolehlivá zařízení zapomínají své funkce. Poslední obětí mi byla myčka. Tou byla vybavena kuchyně v pronajatém bytě v Alpách. Byli jsme čtyři a nikdo doma myčku nevlastnil. Chodili jsme kolem ní po špičkách a nádobí myli v rukou. Po závěrečném večírku nám byla vnucena tableta a vysvětlena spolupráce se strojem. Vyskládali jsme ji nádobím a na závěr jsem umístila kuchyňské prkýnko. Bylo to spíš prkno. Pak jsme všichni svorně mačkali knoflíky, škrábali se na bradě i za uchem, hudrovali a kroutili hlavami.

Konečně se rozsvítilo to správné světýlko. Myčku jsme uzavřeli, potřásli si rukama a poslouchali to spokojené vrnění. Po dvou hodinách myčka zmlkla. Po otevření se to užaslé "áááách" neozvalo. Vlastně to bylo: "Co to do pr... je?" Nádobí špinavé, tableta stále ve své přihrádce, jenom malá bublavá stopa se táhla po dveřích dolů. Na vině bylo to prkno, které jsem chytře umístila tabletě do cesty.

Heligona.

Text nebyl redakcí upraven.

Aha, tak pro příště si píšu, nedávat prkna do myčky. Kdybych se náhodou v blízkosti nějaké ocitla :)

Dnes si povídáme na téma roboti. Pište své příspěvky na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama