Z mnoha došlých příspěvků jsem vybrala i ten od čtenářky Helenky, která už dlouho nenapsala. Dnes se k tomu opět odhodlala a přišel od ní přípěvek velmi originální, včetně fotografií.

Milá redakce a ženy-In

Nevím, jestli se můj krátký příspěvek hodí k dnešnímu tématu stěhování, které je brané jinak, než jak mám na mysli.Když můj příspěvek nevyberete, nebudu se zlobit, aspoň jsem si zase jedna stará babka trochu zavzpomínala.

Podle fotografií jste asi poznaly, o jaké jde stěhování. „Byla sem odstěhovaná“ moje nejlepší kamarádka ze školy Johanka, o které jsem už kdysi psala. Spolu s ní se odstěhovali i její tatínek, maminka, mladší bratříček a mladší sestřička, dědeček s babičkou a také jejich svobodná teta. Kam se pak stěhovali dál, to už jsme se nikdy nedozvěděli, nikdo z nich se nevrátil.

Já jsem se nedávno zajela do Terezína podívat, když byly záplavy, byl hodně zničený, jako by to všechno zlé co v něm bylo, spláchla voda. Teď už je zase pěkně opravený, ale duše lidí tam zůstali. Vešla jsem branou a viděla jsem před sebou copatou Johanku, děvče, které nikdy nikomu neublížilo. Proč se musela odstěhovat? S celou svojí rodinou? To už dnes mladí lidi snad ani nepochopí, přesto bych nikomu takové stěhování nepřála. Nezlobte se za malé vybočení z tématu.
Helenka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

fotojedna

fototri

k

foto

______________________________

Helenko, moc děkuji, že jste napsala. Nejde o vybočení z tématu. Bylo to také stěhování, bohužel, nebo spíš bohudík, jiné, než na jaké jsme zvyklí. Nechci se rouhat, ale po přečtení vašeho příspěvku jsem si řekla, opravdu snad i radši vyhořet, ale žít.
Děkuji za přiložené fotografie a posílám tichou vzpomínku za Johanku i její blízké.
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama