První tematický příspěvek přišel od velké milovnice starých, dobrých českých seriálů, čtenářky Helenky. Sama sebe nazývá už pamětnicí, může si tedy dovolit bilancovat.

Pozdravuji redakci i všechny ženy-in.

Já příspěvky ani komentáře moc často nepíšu, ale dnešní téma se mi líbí, protože jsem velkou milovnicí televizních seriálů, ale ne těch současných, těch starých, dobrých českých, tedy spíš československých. Jsem už pamětnicí, můžu si tedy dovolit bilancovat.

K mým nejoblíbenjěším televizním seriálům patří , tuším že to byl první televizní seriál, který se jmenoval Eliška a její rod, to už asi málokdo pamatuje. Hlavní roli tam hrála vynikající herečka Olga Scheinpflugová, kterou jsem velmi obdivovala také na divadle.

Moc mi líbil také seriál Byli jednou dva písaři s panem Horníčkem a Sovákem, a nebo F.L.Věk, ten byl dlouho zakázaný, a když už ho daly, tak většina podstatných částí byla vystřižena, vím to od svého strýce, který tehdy pracoval v Československé televizi než ho vyhodili. výborný je také sitcom Taková normální rodinka, který předběhl čas, nebo Nemocnice na kraji města, pan Jaroslav Dietl, to byl mistr televizních seriálů. Všichni po něm už stojí za houby.

Naše seriály měly ve své době úroveň, laskavý humor, inteligenci, dnes je to jen samý sex a násilí, jak se říká lidově „kámen xxxx cihlu.“ Nelíbí se mi. Raději sáhnu po starých a osvědčených titulech, je dobře, že vychází na DVD. Asi jsem stará škola, ale myslím, že v této oblasti mi toho tolik neuteklo.

Helenka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

____________

Helenko, děkuji za Váš seriálový příspěvek, vyjmenovala jste opravdu samé seriálové skvosty. Děkuji i za vzpomínku na pana Jaroslava Dietla. Ano, to byl mistr pera.
Přeji příjemný den a snad si najdete nějaký pěkný seriál i z těch současných.
Saša

 

Tématem dnešního dne 16. listopadu jsou: Televizní seriály
Téma pro dlouhé podzimní a zimní večery jako stvořené.

  • Který televizní seriál patří k vašim nejoblíbenějším?
  • Srovnáváte kvalitu současných seriálů s těmi minulými?
  • Máte radši naše televizní seriály nebo zahraniční?
  • Sledujete i animované seriály?
  • Vzpomene si ještě některá z vás na Majku z Gurunu :)
  • A co takový F. L. Věk?
  • Anebo Okresní přebor anebo Comeback?
  • Jé, a teď jsem si vzpomněla i na moji milovanou Takovou normální rodinku, podle mě pokračování po x letech už byl pěkný prů…
  • Mělo by se vůbec pokračovat v natáčení dalších sérií?
  • Nemusíme chodit daleko, např. taková Nemocnice na kraji města.

Na mysl se mi derou desítky, ba stovky seriálů.

Nenechávejte mě v tom a pište.
Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním malým dárkem. Co si dáme k televizi? Kávičku v hrníčku. A když nás nebude seriál bavit, vypneme ho a přečteme si knížku. Pro jistotu posílám dvě.

darecekk

Reklama