Barevnost v bytě má ráda pisatelka Helena. Škoda, že neposlala i fotografii, poněvadž podle obsahu příspěvku to u ní doma musí vypadat kouzelně :)

Zařizování prostoru k žití - to je krásná činnost :)

Zařizovala bych klidně každý rok, je to úžasně tvůrčí .
Už přes dvacet let maluji stěny svých obydlí barvami, sice jsem měla období, kdy jsem vymalovala na bílo ( s manželem II ) ale postupně se to zase vrátilo k barvám. Mám dokonce ložnici pokreslenou stříbrnou konturkou na sklo ( na fialovo- zeleném podkladu ) a čas od času vytvořím obrázek přímo na stěnu.

Bydlíme v domku za Prahou , který z venku vypadá tradičně, jak řekl můj kamarád typický Karlštejnský domek s dělenými okny na šest čtverečků. Vnitřek je stylově orientˇa babka kořenářka , dohromady . Mojí velkou láskou jsou látky . Takové ty co koupíte třeba v Sanu Babu - vyšívané , barevné, třeba i s malými sklíčky ..... umně vypracované jako pláště nějakých kouzelníků. Pár jich mám, a když si chci udělat radost, jdu se tam na ně třeba i jen podívat.

Nábytek většinou dostáváme :) co se komu nehodí, trochu se to nabarví polepí nějakými listy, žaludy , šiškami , měkké části se pošijí a nějak dotvoří . Jelikož není moc peněz tak zařizujeme většinou  tedy vlastním přičiněním - ale je to radost ( teď bychom nutně potřebovali lampičku na stůl :) ) . Můj partner se kterým tedy nebydlíme , má dům úplně opačný - velký  ( mnoho pokojů prázdných ) , stěny bílé a jen pár kousků nábytku. Myslím, že se u nás, kde často  pobýváme cítí dobře, ale protože je to chlap asi si někdy připadá jako na barveném  kolotoči. Na koupi jeho nábytku jsme se shodli , ale o tom mém se ani rozhodovat nesnaží :) I když jeho radu si vždy vyslechnu ....

Víte, já se občas u kamarádek, co bydlí stroze a nebo v severském  bílo, šedo přírodním stylu cítím dobře. Jednou jsem se něco takového pokusila i nastavit u nás . Chvilku to vydrželo ale časem začali přibývat barevné věci , listí, mech, barevné záclony , orientální polštáře , lampičky  na svíčku zavěšené od stropu .... no a nakonec to bylo zase jako dřív. Už se o změnu nesnažíme, jsme to prostě my, tak jak to máme.    

Helena P.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

Zaujal mě „Karlštejnský domek s dělenými okny na šest čtverečků“ – tak to je můj sen, taková okna! A za takovými pohádkovými okny to ani jinak, než originálně a nevšedně, zařídit nejde.
Děkuji, že jste napsala a rozhodně neměňte styl :)
Saša

Téma dnešního dne: Shodnete se se svým partnerem na zařízení bytu?

Ať už ano, či ne, napište nám o tom.
A přidejte i historku, ohledně čeho jste se nejvíc nepohodli, a naopak, u čeho jste se napoprvé vzácně shodli.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: knihou nakladatelství Ikar: Tajemství lásky a sprchových gelem Radox.

radoxx

Reklama