Tento zapeklitý případ se nám s mužem stal a dodnes jsme terčem vtipů celé rodiny. Před čtyřmi lety jsme šli nakupovat do menšího nákupního střediska Jednoty, kde se tašky musely odkládat na vyhrazené místo. 

Měla jsem sice sebou koženou kabelu, které se říká indická, ale tu jsem nechala v autě, protože manžel měl další tašku a nákup neměl být velký.

Pokojně jsme nakoupili, nasedli do auta a odjeli domů. Podotýkám, že Jednota byla v okresním městě a my bydleli na vesnici asi 10 km od něj.

Začala jsem vybalovat nákup a najednou nechci věřit svým očím: v kuchyni stály ty indické tašky dvě ! Hned jsem koukla dovnitř a vidím, že ta druhá není moje. Došlo k trapnému omylu, manžel tu tašku v obchodě vzal s dotazem " je tvoje, že?" a já kývla, aniž bych přemýšlela.

Chtěla jsem teď zjistit, zda v v tašce není snad nějaký doklad, abych zjistila komu patří. Syn tehdy 18 letý se smál, až se popadal za břicho, že má matku zlodějku.

A teď přišla ledová sprcha: v tašce byla nacpaná peněženka, kde bylo asi 20 000,- Kč, spousta EUR - v té hrůze jsme je ani nepočítali. Dále tam byl občanský průkaz na jméno jedné známé lékařky z chururgie a pas její a jejího muže, také lékaře.

Jméno bylo v telefonním seznamu, takže jsem ihned volala k nim do bytu. Telefon vzala jejich dcera a říkala, že rodiče nejsou doma, že je někdo okradl a jsou na policii. Stačila jsem něco málo vysvětlit a zjistit, kde bydlí.
To už jsem byla v šoku a když jsem se napila ledové vody, jala jsem se vytáčet linku 158. Tam jsem policistovi odvyprávěla, co se přihodilo, ať dotyčným řekne, že okamžitě i s neblahou taškou k nim jedeme.
Když jsme přijeli k jejich domu, oba manželé tam stáli, on vztekle gestikuloval, ale ne na nás, ale na svou ženu, které ještě i před námi nevybíravě nadával.

Tak jsme se dozvěděli, že paní doktorka byla nakupovat, ale před tím byla s manželovým pasem měnit naše peníze za EURa. Pan doktor totiž měl příští den odletět na velký kongres do Paříže a jeho žena mu měla tohle měla zajistit.

Vůbec se nedivím, že byl na pokraji mrtvice, když mu žena přiznala, že tašku někdo ukradl a on tedy nikam nepojede.

Nakonec se vše vysvětlilo, doktoři se začali uklidňovat, ale mně dodnes polévá studený pot, když si na to vzpomenu.

Teď se tak stalo právě při přečtení dnešního tématu a já se nejen zase potím, ale i rudnu jak krocan.
Všechny vás v redakci srdečně zdraví
Helena

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Těm se ale muselo ulevit :)

  • Kdo u vás v rodině chodí na nákupy?
  • Kdo tahá tašky plné jídla?
  • Jezdíte na velké nákupy?
  • Na jak dlouho jste schopni nakoupit?
  • Platíte jídlo vy, nebo partner?
  • Hádáte se při nakupování?
  • Co předvánoční nákupy, jak to zvládáte?

Pište na redakce@zena-in.cz,

předmět: nákupy

Příspěvky, které do redakční pošty přijdou, budeme zveřejňovat, jeden z příspěvků bude oceněn. Čtenářka, jejíž příspěvek vybereme, se bude moci těšit na (nejen) nákupní tašku a hydratační péči proti kruhům pod očima Garnier Caffeine Roll-On - hydratace a krycí korektor v jednom.

Tak pište, těším se na vaše příspěvky a doufám, že se pobavíme!

taška a roll on

Reklama