Po kom je pisatelka Helena, to už je patrno v titulku. Vtipně a výstižně ve svém příspěvku zhodnotí nejen sebe, ale i svoje dcerky.

Já jsem skoro celá po tátovi. Skoro proto, že jsem ženská!
Jsme 4 holky - tři jsou postavou po mamce, já po tátovi. Říká se, že chlap, když si vybírá nevěstu, by měl koukat po její mamince, protože taková ta jeho pak bude. No u mě by se sakra spletl. Moje mamka i po čtyřech dětech byla pořád štíhlá a dá se říci, že i moje starší sestry byly po mamce. Můj táta, takový bodrý, rozsochatý Moravák - i já jsem prostorově výraznější. 

Říkávala jsem, že mám záda po tátovi - široká ramena i záda- jako rozjezdovou plochu na Ruzyni.  Když jsem šla s tátou, tak všíchni říkali: Ty jsi celá tatínek!  Už jako dospělá jsem potkávala lidičky, kteří se pohybovali kolem mého táty - já si je nepamatovala, ale najednou mně někdo oslovil: Že ty jsi.... a řekl naše příjmení! 

Povahově jsem taky po něm: ukecaná,uchechtaná, legrácky - to je moje. Nechápala jsem v určitém věku, jak tátu mohou rozčilovat takové prkotiny. Teď jsem už ve věku, kdy ho chápu. A když mne něco rozčílí, kouknu na nebe a říkám: Vidíš to, táto! Už tě chápu, že tě to tak rozčilovalo. Dospěla jsem do toho tvého věku! A tím potvrzuji, že se některé vlastnosti věkem mění. Jak člověk dospívá, život ho naučí!
Svět kolem se vnímá jinak dětskýma, puberťáckýma, ...a pak dospěláckýma očima.

Ještě musím napsat o mých dcerách. Mám dvě po roce. Chtěla jsem dvojčátka, tak jsem je i stejně oblékala. Do dneška si je lidi pletou, i když je každá jiná. Samozřejmě, společné rysy tam jsou. Jejich tatínek umřel, když jim byly 2 a 3 roky. Máme taťku druhého. Jezdili jsme hodně na výlety, na hory, na dovolené.. Nikomu jsme toto neříkali. Proč, že. Mladší dcera je přesně po svém otci. Má ale velké modré oči, jako tenhle náš druhý taťka. Jak jsme někam přijeli, tak každý říkal: jé, ty jsi celý tatínek!! A tatínek byl štěstím bez sebe. I dneska prohlašuje, že Bára je celá po něm! Hlavně že má po něm logické uvažování, což se, dle jeho názoru o většině ženských nedá říci. Šla jí matika, od prvopočátku jí bavily a baví počítače - baví se s chlapama zasvěceně o něčem o čem já a její ségra ani netušíme, že existuje.
Asi se dají i vlastnosti získat od někoho, s kým jsem často.

Jo, abych nezapomněla. Jsem ráda, že jsem taková, jaká jsem. A má mně takovou ráda i má nejbližší rodina i kamarádi a známí. Neměnila bych nic, co člověk cestou životem nasbírá. To už by pak byl někdo jiný a ne JÁ!

Helena

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Hezky jste to napsala. A ten závěr je úplně nejhezčí. Nezáleží ani tak na zevnějšku, jako na vnitřku…
Děkuji a mějte pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama