.

Hele, ze země kouká hlava!

Cestování

Hele, ze země kouká hlava!

Jestli jste čekali nějaký horor nebo thriller, tak vás patrně zklamu, ale svým způsobem jde také o malou senzaci či zázrak přírody. Skála ve tvaru obří hlavy vystupuje ze země a vzbuzuje vaši fantazii.

Hlava

Když vyjedete po silnici ze Starého Plzence směrem do Plzně, nemůže uniknout vaší pozornosti obrovská skalní hlava. Vpravo od silnice se tyčí poměrně vysoko nad okolní mírně zvlněnou krajinu a tváří se přísně. Z profilu má jasné rysy. Výrazné obočí, krátký, ale jasně vykreslený „pršák“, ramena.

Jela jsem kolem už několikrát a vždycky můj pohled upoutalo tohle přírodní sochařské dílo. Vždycky jsem si slibovala, že se ke skále podívám blíž, ale počasí mě nikdy nelákalo k vystoupení z auta. Stále jsem si říkala: Až jednou...

A to jednou nastalo právě tento víkend. Bylo nádherné počasí, pro průzkum přírodní sochy jako stvořené. Díky dosud neolistěným stromům byl na hlavu docela pěkný výhled už ze silnice.

hlava

Když přijdete blíž, uvidíte, že malá hlava trůní na větší, jako by pololežící obr nesl na ramenou „obřátko“. Jejich pohledy jsou upřené do dálky a už se nemračí, ale usmívají. Žasnete, jaké divy dokáže vytvořit příroda, a je jen na vaší fantazii, jestli si k nim přimyslíte svůj příběh, báchorku nebo pohádku. Třeba o tom, jak se tady obři ocitli a proč zkameněli.

hlava

Nebo snad v této buližníkové skále objevíte jinou sochu? Zkuste ji obejít a dívejte se. Nepřipomíná vám sedícího paviána?

Vyšlapaná cestička směrem ke zkamenělému obru je jasným důkazem, že se jedná o oblíbené výletní místo. Však bylo kolem pěkně rušno. Patrně nějaký dětský turistický oddíl si tenhle malebný koutek určil jako cíl k odpočinku a posílení.

Na turistické mapě najdete skálu pod názvem Ostrá Hůrka.

A tady ji najdete. Klikněte na mapu

Další zajímavé tipy na výlety po Čechách

   
06.04.2011 - Doma - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  Totéž napadalo mě,když jsem v autobuse jezdívala trasu Plzeň-Příbram,vždycky mi to připomínalo hlavu.....Sml59

  superkarma: 0 06.04.2011, 20:30:36
 2. [2] Dana Haklová [*]

  jastura — #1 Také jsem tam už byla, ale tahle skála má také něco do sebeSml16

  superkarma: 0 06.04.2011, 09:04:58
 3. [1] jastura [*]

  Zajeď si do Adru nebo do Teplických skal, tam se ti bude líbit. skály jsou tam nádherné, různých tvarů... fantazie se vyřádí..Sml22

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #2
  superkarma: 0 06.04.2011, 08:04:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme