Zimní sporty nemám ráda. Proč? Protože je u toho zima… Můžete mi vykládat o termo oblečení co chcete, ale jakmile mám zamrzlé nosní dírky a uchází ze mě pára jak z papiňáku, není to nic pro mě.

Jako dítě jsem milovala sáňkování, bobování, koulování a dělání, že bruslím. Chodívaly jsme domů unavení v promáčených oteplovačkách, pod kterými se nám vytáhly béžové punčocháče, co to jen šlo, a namuchlaly se dolů do sněhulí, s omrzlými nosy, naraženinami z bobových srážek, ale spokojení.

To byly sporty nenáročné. Pak přišel v sedmé třídě lyžák. Nástup a utvořte dvě družstva – v prvním budou ti, co už na lyžích někdy stáli, v druhém budou úplní začátečníci. Po prvním dni na sněhu vzniklo z nutnosti družstvo číslo tři… Byly jsme v něm čtyři…

Nutno však podotknout, že po prvotních útrapách a pádech z vleku jsem se naučila docela slušně plužit. Tím má lyžařská kariéra začala a skončila zároveň, od té doby (a je to už patnáct let) mě do lyžáků nikdo nedostal…

S postupem věku mám stále větší potřebu tepla a pohodlí. Pokud se ve sněhu odhodlám ven, zůstane to pouze v mezích procházky po zasněženém okolí. Ty máme s manželem moc rádi, i když z mého pohledu se nic nesmí přehánět. Stačí vylézt na kopec za zahradu do lesa, projít nad zasněženým městem, omrknout světýlka v zahradách a oknech a do hodiny ať jsem zase doma. Velmi rád mi můj drahý choť se škodolibostí připomíná jednu zimní procházku, kdy jsem byla vláčena půlmetrovými závějemi, neprošlapanými cestami a zoufale řvala, že už jsme venku tři hodiny (ve skutečnosti to bylo cca 45 minut) a že chci domů.

Asi přece jen zůstanu u svého nejoblíbenějšího sportu, ke kterému potřebuju jen vyhřátý obývák, deku, kakao (záměna za čaj se slivovicí či svařák možná) a dobrou knížku nebo příjemný film…

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Na lyžáku jsem patřila do stejné skupiny :).

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama