Bulvár

Heather: „Show must go on“…

I když bych se ráda dožila věku alespoň jako má babička v současnosti (a na to mám ještě 58 let), člověk si nevybere. A jako každý jsem už určitě polemizovala o tom, co pak.

Rakev do země? Ani náhodou! Jsem dost velká na všechny strany, takže bych zabrala zbytečně moc místa a rakev by taky nebyla nejlevnější. A taky jsem zimomřivá a stísněné prostory mi nedělají dobře. A protože hmyzí paraziti na mě útočí ze všech stran i zaživa, neutekla bych tomu určitě ani pak. Takže tahle varianta mi fakt nesedí.

Diamant? Za ty prachy si radši kupte něco hezkého do bytu nebo jeďte na báječnou dovolenou…

Tedy ohýnek. Šoupněte mě do nějaké piksly, za rakev jsou zbytečné výdaje a já se stejně vyspím kdekoliv. A pak? Miluju plechovky! Na čajíčky, na oříšky, na drobnosti…tak mě do nějaké sesypte.  

Obřad nechci. Určitě ne v hale krematoria – obrovské dveře se otevřou a za zvuku tragické hudby vchází černý slzící dav… Brrr, to ne!

A prosím nikam neukládat! Nechci vám stát doma na očích a ani nechci trčet v urnovém háji. Takže když už to musí být, stačí mi obřádek při rozptylu a pusťte mi (nebo si?) k tomu „Show must go on“…

A nebo se na všechny obřady vykašlete a udělejte tu tečku za soužitím se mnou po svém, sami v sobě… Vyklepejte plechovku a jděte se někam napít a zatancovat si.

Že si chcete někdy vzpomenout a zapálit svíčku? Ale klidně! To však můžete i bez toho, aniž bych musela někde trčet. Kdo by se přece trmácel na hřbitov v sychravém dušičkovém počasí jen kvůli svíčce?

 A taky je třeba občas trochu očistit desku, vždyť co by řekli lidi... Radši zůstaňte doma v teple, nazujte bačkory, udělejte si svařák a vezměte si fotoalbum, pusťte si domácí video a nebo vytáhněte dárek, který jsem vám někdy dala. A vzpomeňte si, když tedy chcete…

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Jak říkáš! Šou musí pokračovat. Hezky jsi jim to vymyslela. S ohleduplností a láskou. Jistě to za dalších 58 let ocení :-). Přeji příjemný víkend a děkuji za pěkný příspěvek. Míša

Máte vyhlídnutou rozptylouvou loučku, nebo chcete jednou polehávat někde jinde?? A co urna? Pište mi na redakce@zena-in.cz.

Dnes můžete za svůj příspěvek vyhrát knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou budu křtít 1. 10. 2010 v Luxoru.

   
17.09.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] mio [*]

  Spřízněná duše s miákem - ten chce taky pak zahrát Show must go on..

  enka1 — #2 Sml52Sml52Sml52Sml67

  superkarma: 0 17.09.2010, 15:25:12
 2. [5] free [*]

  Ono se to dobře píše, dokud nepřijde na věc.  Taky jsem si plánovala, jak se nechám rozprášit nedaleko v chřibských lesích, konkrétně pro mě a mého muže na magickém místě na Klimentku.  Moc rádi jsme tam chodili.  Když ale umřel a nikam to nenapsal, neměla jsem sílu toto prosazovat. S ohledem na jeho rodiče, kteří jsou velice pobožní a ještě mi neodpusti, že jsme neměli svatbu v kostele (a v tom jsem já byla nevinně) jsem svolila k církevnímu pohřbu v rodné dědince, kde byl taky po revoluci starostou a orgánizátorem veškerého kulturního života.  Nevnímala jsem podrobnosti, šlo to mimo mně.  Byl tam dav lidí, kteří se chtěli rozloučit a někteří mi děkovali za tuto formu pohřbu.  Jenom to hrozně a dlouho bolelo.

  superkarma: 0 17.09.2010, 15:24:09
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  enka1 — #2 Sml67

  superkarma: 0 17.09.2010, 15:17:57
 4. [3] Nestyda [*]

  enka1 — #2 Sml52 Sml52 Sml52 SAZE-IN je hustý!!! Sml52

  superkarma: 0 17.09.2010, 15:15:22
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Koukám,že popelu z nás bude v atmosféře dost a dost, Za pár desetiletí se tenhle web přejmenuje na saze-in

  1. na komentář reaguje Nestyda — #3
  2. na komentář reaguje átéčko — #4
  3. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 17.09.2010, 15:12:27
 6. [1] Nestyda [*]

  Sml67

  Přesně tak. Když si někdo vzpomenout chce, nepotřebuje k tomu pochoďák mezi rovy, stačí si udělat takový malý rituál sám pro sebe (i v sobě). Zapálit svíčku a třeba jen pozdravit toho, komu ji zapalujeme.

  superkarma: 0 17.09.2010, 15:11:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme