Zdravím do redakce…

V Brně stačí projít centrem města od Čáry k nádraží a pokud přispějete každému, kdo vás osloví, jdete domů bez výplaty. Jako sarančata se k vám seskakují hrkající kasičky s nabídkou magnetů, samolepek, tužek… Vím, že na jednu stranu je spousta těch, co potřebují pomoc ostatních, ale na druhou stranu ani já nechodím do práce jen pro zábavu a z něčeho žít musím, navíc nechci přispívat, pokud nevím, kam peníze skutečně jdou. Bez rozmýšlení jsem například přispěla na speciální pomůcky pro bývalého spolužáka, který se během vteřiny stal kvadruplegikem, ovšem pouličním výběrčím přispívat nechci.

Dříve v určenou dobu stával na brněnském nádraží vagón, kam se dávalo oblečení pro Armádu spásy. Čas od času jsem probrala skříň a vyházela vše, co už nosit nebudu a nechci. Pokud šaty byly čisté a neroztrhané, šly do vagónu. Bohužel tohle už zrušili a pravidelnou sbírku udělali na jiném místě, které mám bohužel z ruky. Ovšem i tak občas vyřazeným oblečením „přispěju“ k dobru. Před časem jsem vytřídila manželovu košili, dvoje džíny a tenisky, které byly čisté a neroztrhané, ovšem doma už nechtěné. Nabalila jsem je do albertovské papírové tašky a cestou z vlaku jsem ji postavila v podchodu k odpadkovému koši. Můžete si být jistí, že během několika minut zmizela. A pak se může stát, že pod schody do podchodu uvidíte spát bezdomovce ve „vaší“ košili…

Není to charita v pravém slova smyslu, ale já má pocit, že jsem alespoň trochu někomu pomohla.

Heather

Text nebyl redakcí upraven.

Určitě jste pomohla :-) Jeden čas tohle moje máma dělala i s jídlem. Měla brloh bezdomovců doslova pod okny. Už tam naštěstí nebydlí.

Pokračujeme v našem denním tématu, jímž jsou charity a sbírky. Jaký je váš názor na ně? Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

Reklama