Když jsem se narodila, měla jsem na hlavě černé číro. To bylo poprvé a naposled. Vlásky zesvětlaly do středně hnědé, hustota je nic moc, jsou rovné a jemné. Mám je totiž po tátovi. Silné a husté vlasy po mámě totiž byly dopřány bráchovi. Asi je to dobře – u mně možná zabrání jejich vypadávání ženské pohlaví a hormony, jemu alespoň ty geny. Být to naopak, tak už by musel začesávat holou šišku.

Kromě kvality mých vlasů rozhodl táta v mém dětství i o střihu – konkrétně o ofině. A tu mám dodnes, nejspíš tušil, že moje výška čela bude také po něm a tedy bez ofiny nevypadám zrovna úchvatně.

Jako malá jsem permanentně mívala účes á la chmýříčko, čili rozcuchané a polámané jemné vlasy na temeni. S velice podobným účesem (jen na jiných místech na hlavě) pravidelně ráno vstával i můj děda, kdy mu věneček bílých vlasů vlál do všech stran a já vždy zas a znovu říkala „jé, dědo, ty máš chlupatý vlasy“.

Jelikož ze mě rodiče chtěli mít roztomilé děvčátko, nechali mi narůst dlouhé vlasy. Ty jsem ve druhé třídě nechala šmiknout na mikádo (v dospěláckým kadeřnictví, ty jo!) a pak opět rostly a rostly až do mých patnácti, kdy jsem je opět nechala střihnout na mikádo a od té doby jsem je neměla delší než na ramena.

V pubertálním záchvatu experimetování jsem jednoho dne nakráčela ke kadeřnici, pod nos jí strčila obrázek se slovy „tohle chci ostříhat“ a odcházela s něčím, co se tomu nepodobalo ani omylem. Z původního Kleopatřina účesu mi udělala mikádo sotva k uším, za které by se nemusla stydět žádná z Chaplinových kolegyň a já doma trpěla vtípky o tom, že mám jen půl hlavy.

Následovalo dorůstání, abych to opět střihla nakrátko – hezký krátký dámský účes, který jsem po čase změnila na čistě chlapecký střih, takže jsem ve svých osmnácti (a na maturitní fotce) vypadala jako dvanáctiletý kluk s make-upem…

A opět dorůstání a následný střih na tehdy velice moderní rozcuch ve stylu Meg Ryan, jejíž účesy jsem zbožňovala…Ovšem můj sestřih byl poněkud osobitější, protože s každodením ranním vstáváním do školy a s jemností mých vlasů se toho moc nadělat nedalo. Kdo tohle někdy nosil, musí souhlasit, že rozcuchat vlasy dá větší práci než je učesat….

Vlasy opět dorostly, já nechala školu školou, „vyzkoušela“ nového chlapa, začala si hledat práci a tak nějak jsem měl pocit, že je čas na celkovou změnu. Zabořila jsem tedy zadek do kadeřnického křesla a odcházela s pěkně prostřihanými polodlouhými vlasy a mahagonem na nich. To bylo poprvé a naposledy, co moje hlava zářila jinak než přirozenou oříškovou středně hnědou. Přeliv se vymyl, účes jsem udržovala stále podobný, ovšem už bez barvy. Od té doby nosím polodlouhé vlasy ve všelijakých variantách – sestříhané, podtočené dovnitř, podtočené ven, mikádo kratší, delší…

Momentálně mám prodloužené mikádo a můj drahý se vyjádřil, že bych si mohla tentokrát nechat vlasy delší. Nesnáším tohle dorůstání, jakmile mi začnou vlasy padat na záda, musí to jít dolů, ale…třeba by to trošku nějakou změnu chtělo, tak to vydržím a pak to s nějakým hezkým střihem možná bude vypadat fajn… :-)

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Také jsem chodila ke kadeřnici s obrázky vysněných účesů... asi jsem si myslela, že mi tam vymění celou hlavu a budu vypadat úžasně. Výsledek byl ale vždycky na slzu. :(


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly. Posílejte i fotografie!

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na našich stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

 

 

 

 

 

Reklama