Bulvár

Heather: Dozvíš se to až to sníš…

Dobrý den a dobrou chuť, ať už baštíte cokoliv :-)

Když se vykládá o tom, co kdo už v životě zkusil k jídlu, vybaví se mi věta z filmu Nástrahy velkoměsta: „Proč vždycky, když někomu pes zakousne kočku, my máme králíka?“ :-)

Vím, že mí dědové i babičky zkusili kdeco, zvláště co se masa týče. Ovšem vzhledem k podmínkám, v jakých žili, se to dalo chápat. Na pekáč se prostě hodilo všechno, co nestihlo utéct. Ale pokud vím, hmyzem se zrovna neládovali.

To teprve až později, i když nedobrovolně. Dědovi byla uvařena pravá houbovka – a jak se na ni těšil! Když mu však byla naservírována pod nos, vytřeštil vyděšeně oči a zíral do ještě vyděšenějších očiček červíků, kteří stihli sice prchnout z hřibů, přes okraj hrnce se však už nedostali. Tímto s jídlem skončil a i když jsem dědu už nezažila, dodnes když se zazpívá „Ty máš kukadla…“ , je jasné, o čem je řeč.

Já jsem člověk žravý a odmalička jsem snědla cokoliv, i když cpát do hlavy hmyz mě snad ani nenapadlo, nejspíš z absence pro mě důležitého prvku – masa. Jedla jsem však nezralé ovoce a kdejaký plevel, brácha si jednou pochutnal na modrém mýdle a když jsem četla příspěvěk od Mio, vybavila se mi chuť céček, i když si na jejich konzumaci přímo nepamatuju.

Před časem nám při návštěvě u kamaráda byla nabídnuta večeře – pekáč plný masa. A prý že nám neřekne, co to je, dokud to neuhodneme. Nijak nás to netrápilo, maso bylo totiž výborné a nikdo tedy neměl potřebu nic vymýšlet či si kazit chuť, protože nevědomost je sladká, v tomto případě spíš parádně kořeněná, křehká a propečená.

Po jídle jsem jen tak hodila do placu „beztak to byla nějaká nutrie“ a bingo, uhodla jsem! A klidně bych si ji dala zas, maso totiž bylo skutečně skvělé. Tehdy jsem to nazvala „vepřovým králíkem“, teď po dalších gurmánských zkušenostech bych to přirovnala k masu pštrosímu…

Hmyz jsem nikdy nezkusila, pokud nepočítám mouchu v krku při jízdě na kole. Ale klidně bych do toho šla. Na jihu Evropy jsem se nechala ovlivnit mořskou atmosférou a podlehla jsem všem vodním potvorám, na kterých si velice ráda pochutnávám, takže je mi jasné, že by stačilo překročit třeba thajské hranice a už bych měla papulu plnou cvrčků :-)

Heather


A to je správný přístup! Mimochodem nutrii jsem doma dělala, když jsem ji koupila od jednoho chovatele. Potvrzuji, je výborná. Nikdo se ke mně nepřidal. Že prý je to krysa. Zajímavé, že cvrčky ochutnali. Díky za příspěvek a krásný den :-)

 Napište mi dnes na redakce@zena-in.cz, co jste kdy odvážného ochutnali a jestli byste šli s námi do výživného hmyzu, který máme dnes v redakci k obědu. Zvolili jsme cvrčky pražené s mandlemi, v sýrovém těstíčku a jako zákusek s banánem a čokoládou.

Těším se na vaše názory a příběhy, hezký den!

   
10.09.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] kuty [*]

  mio — #7 jistě ,draháSml16

  superkarma: 0 11.09.2010, 16:02:30
 2. avatar
  [8] DanaD [*]

  femme — #5 ano  trochu priipominaji mimino ale  je to vyborna pochjoutka... a vzdycky me to pripomene jednu narodni pisen od Susila.... nevim jak se jmenuje ale   v hlave me utykvel tenhle stepny vers ...

  ece se detatko pece jak ryba

  pak ho ten zly pohan posnida ...Sml30

  superkarma: 0 11.09.2010, 06:30:52
 3. avatar
  [7] mio [*]

  kuty — #6 miláčku, tobě budou stačit jen ty obaly, ne??Sml54

  1. na komentář reaguje kuty — #9
  superkarma: 0 10.09.2010, 21:51:21
 4. avatar
  [6] kuty [*]

  mio — #1 Takže Ariel jako zákusek nebrat?Sml57

  1. na komentář reaguje mio — #7
  superkarma: 0 10.09.2010, 17:21:43
 5. avatar
  [5] femme [*]

  nutrie mají výborné maso Sml67 jen je nesmím vidět na pekáči, tak nějak mi připomínají mimimo Sml80

  1. na komentář reaguje DanaD — #8
  superkarma: 0 10.09.2010, 14:37:53
 6. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #3 za to muzou ti co bojujou proti kozichumSml24

  superkarma: 0 10.09.2010, 14:32:22
 7. [3] Rikina [*]

  Sml22 Nutrie jsou výborný. Škoda, že zmizely z obchodů, jeden čas byly ke koupi běžně, jako kuře nebo králík. Sml80 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #4
  superkarma: 0 10.09.2010, 14:23:42
 8. avatar
  [2] mio [*]

  mio — #1 mého mého = mého bratra..Sml28 - já už jsem z těch dnešních kobylek celá zblblá..

  superkarma: 0 10.09.2010, 14:02:59
 9. avatar
  [1] mio [*]

  Sml30 tak na nutrii bych si možná pochutnala, ale nesměla bych vědět, že to nutrie je.

  Mimochodem s tvým bratrem a mýdlem jsem si vzpomněla na příhodu mého mého, který tuhle v noci dostal chuť na čokoládu a omylem (nechápu dodnes - zřejmě následek flámu) snědl jakousi tabletu Arielu do pračky. Celý další den se nehnul z domu, jak mu bylo blbě a bubliny mu prý šly i z uší. Upozorňuji, že se to stalo asi před měsícem a bratrovi táhne na 50...

  1. na komentář reaguje mio — #2
  2. na komentář reaguje kuty — #6
  superkarma: 0 10.09.2010, 14:02:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme