Když jsme si koupili malý domek se zahradou, ještě jsme nevěděli, že tím získáváme i domácí zvířátko.

Původní majitelé se přestěhovali do bytu a tak psa věnovali někomu v rodině, ovšem kočka je zvíře, které se nikdy stěhovat nebude. A tak nám jednou večer na dvoře za dveřmi začala mňoukat ze dne na den opuštěná číča. Nebylo zbytí, vzali jsme si ji do pěstounské péče :-)

Z počátku se nás bála, utíkala a bylo tedy těžké určit, jestli je to on nebo ona. Původně jsem jí chtěla říkat Majkl Džeksn, protože když si přišla „říct“ o jídlo, vejskala jak Michael ve svých písních na vrcholu kariéry, a k tomu měla trošku problém se sexuální identitou…

Nakones se ale ujala „Míca“. Míca chodila denně, tulit se nechtěla, ale zblajzla, co se dalo…

Bohužel měsíc po nastěhování se manželovi povedl slušný úraz a protože náš domek byl ve fázi rekontrukce, nebylo možné, aby se se svou omezenou pohyblivostí rehabilitoval doma.

Na tři měsíce jsme se nastěhovali k jeho rodičům a domů jsem jen dojížděla kvůli práci na přestavbě. Vždycky jsem nechala venku nějakou mňamku pro Mícu, ale nestačilo to. Když jsme se na jaře vrátili domů, byl z chundelaté kočičí koule hubeňour…

Po pár dnech se opět naučila chodit na pravidelnou stravu a my náhodou zjistili, že naše Míca je Micin :-)

Bohužel je to asi rok, co jednoho dne nepřišel…a pak se už neukázal nikdy…

Asi dva měsíce zpátky si však na našem dvoře našla útočiště další kočena… Myslím, že patří sousedům, ale mnohem víc času tráví s námi. Kdykoliv se objevíme na dvoře nebo na zahradě, hned je u nás. Poprosí o nějaký ten mls a pak už jen sedí, leží, přijde se přitulit a dělá nám společnost, zatímco pracujeme venku. Minulý týden, zatímco manžel dělal střechu na garáži, seděla u něj na střeše, vyhlížela na ulici a vypadala jako lev u zámecké brány :-)

Zvláště když dělám na zahradě sama, je fajn mít společnost. Když mluvím s ní, nepřipadám si tak přiblble, jak když jsem mluvila vždycky jen přes plot se sousedovic slepicemi :-)

Heather

Text nebyl redakcí upraven.

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama