Domácnost

Heather: Chtěla jsem jí říkat Majkl Džeksn

Když jsme si koupili malý domek se zahradou, ještě jsme nevěděli, že tím získáváme i domácí zvířátko.

Původní majitelé se přestěhovali do bytu a tak psa věnovali někomu v rodině, ovšem kočka je zvíře, které se nikdy stěhovat nebude. A tak nám jednou večer na dvoře za dveřmi začala mňoukat ze dne na den opuštěná číča. Nebylo zbytí, vzali jsme si ji do pěstounské péče :-)

Z počátku se nás bála, utíkala a bylo tedy těžké určit, jestli je to on nebo ona. Původně jsem jí chtěla říkat Majkl Džeksn, protože když si přišla „říct“ o jídlo, vejskala jak Michael ve svých písních na vrcholu kariéry, a k tomu měla trošku problém se sexuální identitou…

Nakones se ale ujala „Míca“. Míca chodila denně, tulit se nechtěla, ale zblajzla, co se dalo…

Bohužel měsíc po nastěhování se manželovi povedl slušný úraz a protože náš domek byl ve fázi rekontrukce, nebylo možné, aby se se svou omezenou pohyblivostí rehabilitoval doma.

Na tři měsíce jsme se nastěhovali k jeho rodičům a domů jsem jen dojížděla kvůli práci na přestavbě. Vždycky jsem nechala venku nějakou mňamku pro Mícu, ale nestačilo to. Když jsme se na jaře vrátili domů, byl z chundelaté kočičí koule hubeňour…

Po pár dnech se opět naučila chodit na pravidelnou stravu a my náhodou zjistili, že naše Míca je Micin :-)

Bohužel je to asi rok, co jednoho dne nepřišel…a pak se už neukázal nikdy…

Asi dva měsíce zpátky si však na našem dvoře našla útočiště další kočena… Myslím, že patří sousedům, ale mnohem víc času tráví s námi. Kdykoliv se objevíme na dvoře nebo na zahradě, hned je u nás. Poprosí o nějaký ten mls a pak už jen sedí, leží, přijde se přitulit a dělá nám společnost, zatímco pracujeme venku. Minulý týden, zatímco manžel dělal střechu na garáži, seděla u něj na střeše, vyhlížela na ulici a vypadala jako lev u zámecké brány :-)

Zvláště když dělám na zahradě sama, je fajn mít společnost. Když mluvím s ní, nepřipadám si tak přiblble, jak když jsem mluvila vždycky jen přes plot se sousedovic slepicemi :-)

Heather

Text nebyl redakcí upraven.

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

   
19.10.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Takhle to mají naši, chodí k nim sousedovic kočka.Pán žije sám a kočce prý stačí mléko,rohlík a myši. Takže ta jeho drobounká kočka,která měla koťata dřív než vyrostla,se chodí k našim najíst,ohřát, dělá jim společnost,ale pohladit se nenechá. Největším projevem důvěry je to,že usne někde na dvoře.

  superkarma: 0 19.10.2010, 15:41:18
 2. avatar
  [1] nadenica [*]

  jojo, lepší se pobavit s nějakou kočkou, nežli se slepicí!!!!

  Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 19.10.2010, 15:38:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme