Podle mě je buranů několik typů. Můžou to být neomalení nevychovanci, kteří neberou ohled na své okolí. Pak to jsou lidi, co jsou chytří jak rádia, ale přitom jsou to nevzdělanci, kteří neví absolutně nic. A pak jsou burani neškodní jako synonymum k lonťákům, vesnickým balíkům či jak jim ještě jinak říkáte u vás.

Psát o prvních dvou kategoriích, rozčílím se.

Ovšem ta třetí je většinou k pobavení a i já se musím smát, když si vzpomenu na jednu rodinku, co jsme ji potkali v kině.

Je to pár let nazpět, s manželem jsme si vyrazili do brněnské Olympie do kina. Před občerstvením nás zaujala nadšená zvolání rodičů a dvou dětí typu:

„Divejte, co tu všecko mají!“
„Koupíme si popcorn?“
„Ty jo, koupíme si popcorn!“
„Budeme mít popcorn!“

Byli jsme usazeni v sále, jako vždy ve vrchní třetině, odkud jde nejlépe vidět, když jsme zjistili, že jdeme na stejný film, jako nadšená rodinka. Nevím už, co všechno táhli z občerstvení (a nedivila bych se, kdyby tyto supermoderní obaly od popcornu a nápojů odtáhli i domů).

Rodiče odpočítali pár řad sedadel odspodu sálu.

„Táto, proč sedíme tak vepředu?“
„…Sem myslel, abychom líp viděli, ne?“

Zvonků, které vypustili bylo ještě dost na to, aby se dalo natočit pokračování filmu Burani ve městě. Škoda, že jsme je nepotkali i po cestě z kina, docela by mě zajímalo, jak komentovali další dění v obchodním centru…

Heather

Text nebyl redakcí upraven.

Ještě hodinku můžete posílat své příspěvky na téma BURANI. Máte zkušenosti s buranem? A kdo je vlastně buran? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama