Novinky

Hasiči řešili zabouchnuté dveře jako Pat a Mat

Otřesnou zkušenost s hasiči má čtenářka Bleblemcy. Zabouchlo se jí uvnitř bytu dítě s vařící se čočkou na sporáku. Tak volala tísňovou linku...

V tísni se ocitla čtenářka Bleblemcy. Její zkušenost s hasiči je však otřesná...


Dobrý den,

dostat se skutečně do krize a mít v tu chvíli důvod volat o pomoc je skutečně nezáviděníhodná situace. Všem, kteří se v ní nikdy neocitli, blahopřeji, neboť to asi nikdy nebývá veselý zážitek. Jelikož volání obyčejného : „pomoc, pomoc“ už dávno nemá smysl, protože lidé kolem vás si raději zacpou uši a dívají se jinam, je dobré volat profesionály.

V létě bylo mému synovi 20 měsíců. Běhal ten den po bytě nahý, jelikož bylo kolem 40-ti stupňů a potili jste se už jen při představě, že se budete muset obléknout a jít ven do toho pekelného vedra. V klidu a pohodě jsem si dala vařit čočku na oběd. Z koše jsem vyjmula pytel na odpadky a nesla jsem ho na chodbu za dveře bytu, protože syn je vždycky moc zvědavý, co se vše v pytli před ním skrylo a zda tam není něco, co by se mu ještě mohlo hodit. Dnes si v poklidu hrál v obýváku s kostkami a tak jsem se nenápadně vyplížila a, pokládaje pytel na chodbu, přidržovala jsem si dveře otevřené jednou nohou. Vtom se za nimi vyskytl ten náš malý Rarach a nečekanou silou mi nohu přibouchl do dveří a já automaticky při bolesti ucukla, takže se dveře s prásknutím zavřely. Několik vteřin jsem stála na chodbě a nevěřícně na zabouchnuté dveře zírala. Pak jsem se úprkem vydala zazvonit na sousedku, o níž vím, že je doma. Po objasnění situace mi půjčila svůj telefon a já, nevěda kam v takové situaci volat, zkusila jsem policii. Chvíli trvalo, než jsem jim vše vysvětlila a oni mi s ledovým klidem oznámili, že to není jejich starostí a ať si zkusím zavolat hasiče. Situace se komplikovala o to víc, že sousedčin mobil byl těsně před vybitím a tak ho musela připojit na nabíječku. Rarášek za dveřmi už zjistil, že něco není v pořádku a spustil příšerný řev. Já za ním díky kabelu od nabíječky nemohla a on tam chudinka křičel a křičel. Dovolala jsem se na hasiče a vše včetně vařící se čočky jsem jim popsala. Nakázali mi, abych vyšla ven před dům a čekala tam na ně, že hned přijedou. Požádala jsem tedy sousedku, jestli by na ně nepočkala a běžela jsem si sednout na rohožku před náš byt, kde jsem se alespoň slovně snažila syna uklidnit. Měla jsem velký strach, aby nešel zjistit, cože to tam na sporáku tak syčí a proč ta horká voda stéká dolů na zem. Hasiči dorazili během chvilky, ale bez jakýchkoliv nástrojů. Bezradně se zastavili za dveřmi a pak mi jeden z nich nabídl, že by dveře vyrazili. Když je synovi teprve rok a třičtvrtě tak usoudil, že ještě nechodí a leží v postýlce. Se zděšením jsem mu vysvětlila, že nejen, že chodí, ale stojí přímo za dveřmi. Zase se tak zamyslel a zeptal se, jestli by nezvládl dosáhnout na kliku. Tak to by tedy zvládnul, ale možná tak za rok.

Opět jsem se tedy vydala k sousedce s prosbu, zad nemá starou platební kartu, protože vím, že se s ní dají někdy dveře otevřít. Měla a darovala, ale páni hasiči ji ve dveřích zlomili a nepodařilo se jim otevřít. Syn díkybohu se zájmem naslouchal za dveřmi, co se to tam vlastně děje a už ani nevřískal. Nakonec nebyl tam sám, byla tam s ním naše čubinka-Meginka. Zeptala jsem se tedy pánů hasičů, zda by neměli žebřík, že máme v obýváku otevřené okno a tak by se do bytu mohli dostat. Jeden z nich se na mne s údivem podíval a pravil: „paní žebřík do druhýho patra? Kde by jsme tak dlouhej žebřík vzali?“ překvapeně jsem pouze lapala po dechu a nezmohla jsem se na slovo. Pak jeden z nich přišel s nápadem, že kdyby měli kus pevného plechu a kladivo tak by to mohli zkusit. Jenomže neměli nic jen prázdné ruce. Opět jsem letěla škemrat k sousedce, ta měla obojí. A obojí nám ochotně zapůjčila. Pánové vrazili plech do dveří a po pár úderech kladivem bylo otevřeno. Jeden z nich vskočil do bytu, div u toho neudělal parakotoul. Asi byli cvičení na mnohem profesionálnější zásahy, než je obyčejné otevírání dveří či zachraňování koček ze stromu. Rarášek byl zachráněn sice ubrečený a vyděšený, ale zdravý a neopařený. Čočka byla rozvařená na kaši, ale i tu jsme nakonec snědli.

Jen moje důvěra v to že pokud potřebuji záchranu, tak se mi jí jistě rychle a profesionálně dostane, byla jaksi pošramocena.

Zato byla značně posílena má důvěra v dobré lidi a hlavně v dobré sousedy. Sousedce a jejím dětem jsem koupila nějaké dobroty jako poděkování a je to ta nejlepší a nejmilejší paní, kterou budu do smrti blahořečit.

Jen by mne zajímalo, co by se stalo v případě, že by tam ta moje dobrá víla nebydlela...

Krásný den a s úsměvem přeji všem,
Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

 • Kdy jste naposledy volala některou z linek tísňového volání a při jaké to bylo příležitosti?
 • Jak často tísňové linky používáte?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději 29.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem, totiž knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

bookdiar

   
29.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [36] karolina78 [*]

  Já se jim ani nedivím, pokud šlo o bezpečnostní dveře, tak přes ně se jednoduše nedostane nikdo

  superkarma: 0 13.02.2014, 23:27:02
 2. [35] Martina59 [*]

  Nejlepší jsou shrnovací dveře

  superkarma: 0 19.07.2013, 10:48:37
 3. [34] sdrawa [*]

  To je u hasičů někdy normální, nám když řešili zabouchnuté dveře, tak nám u toho kompletně rozbouraly dveře a zárubně, prostě hrůza

  superkarma: 0 15.07.2013, 11:36:45
 4. [33] sdrawa [*]

  Některé zabouchnuté dveře mohou být vážně tvrdý oříšek a to dokonce i pro hasiče. Já mám třeba velmi kvalitní interiérové dveře a u nich si dávám pozor aby se mi nezabouchly

  superkarma: 0 14.05.2013, 23:42:09
 5. [32] onohlo [*]

  hezký příspěvek Sml22

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:34:53
 6. [31] dadma [*]

  bleblemcy — #26 Mě by nenapadla si něco vymýšlet.Buď mám něco k tématu a když nemám nepíši.

  superkarma: 1 29.01.2013, 23:14:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] dadma [*]

  cicinka — #12 I já mám klíč u sestry a u dcery.

  superkarma: 0 29.01.2013, 23:10:53
 2. [29] Trefa [*]

  Trefa:s jednim dechem jsem clanek cetla.hlavne ze vse dobre dopadlo.chlapecek byl v poradku.

  superkarma: 0 29.01.2013, 22:08:19
 3. avatar
  [28] lenig [*]

  no panečku, tak to je zkušenost....ufff....ani si to nedokážu představit....ale důležité je, že vše dobře dopadlo Sml59

  superkarma: 0 29.01.2013, 17:48:36
 4. avatar
  [27] enka1 [*]

  bleblemcy — #26 Tak jsi to mohla v úvodu označit jako příběh fiktivní, Většinou se tu píšou příběhy opravdové, ze života, i když proti vymyšleným nikdo nic nemá, jen by to mělo být znát. Pak se nemůžeš divit, že při případném pravdivém ostatní pochybujíSml24

  To si jednou jeden kluk pořád dělal při koupání legraci, že se topí, párkrát mu lidé přispěchali na pomoc, a když se topil doopravdy.................., jak to asi dopadlo?

  superkarma: 5 29.01.2013, 15:09:04
 5. avatar
  [26] bleblemcy [*]

  enka1 — #24 No a vidíte zrovna to s těmi doklady byl příběh vymyšlený a tam si všimněte, že házím špínu pouze na sebe a nikoliv na někoho dalšího. Vymyslela jsem ho jen a pouze proto, aby tu byl příběh i negativní a ne jen ty pozitivní. Víte pokud by to byla pravda tak bych o tom asi ani nepsala.

  1. na komentář reaguje enka1 — #27
  2. na komentář reaguje dadma — #31
  superkarma: 0 29.01.2013, 14:24:13
 6. avatar
  [25] Alka1 [*]

  Musím se autorky zastat, protože nám se před lety stal podobný příběh. Hasiči vlezli do bytu oknem ve druhém patře po přistavené plošině a zevnitř otevřeli zabouchnuté dveře...

  superkarma: 1 29.01.2013, 14:19:18
 7. avatar
  [24] enka1 [*]

  bleblemcy — #23 Věřím, že nepíšeš pro výhru, ale jak pravíš - baví tě to a proto jádro příběhu poněkud přibarvíš, proč ne, když to zážitek osvěží a dočkáš se uznání v komentářích. Jenže někdy je to na hraně, zvlášť po přečtení tvého příspěvku, jak je přirozené vybrat z nalezené peněženky peníze a majiteli "poctivě" a anonymně zaslat jen dokladySml24

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #26
  superkarma: 4 29.01.2013, 14:15:40
 8. avatar
  [23] bleblemcy [*]

  bruneta — #19 To je mi líto, že si myslíte že to není pravdivé, ale bohužel ano.Asi bohužel nejsou všichni hasiči dobří jako Váš manžel, ale jsou i takoví jaké jsem popsala. Nemám nejmenší důvod vymýšlet si nějakou zbytečnou špínu na jakékoliv povolání a nikdy bych to neudělala.

  A nepíši sem příběhy s vidinou výhry, ale protože mne psaní baví a pokud mám co k tématu sdělit tak proč bych to neudělala? Ta výhra by byla jen takovou třešínkou na dortu.

  1. na komentář reaguje enka1 — #24
  superkarma: 0 29.01.2013, 13:48:52
 9. avatar
  [22] enka1 [*]

  bruneta — #19 Sml67

  superkarma: 0 29.01.2013, 13:40:23
 10. avatar
  [21] bleblemcy [*]

  Ano i bych v tu chvíli volala zámečníka, ale sousedka na žádného v telefonu číslo neměla a já v hlavě také ne a pomoc s otevřením dveří jsem potřebovala rychle. Než bych někde sehnala číslo na zámečníka a než by dorazil tak by mi čočka na sporáku začala hořet a vyhořel by nám pravděpodobně byt a uhořel by mi syn.To už bych pak stejně ty hasiče musela volat.

  Nebýt té čočky tak bych asi taky sháněla číslo na zámečníka a neotravovala bych svým problémem hasiče.

  Kdyby mi to naúčtovali i bych to ráda zaplatila neumíte si představit jak velký mi spadl kámen ze srdce, když byl syn v pořádku.

  superkarma: 0 29.01.2013, 13:38:46
 11. avatar
  [20] Milea [*]

  Co máme děti, klíče se nehnou z ruky nebo z kapsy. Naštěstí se nám to nikdy nestalo, ale raději bych volala přítele, má druhé klíče, než hasiče. Tak ať se to nikomu nestane, hlavně nemít nic na sporáku, když jen na chvíli odcházíte z domu! Nejen že to může čoudit, ale taky hořet... to je vážné.Sml73

  superkarma: 0 29.01.2013, 13:15:25
 12. avatar
  [19] bruneta [*]

  Tak jsem dala přečíst tento Váš příběh manželovi profesionálnímu hasiči a... v každém případě, se to dobře čte, a jestli jste chtěla mít zajímavý příběh, povedlo se.

  Jen mne mrzí, že si tu berete na paškál zrovna hasiče, protože tito kluci, tak jak popisujete, opravdu nepracují. Už jen to, že by nemohli přijet na místo bez jakéhokoli vybavení. Vím, že čtenářské příspěvky nemusí být pravdivé a vidina odměny je lákavá... jen mě to trochu zamrzelo, tak jsem se musela ozvat Sml79

  1. na komentář reaguje enka1 — #22
  2. na komentář reaguje bleblemcy — #23
  superkarma: 5 29.01.2013, 13:07:03
 13. avatar
  [18] RosaGloriaDei [*]

  cca rok a půl stará dcera mi poprvé utekla z bytu (chytla jsem ji po pár krocích), sama si otevřela, a to nemáme výšku klik nijak zvláštně upravenou, přiznávám, překvapila mě, dnes už  si otevírá běžně....

  před pár dny na horách se jí podařilo mě (při bleskové návštěvě pokoje, kdy jsem nechala klíče v zámku) nejen zamknout, ale následně i odemknout, u čerstvě dvouletého dítěte nečekaný výkon, klíč prostě držel správný směr :-)

  nicméně je pravda, že když zámek vypoví službu, musí se odvrtat, to jsem také zažila (a dle vyprávění kamarádek nejsem sama), naštěstí na druhé straně v tu dobu nebyl ani rozvařený oběd, ani malé dítě

  chce to zkusit šikovnost dítěte, 20 měsíců není tak málo, aby nespolupracovalo

  superkarma: 0 29.01.2013, 12:35:06
 14. avatar
  [17] cicinka [*]

  Rikina — #15 Měli jsme dvě skrýše. Docela jednoduché, tak si říkám zda by to někdo našel. No zatím nenašel. Pod rohožkou to teda nebylo Sml30 a dětem jsme samozřejmě nic neříkali.

  superkarma: 0 29.01.2013, 12:25:19
 15. avatar
  [16] enka1 [*]

  Rikina — #13 Sml22

  Já prostě nevěřím, že by v tomhle příběhu byli hasiči tak neschopní

  superkarma: 3 29.01.2013, 12:15:29
 16. [15] Rikina [*]

  cicinka — #12 Sml22 je dobře mít náhradní klíče někde v dosahu. Což já teď tedy nemám, a ztratit je, nebo si zabouchnout, měla bych problém, protože běžné panelákové dveře sice umím otevřít, ale už ne s bezpečnostním zámkem a kováním, to už je nad moje schopnosti. Sml80 

  1. na komentář reaguje cicinka — #17
  superkarma: 0 29.01.2013, 12:12:31
 17. avatar
  [14] hubajda [*]

  jak to tady ctu jsem rada ze muz je zamecnik a nemusim volat hasice kdyz by se neco stalo

  superkarma: 1 29.01.2013, 12:11:06
 18. [13] Rikina [*]

  enka1 — #10 Jsou, když je voláš oprávněně. Sml80 Pokud to vyhodnotí jako zbytečný výjezd, nebo výjezd tebou zaviněný, tak platíš. Taky mám účtenku - když se před 15 lety synovi podařilo s kamarády zapálit naši chalupu, tak jsem výjezd hasičů musela zacvakat, neb požár mládenci sami neopatrně způsobili. Zrovna levné to nebylo. Ale beru to, za blbost se holt platí. Sml80 

  1. na komentář reaguje enka1 — #16
  superkarma: 1 29.01.2013, 12:08:26
 19. avatar
  [12] cicinka [*]

  Jinak my jsme mívali a teď nevím zda máme, jsme přestěhovaní, schovaný klíč na místě, o kterém jsme věděli jen my dva s manželem a bylo lehce otevřitelné. A dvakrát se nám to hodilo.

  1. na komentář reaguje Rikina — #15
  2. na komentář reaguje dadma — #30
  superkarma: 0 29.01.2013, 12:06:25
 20. avatar
  [11] cicinka [*]

  Rikina — #8 Mám dojem, že u nás už se dneska platí i hasičům. Když tam teda není někdo v ohrožení.

  superkarma: 0 29.01.2013, 12:03:53
 21. avatar
  [10] enka1 [*]

  Rikina — #8 Nejsou, možná mám ještě nekde účtenku

  1. na komentář reaguje Rikina — #13
  superkarma: 0 29.01.2013, 12:02:50
 22. [9] dadma [*]

  Mojí sestře se přihodilo,že si večer ,také zabouchla dveře.Naštěstí v bytě nikdo nezůstal ,pes i dcera byli u mě.I přes to ,že jsem paní na nadispečinku hasičů ,říkala,že sestra bere léky, řekla mě ať si zavoláme zámečníka.Tak jsme zavolali zámečníka,ale jelikož má sestra bezpečnostní zámek ,tak se mu ho nepodařilo otevřít(asi to byl nějaký umělec).Tak zůstali přes noc u nás a druhý den jsem zavolala na hasiče do vedlejšího města,(jsme na rozhraní obou měst),kde mladík okamžitě přijel a otevřeno měl během několika vteřin.Takže přístup a přístup ,záleží s kým mluvíte.Ale myslím, že když by bylo v bytě malé dítě a nebo něco na sporáku, že by přijeli.

  superkarma: 0 29.01.2013, 11:52:21
 23. [8] Rikina [*]

  Tak zavolat rovnou zámečníka by bylo asi lepší řešení. Jenže za zámečníka se musí platit a hasiči jsou zadarmo, že jo. Sml57 

  1. na komentář reaguje enka1 — #10
  2. na komentář reaguje cicinka — #11
  superkarma: 5 29.01.2013, 11:43:34
 24. [7] Pavla_b [*]

  Nějak se mi nechce tomuto příběhu věřit.Sml80

  superkarma: 3 29.01.2013, 11:39:02
 25. avatar
  [6] enka1 [*]

  Promiň, ale tomuhle příběhu se zdráhám věřit, zvlášť když jsi jim předem řekla o co jde. Byla jsem v podobné situaci dvakrát, jednou dokonce nebylo jen zabouchnuto, ale i otočeno v zámku klíčem. V obou případech hasiči otevřeli během několika sekund, jen mě to pokaždé stálo skoro pětikiloSml24

  superkarma: 9 29.01.2013, 11:06:57
 26. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  To nechápu a byli to vůbec hasiči?Sml15

  superkarma: 0 29.01.2013, 10:47:15
 27. avatar
  [4] zsuzsika [*]

  no tedy,to se četlo,jako detektivkaSml22ještě,že s dobrým koncemSml16

  superkarma: 0 29.01.2013, 10:15:20
 28. [3] telelot [*]

  Ježišmarjá, představuju si, že ti hasiči snad přišli i pěšky, né???Sml80

  superkarma: 0 29.01.2013, 09:41:19
 29. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Hasiče nech napokoji a buď ráda, že ti to nenaúčtovali. Od otevírání dvěří jsou zámečníci.

  superkarma: 12 29.01.2013, 09:38:40
 30. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml79to musely být nervy...hlavně, že vše dobře dopadloSml67

  superkarma: 0 29.01.2013, 09:35:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme